אתר מפה בפייסבוק
עין יעל
שבט אחים
מלון כפרי יד השמונה
חפש
למשל: מסעדות כשרות, צימר עם בריכה טיפים לחיפוש
 שלום אורח!      כניסה למנויים |  הרשמה לאתר |   לאפליקציות מפה עקבו אחרינו בטוויטר   עקבו אחרינו בפייסבוק   22.10.2019   |
      לתחזית מזג האויר המלאה

הוראות בטיחות ושמירה על הסביבה


תכנון המסלול
1. לפני שיוצאים לטייל בודקים היטב את התאמת הטיול למטיילים ולמזג האוויר. יש לבחור מסלול המתאים לעונה, לאיזור בארץ ולשעות היום וכן לכושר הגופני של המטיילים. לא כדאי לקחת ילדים לטיולים ארוכים או קשים מדי ואם עוברים בבריכות במהלך המסלול כולם צריכים לדעת לשחות.
תחזית מזג אוויר ניתן לקבל בלחיצה על הקישורית הבאה www.mapa.co.il/weather/mapa_weather.asp.
עדכוני בטיחות וביטחון מהשטח ניתן למצוא במוקד טבע של החברה להגנת הטבע www.mokedteva.co.il.
קיים גם שירות בו ניתן לשלוח sms עם שם המסלול למספר 4282 ולקבל עדכונים.
2. אין לטייל בשטח בזמן החשיכה. יש לתכנן נכון את לוח הזמנים כדי לצאת מהשטח לפני חשיכה.
3. אין לטייל בשטחי אש ללא תיאום ואישור ממרכזי התיאום של הצבא (פיקוד צפון 04-6979007, פיקוד מרכז 02-5305042/511, פיקוד דרום 08-9902927/6). השטחים מסומנים במפות סימון שבילים.
4. הנתונים בשטח משתנים כל הזמן לכן תמיד כדאי לודא את עדכניות המידע המופיע באתר – שעות פתיחה, תוואי השבילים, סימונם וכדומה. אין חברת מפה אחראית על תוקף המידע הכתוב בסיפור הדרך. יש להשתמש במידע המופיע באתר לצד הפעלת שיקול דעת והערכת סיכונים פוטנציאליים בשטח.

ציוד
5. לטיול יוצאים עם כובע, נעלי הליכה סגורות, בגדים נוחים ועם הרבה מים. לפחות 3 ליטרים לאדם במסלול רגיל ולא ארוך. במידה ונשארים ללילה בשטח לוקחים עוד 2 ליטר לאדם. בעונות החמות כדאי להצטייד בקרם הגנה מהשמש. בעונות הקרות לקחת בגדים חמים.
6. תמיד לוקחים טלפון נייד ומספרי טלפון של גורמי בטחון וסיוע רלוונטיים לאיזור הטיול.
7. יש להדפיס את סיפור הדרך ואת מפת הטיול מהאתר ולהשתמש בהם. עדיף תמיד גם להביא מפת סימון שבילים 1:50,000 במהדורה מעודכנת בהוצאת הועדה לסימון שבילים.
8. רצוי לקחת תיק קטן עם עזרה ראשונה למקרה הצורך: פלסטרים, פולידין, אקמול, פדים ותחבושות.

בזמן הטיול
9. בשמורות טבע ובגנים לאומיים יש ללכת בשבילים מסומנים ולפי ההנחיות בלבד.
10. אין לפגוע בחי,בצומח ובדומם, בכל מקום בטבע. קטיף פרחים, ובעיקר פרחים מוגנים ונדירים, אסור בהחלט. אין לקחת בעלי חיים מכל סוג שהוא ואין לאסוף מאובנים. לאחר שפתחתם שער של גדר בקר דאגו להחזיר אותו למקומו. שמרו על עתיקות והקפידו על כללי ההתנהגות בשמורות טבע וגנים לאומיים.
על כל פגיעה בסביבה ובבעלי חיים רצוי לדווח למוקד של רשות הטבע והגנים הפועל 24 שעות ביממה ומספרו 6911*
11. צמחי תבלין וריח - מותר לקטוף מספר עלים לשימוש אישי ולהנאה, במקרה שאין מדובר בצמח מוגן. בשמורות טבע ובגנים לאומיים אסור לגעת בכל צמח שהוא, מוגן ולא מוגן.
12. שימרו על הנקיון - הצטיידו בשקיות וקחו עמכם את השאריות והבקבוקים הריקים. אין לקבור אשפה בשטח או לשרוף אותה.
13. אין להכנס לשדות מוקשים המסומנים הן על גבי מפות סימון השבילים והן בשטח ע"י שלטים.
14. טיולי מים - הכניסה למים היא במקומות המותרים בלבד. אין לשתות ממקווי מים במסלול. רחצה בים, כולל כנרת, תעשה רק בחופים מוכרזים ובהשגחת המציל.
15. כשיוצאים למסלולים ארוכים או אתגריים רצוי לשתף מישהו קרוב בפרטי המסלול כדי שיעקוב שאכן כולם חזרו בשלום.
16. לינה בשטח - ככלל מותר ללון בשטח בכל מקום שאינו שטח אש, שמורת טבע, גן לאומי, או מקום הקרוב לגבול. בשמורות טבע ובגנים לאומיים ניתן לשהות בלילה רק בחניונים המיועדים לכך, מקומות אלה מסומנים במפות סימון שבילים.

התנהגות בשעת חירום
במקרה של שעת חירום או סכנה (מטייל הולך לאיבוד, התייבשות, נפילה ממצוק, טביעה), יש לעצור בצל, לדווח ולחכות לכוחות ההצלה: משטרה (100) או מד"א (101).
התייבשות - במקרה של זיהוי סממנים כמו סחרחורות, הזעת יתר, כאבי ראש או פרצוף אדום במיוחד, יש להודיע מיד למוקדי החירום, לחכות בצל, לשתות ולצנן את הגוף ע"י בד רטוב.
כניסה ללילה - הישארו במקום, התקשרו למשטרה או לחבר אצלו השארתם את פרטי הטיול.
במקרה של הכשת נחש - לנסות ולצמצם למינימום תזוזה של הגוף עד לקבלת עזרה.

*הוראות הבטיחות ניתנו באדיבות החברה להגנת הטבע ורשות הטבע והגנים