1 הגדל תמונה
סינמה סיטי ראשון לציון. צילום: סיון פרג'.
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
סינמה סיטי ראשון לציון. צילום: סיון פרג'.
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
סינמה סיטי ראשון לציון. צילום: סיון פרג'.
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
סינמה סיטי ראשון לציון. צילום: סיון פרג'.
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
סינמה סיטי ראשון לציון. צילום: סיון פרג'.
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
משה ולאון אדרי. צילום: רפי דלויה.
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
סינמה סיטי ראשון לציון. צילום: סיון פרג'.
הועלה על ידי מערכתמפה
 

עולמות קולנוע

מתחם הג'י בו ממוקם סינמה סיטי ראשון לציון יכול לספק חוויה קולנועית יוצר דופן ל4000 צופים ב26 אולמות. להשלמת החוויה פרוסים במתחם 23 בתי קפה, מסעדות וברים, 38 חנויות קונספט ופארק דינוזאורים שלוקח את המבקרים ברכבת מיוחדת הרחק אל תור היורה ואל עשרות דגמים של דינוזאורים, חלקם מתחקה גם אחר גודלם האמיתי של היצורים הפופולאריים כל כך בעולם הקולנוע. ייחודו של בית הקולנוע בעיצוב אולמות קולנוע המתאימים לצפייה בז'אנרים מסוימים, כמו למשל אולמות מיוחדים לצפייה בסרטי אימה בעלי רמקולים מובנים בכיסאות להעצמת הפחד, אולמות מיוחדים לילדים מקושטים בהדפסי מיקי מאוס, אולמות מעוטרים בלבבות לצפייה בסרטים רומנטיים ועוד. בנוסף מציע הסינמה סיטי שלושה אולמות VIP עם ספות מתכווננות ואולם ביזנס עם כסאות מרווחים במיוחד ושירות מלצרים. היהלום שבכתר עתיד להיות אולם לצפייה בסרטי תלת ממד בעל רצפת זכוכית שמתחתיו מסך המקרין את הסרט במקביל להקרנה על המסך הניצב.
חברת הסינמה סיטי טומנת בחובה סיפור על שני אחים, משה ולאון אדרי, שגדלו בדימונה ואהבו מאוד קולנוע. במו ידם הם בנו אימפריה כלכלית שתומכת בתרבות הישראלית על כל גווניה. הם נולדו בהפרש של ארבע שנים זה מזה בטנג'יר שבמרוקו וגדלו בדימונה של שנות ה60. את הצעדים הראשונים שלהם בתעשיית הקולנוע הם עשו באולם הקולנוע המקומי "גיל". ממש כמו בסינמה פרדיסו לאון עבד בחדר ההקרנה הקטן ושכרו התבטא בצפייה חינם בסרטים המוקרנים, כשהוא התגייס הוא דאג להעביר את התורה לאחיו הצעיר משה. לאט לאט האחים אדרי סללו את דרכם דרך ניהול בתי קולנוע בדרום ורכישת זכויות להפצת סרטים. קרש הקפיצה שהעלה את מפלס הצלחה בכמה סדרי גודל היה הרכישה וההפצה בארץ של הסרט סופרמן בשנות ה 70.

היום, האחים אדרי עומדים בראש אימפריית עסקית הכוללת את חברת הפצת הסרטים יונייטד קינג שגם תומכת בקולנוע הישראלי וחברת הסינמה הסיטי שברשותה חמישה מתחמי קולנוע בפורטוגל ,שני מתחמי קולנוע בגלילות ובראשון לציון ובתי קולנו נוספים באזור המרכז. בבעלותה של משפחת אדרי 75% מחברת NMC United המפיקה ומפיצה מוזיקה, סרטי DVD ומוצרי מדיה אחרים. המשפחה המורחבת ממשיכה במסורת ובנחישות וכיום חמישה מתוך שמונת הילדים המונים את הדור השני במשפחה עובדים בחברה ושותפים לניהול העסקים.


תמונות:
מתחם הסינמה סיטי ותמונות האולמות. צילום: סיון פרג'.
משה ולאון אדרי בפתיחת סינמה סיטי ראשון לציון. צילום: רפי דלויה.

מועדי ההופעות וההקרנות התקבלו מהמפיצים. אתר מפה אינו אחראי לשינויים.
מה ומתי
( 10 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • hwerner

  hwerner
  מקום בילוי נחמד, קצת המוני|4 06.02.14
  הסינמה סיטי הוא הוא מקום נחמד מאוד, בייחוד באמצע שבוע כשאין מאות נערים ונערות תזזיתיים שעושים רעש. המקום הוא יפה וגם המסעדות נחמדות מאוד, אף אחת מהם היא לא משהו מדהים אבל כולם בסדר וגם בכולם אפשר לשבת בחוץ באזור מעשנים שבמקרה הוא ממש יפה. סך הכל קומפלקס מוצלח למדי ובדרך כלל גם מוצאים חנייה די מהר בגלל התחלופה הרבה של האנשים.
 • ocp

  ocp
  הדירוג של אברון חזר, שלי לא.. |3 02.02.14
  או קי... סינמה סיטי ראשון הפך למקום המוני ולא הכי נקי, בלשון המעטה. חווית הצפייה לא תמיד אופטימלית- כבר היו מקרים שאזעקה פעלה כמעט כל הסרט ולא כובתה. כשיש כל כך הרבה חלופות, וכשכרטיס קולנוע עולה לא מעט, אין הצדקה לרמת התחזוקה הירודה. וכן, האיכות חייבת להישמר גם בסרטים שאינם עומדים בקריטריונים המחמירים של אברון. אם נודה על האמת, הסרטים האיכותיים יותר לא מגיעים לסינמה סיטי אלא לקולנוע לב ולסינמטקים. ועדין, מי שטורח ומגיע, ומשלם ראוי לקבל תמורה נאותה לכספו ולא חשוב מה בחר לראות.
 • avron

  avron
  תענוג לראות שם סרטים|4 18.08.13
  ואני מתכוון לסרטי איכות שאליהם ההמון הסוער לא מגיע ולא מפריע. מה לעשות ומגיע למתחם מדגם ממוצע של עמך ישראל, בעיקר בני תשחורת חסרי נימוסים אלמטרים וחינוך מהבית. זה מתבטא גם בשרותים. ואיך אפשר בכלל לטעון כנגד תורים ארוכים בקופות - הקהל מגיע בהמוניו. אני מזמין כרטיסים ברשת ושלום על ישראל.
 • kerenina

  kerenina
  גם כשראשון מופצצת שווה להגיע|5 22.11.12
  אני מאד אוהבת את המתחם הזה שמשלב מגוון מסעדות, בית קולנוע מעולה וחנויות כיפיות.
 • goodlife

  goodlife
  בילוי נהדר לכל אחד|4 12.08.11
  סינמה סיטי בראשון הוא מקום בילוי נהדר לכל המשפחה ולכל מי שאוהב לצפות בסרטים ואיננו מתפשר על איכות צפייה. יש מגוון רחב של אולמות נהדרים הנוחים לצפייה וישיבה. בהשוואה לסינמה סיטי ברמת השרון, המתחם בראשון הרבה יותר טוב והרבה יותר יפה. מבחינת תעסוקה לפני או אחרי הסרט, יש מה לעשות (בעיקר לאכול). ישנה חנייה בשפע באזור ובחינם. רק מה שמעיק על החוויה הוא המחירים הגבוהים של המזנונים בקולנוע.
 • peereran

  peereran
  מתחם יפה מאוד, מתאים לילדים|5 19.06.11
  המתחם מושקע מאוד, מתאים להגיע עם ילדים. בחוץ יש דינוזאורים ובמתחם של הסרטים יש דמויות רבות כמו בגלילת. בביתי הקולנוע יש מקום רב לרגלים גם לגבוהים
 • חיפושתמידי

  חיפושתמידי
  המקום מאוד מושקע|2 24.09.10
  אבל המוני בית ישראל צובאים עליו וברבבות.לא אחזור לשם.המוני צווחני ורועש בצורה בלתי רגילה.
 • nir_e

  nir_e
  מקום בילוי משולב|4 24.09.10
  קומפלקס אדיר מימדים ומעוצב של יותר מ- 20 בתי קולנוע. האולמות עצמם מאוד נוחים לצפייה, כיסאות מרווחים והפרשי גבהים נורמליים בין שורות. בקומפלקס ניתן למצוא גם מגוון רחב של בתי אוכל, מגלידריות דרך מסעדות ובר אירי. מה שכן, יש לקחת בחשבון את כמות האנשים ההיסטרית שגודשת את המקום ולכן גם את החניה. תמיד.
 • נדבעדן

  נדבעדן
  וואו.....|5 09.07.10
  פשוט מדהים, אולמות קולנוע מדהמים ייחודיים מאוד, סוף סוף אפשר לשבת בקולנוע ולהרגיש שאתה בסלון בתך, מרווח מאוד ונוח.
 • פסולינה

  פסולינה
  מתחם מהמם !!!|5 21.03.10
  אי אפשר להתייחס לאולמות ולמתחם הקולנוע מבלי להתייחס למתחם כולו ולמעשה לקניון היוקרתי והמדליק אשר הקימו שם. סוף סוף בית קולנוע שווה לא רק בצפון תל אביב והלאה.
- 1