1 הגדל תמונה
לייזר לויד. צילום: באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
ג'אם סשן במועדון. צילום: באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
ג'אם סשן במועדון. צילום: באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
אהוד בנאי ומייקל צ'פמן. צילום: באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
בארט סיגר ואבשלום בן שלמה. צילום: באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
 

מועדון ג'אז המביא עימו בשורה

בהאנגר קטן במצפה רמון יש מקום שאולי לא הייתם מצפים לפגוש שם, מועדון ג'אז במדבר. גדי לייברוק, תל אביבי לשעבר, עזב את העיר הגדולה ועבר לעיר קטנה שיש לה יתרונות גדולים, מצפה רמון. שם הוא הקים בשנת 2007 את המועדון ובמקביל התחיל ללמוד לנגן בסקסופון יחד עם בת זוגו וילדיהם. קריירת סקסופון לא צמחה מהשיעורים, אבל לייברוק מתמיד בעניין הבאת ג'אז טוב לדרום.

מועדון הג'אז מארח אמנים מרחבי הארץ ומהעולם ומפעיל תוכנית לחינוך והעשרה מוזיקלית בבתי הספר ובגני הילדים במצפה רמון. בנוסף הוא משמש כבית לחזרות למספר להקות והרכבים הפועלים בישוב וכמקום לשעורי מוזיקה פרטניים. האווירה החמימה שמקבלת את פני באי המועדון מתקבלת כנראה מהפשטות שבריהוט, מהבר הקטן שנותן הרגשה כאילו מוזגים לך בירה בסלון ביתך והדקורציה שמישהו שם טרח עליה במו ידיו – על כל שולחן למשל, מונח נר מעוטר במגזרות נייר צבעוניות.

המועדון פועל בחסותה של עמותת התושבים "קשת" - עמותה שמטרתה עידוד ותמיכה ביוזמות ובפרויקטים בתחום החינוך, התרבות והאקלוגיה במצפה רמון. תמיכה נוספת הוא מקבל מהמועצה המקומית מצפה רמון והמתנ"ס, מפעל הפיס, קרנות שונות, תורמים פרטיים והכנסות עצמיות מפעילות המועדון. עובדיו הם מתנדבים וכל הכנסותיו מופנות לקידום ותמיכה במוזיקה ובחינוך המוזיקלי במצפה-רמון ובנגב.

צילום: גדי לייברוק.

רוצים להיות המדרגים הראשונים?

דרגו עכשיו
עוד אולמות מופעים