בית האומנויות נאות סמדר

מומלץ מפה
8.2
1 הגדל תמונה
חצר בית האומנויות. תמונה: תיירות נאות סמדר
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
בית האומנויות מרחוק. תמונה: תיירות מאות סמדר
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
תצפית מהמגדל בבית האומנויות
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
בית האומנויות. באדיבות תיירות נאות סמדר
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
בית האומנויות. באדיבות תיירות נאות סמדר
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
בית האומנויות נאות סמדר. צילום: אלון סיגוי
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
בית האומנויות נאות סמדר. צילום: אלון סיגוי
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
בית האומנויות נאות סמדר. צילום: אלון סיגוי
הועלה על ידי מערכתמפה
 

בית האומנויות בקיבוץ נאות סמדר

קיבוץ נאות סמדר הוקם ב-1989 על ידי חבורת ירושלמים. בין אנשיה היו סטודנטים, אמנים ובעלי מקצועות חופשיים. 12 שנים אחרי שהוקם המקום העמידו כל חברי הקבוצה, בסיוע חברים מהיישוב, את בית האמנויות ואת המגדל הססגוני הנישא במרכזו - תצוגת תכלית מרשימה של כישוריהם התכנוניים, הביצועיים והאמנותיים. המבנה המדברי הייחודי, שמזכיר במשהו את ארמונות רג'סטאן בהודו, כולל ארובת קירור השוכנת במגדל ומצננת באופן טבעי את כל המבנה. בית האומנויות משכן בין כתליו סדנאות אומנות מתחומים שונים: צורפות, ויטראז', משי, קרמיקה, נגרות אומנותית ועוד. בחנות (או אם תרצו - גלריה) של בית האומנויות מוצגות עבודות אומנות מתוצרת הסדנאות. בין היתר תמצאו כאן עבודות פיסול בעץ, מוצרי יודאיקה, קרמיקה, תכשיטים, שולחנות טרצו.
סיורים עצמאיים ומודרכים
משפחות ויחידים יכולים להגיע לסיור עצמאי בבית האומנויות בימים א'-ו' בין השעות 11:00-14:00.


ניתן להזמין מראש מודרך של שעה וחצי שעלותו 45 ₪ למבוגר ו-35 ₪ לילדים עד גיל 12. הסיור מתאים לילדים מגיל 6 ומעלה. להזמנות: 054-9798957.
אטרקציות מומלצות באזור: צל תמרים - חאן דרכים

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • goodlife

  goodlife
  ביקור מזן אחר|5 03.01.15
  אנשים מזן אחר הקימו יישוב מזן אחר. סיפור מרתק, מקום מענין ושווה לביקור. אנו הודרכנו ע"י אחד ממקימי המקום והיה קשה לסיים את הביקור מבגלל הענין הרב. יש גם חנות יצירות למכירה , יש סיפורים מענינים והרבה הרבה ארץ ישראל אחרת.
 • l9901

  l9901
  חלוצים בימנו, ממש כמו פעם|5 23.02.12
  הכל התחיל מקבוצת אנשים מירושלים שהחליטו כי הם מחפשים אתגר רציני, ללמוד את נפש האדם. לנסות ולהיות פרודוקטיבים ולהפריח את השממה בעת ובעונה אחת. הם התיישבו בנקודה דרומית - קרויה היום נאות סמדר. ובעיקר - האמינו. הם האמינו כי יוכלו לגדל במקום דברים שכולם היו בטוחים כי נדונו לכישלון. והם הצליחו! מזה 22 שנים, האדמה המדברית הזו נותנת חלב ודבש! ממש כך. המקום יפה ומטופח, והמדריכה שלנו הייתה מאוד חביבה וענתה ברצון על שאלות הילדים. נחמד ללמוד עוד משהו בדרך לאילת! הקבוצה חיה עד היום בערכי הקיבוץ של פעם. כל הכבוד!
 • tferder

  tferder
  עצירה מעניינת בדרך מאילת|4 31.08.11
  שונה ומעניין
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
גן לאומי עבדתגן לאומי עבדת מומלץ מפה9.5החורבות המשוחזרות של העיר הנבאטית העתיקה עבדת מתעוררות לחיים בכל ביקור. עבדת, אחת משש הערים הנבאטיות שהיו בנגב, ומהחשובות שבהן, הוקמה כתחנה לשיירות מסחר שהגיעו מפטרה בדרכן לחוף עזה. שיירות אלו נעו בנתיבים קבועים הנקראים יחד דרך הבשמים הנבאטית. השלוחה, עליה יושבת תחנת הדרכים שהפכה לעיר, מוקפת שרידי חקלאות מדברית שבה התמחו הנבטים כבר עם הגעתם לארץ כאוכלוסייה נוודית. העיר סופחה לאימפריה הרומית ושיגשגה בתקופה הביזנטית כפי שמעידים מבנים מרשימים, כנסיות רבות ומפעלי יין ושמן שנמצאים על השלוחה ועל מדרונה. בעזרת עושרם הרב, הביאו הנבטים את מיטב הבנאים והאדריכלים של התקופה והקימו מבנים גדושי קימורים וקשתות. המבנים השתמרו, חלקם בשלמותם, עד היום. בחלק העליון של העיר ניצב האקרופוליס שהיה המרכז המנהלי והפולחני של העיר. לצד שרידי מצודות ומקדשים אפשר להשקיף על האיזור בתצפית יפהפיה. במקום נחשפו מערות חצובות רבות, חלקן שמשו לקבורה ואחת מהן תפקדה כיקב לאיכסון היין שהופק בגתות העיר. היקב מזמין כניסה עם פנס לחדריו. ליד מרכז המבקרים, בתחתית ההר נמצא בית מרחץ רומי שמטרתו היתה לנקות ולפנק את גופם של הסוחרים המקרא עוד


פארק תמנעפארק תמנע מומלץ מפה9.3פארק תמנע הוא האח הישראלי של הפארקים הגדולים במדבריות אמריקה. הוא אמנם קטן יותר, אבל יש בו תצורות נוף ייחודיות לעולם כולו. החלק הדרומי של ישראל יושב בקצה אזור מרתק מבחינה גיאולוגית. זהו אחד משבעה מחשופים של סלע יסוד שמפוזרים בעולם ונקראים מסיבים. פירוש הדבר שהמבקרים במסיב דורכים על הסלע הראשוני ביותר שממנו מורכב קרום כדור הארץ. בשוליים של המסיב הערבי-נובי, שם נמצא פארק תמנע, מתערבבים סלעי גרניט אדומים וסלעים המורכבים מאבן חול מגוונת בסלעי גיר צהבהבים, ויחד הם יוצרים את המשהו המיוחד לפארק תמנע. אבל זה לא הכל. בשער הכניסה לפארק מצטיידים תמורת תשלום באיזי גייד, שהוא מדריך תיירים אלקטרוני. לאורך הדרכים ברחבי הפארק מפוזרות תחנות ממוספרות, ואתם פשוט עוצרים לידן ומקבלים הסבר מוקלט מהמכשיר. יש כאן מיכרות נחושת עתיקים וקניונים צבעוניים, כל מיני צורות שיצר הטבע באבן החול וציורי קיר קדומים, מסלולי הליכה ומקדשים וגם אגם מלאכותי קטן. בקיצור, לונה–פארק שלם של טבע ושל היסטוריה. לפני ששת אלפים שנה כרו כאן נחושת, ועד שיתגלה אתר קדום מזה תמשיך תמנע להיות אתר הכרייה הקדום בעולם. כאן עשה המין הקרא עוד
עוד אטרקציות