מרכז מבקרים - נמל אשדוד

מומלץ מפה
9
 
ימים פתוחים בחוה"מ סוכות למשפחות וליחידים בתיאום מראש
מרכז המבקרים בנמל אשדוד הוא צוהר לעולם אדיר מימדים בו נעות כמעט ללא הפסקה ספינות מסע עצומות, מכולות עמוסות בסחורות, עגורנים נישאים ופעלתניים ואפילו ספינות תיירות שפורקות נוסעים סקרניים שבאו בקרוז לארץ הקודש. הביקור בנמל נמשך כשעה וחצי ומאפשר לאדם מהיישוב, החל מגיל 9, לראות מקרוב את הפעילות בנמל, היקפה והשפעתה על הכלכלה הישראלית ובכלל. באמצעות סרטים, משחקים וסיור בשטח מועברים למבקרים ההיסטוריה, ההווה והעתיד של הנמל הימי הכי גדול שיש לנו בארץ.
( 8 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • sigsag

  sigsag
  לא מה שחשבתי.|5 28.06.15
  הביקור במרכז המבקרים הוא סוג של ציונות במיטבה. הנמל הוא חלק מהיצירה הנרקמת כאן כבר עשרות שנים וזוהי עובדה מוגמרת. אבל מה שאנחנו זוכרים לצערי אלו הם דברים אחרים. כבר בכניסה לנמל התחושה היא שהגעתי למקום עם עצמה אדירה וההרגשה היא שמשהו גדול קורה כאן: המכולות, הרציפים, האוניות, שוברי הגלים ועוד, כל אלו מכניסים אותי לאווירה של משהו חדש ואחר. הנמל ופועלו שייך לכל אחד מאיתנו והוא חלק מההיסטוריה של כל אחד מאיתנו. ביקור חובה בעיניי.
 • odedbat

  odedbat
  נמל אשדוד-חוויה מומלצת ביותר|5 30.04.15
  לאחר מספר ביקורים בנמל אשדוד כמורה דרך עם קבוצות מגוונות, בביקור המשלב את מרכז המבקרים והשטח התפעולי של הנמל (שעה וחצי סיור): כל קבוצה הביעה שביעות רצון מרבית מאופן הצגת הדברים במרכז המבקרים. חוויה המשלבת סרטונים, המחשות, הסברים, משחקים... בליווי אנשי הדרכה מקסימים...כמו כן הסיור בשטח התפעולי הנו מרשים וחוויתי ומאפשר להבין מהו נמל על כל מובניו...כמו כן החשיפה לעוצמה האדירה, הטכנולוגיה, ייעול העבודה מרשים מאוד. כמובן באופן אישי נהניתי מאוד. ממליץ בחום להגיע לסיור בנמל. ממליץ מאוד לכל אדם להשתתף בסיור בנמל.
 • ditcohe

  ditcohe
  יום עיון בנמל אשדוד|5 28.04.15
  את יום העיון התחלנו במרכז המבקרים של נמל אשדוד, היה מאוד חוויתי, קיבלנו מידע מעשיר ויחס חם. בהחלט מומלץ! עידית כהן
 • gilhov

  gilhov
  שווה כל רגע|5 27.04.15
  מפתיע בתוכן ובחוויה. לצד ההמחשות מרתקות, זו באמת ההצה נדירה לעולם הסחר, לעוצמה הישראלית ומודה שיצאנו בגאווה להיות חלק מהסיפור הציוני. היה מרתק, ההדרכה מצויינת והסיור הרכוב רק פתח חלון לעולם שלם שלא הכרנו - ממליץ בחום!!!
 • zelba100

  zelba100
  מרכז המבקרים בנמל אשדוד|5 20.03.14
  חוויה מדהימה, צוות מדריכים מעולה. מושקע, מעניין, אינטראקטיבי ומרתק. בהחלט עונה על כל הציפיות. ממליץ מכל הלב. ד"ר אבי זלבה
 • didika

  didika
  שילוב של ביזנס ופלז'ר|5 19.03.14
  אגף התפעול של חברת זרעים גדרה / סינג'נטה ישראל ערך כנס אגף בשילוב סיור במרכז המבקרים, קיבלנו שירות מעולה, סיור מהנה ושילוב מנצח של ביזנס ופלז'ר. מומלץ מאוד, חוויה מהנה ולא פחות חשוב בחינם!
 • dafnag

  dafnag
  מעניין גם למבוגרים|5 25.10.12
  מרכז המבקרים נפתח בסוכות 2012 למבקרים עצמאיים (ללא מוזאון אשדוד). הארגון היה ללא דופי - אוטובוס הביא את המבקרים לתוך הנמל (חניה במגרש חינמי בעיר). סיור של שעה וחצי מושקע ומעניין. גיל מינימום לביקור - 8. המדריכה הסבירה הרבה ולכן לא שיחקנו במשחק האחרון (הכנסת אוניה לנמל). מומלץ.
 • ypikman

  ypikman
  שווה ביקור|4 10.04.12
  הדרך היחידה לבקר בנמל. מרשים. מרכז מבקרים מושקע ומעניין. הדרכה עניינית. חבל שעסקת החבילה בחגים כוללת גם כשעתיים ביקור במוזיאון אשדוד - נחמד אבל שווה הרבה פחות זמן. מאחר והסיור מתבצע באוטובוס שחוזר לנקודת המוצא רק לאחר המוזיאון - אין אפשרות לחתוך באמצע.
- 1
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד אטרקציות מומלצות
גן לאומי אשקלוןגן לאומי אשקלון מומלץ מפה8.8במסגרת מסעותיו של הגיאוגרף הערבי מוקדסי ברחבי הארץ הוא גם הגיע לאשקלון ובשנת 985 כתב עליה: "אשקלון היא עיר חשובה השוכנת לחוף ים. עצי השקמה גדלים בה בשפע ומצטיינים בגודלם... אשקלון היא עיר נהדרת... נעימה ובנויה בטוב טעם". רבים חשבו כך שנים לפני מוקדסי והחפירות הארכיאולוגיות חשפו כאן ממצאים על יישוב שהחל כאן לפני כ-10,000 שנים. בתחומי הפארק מצוי תל ארכיאולוגי ובו שרידים המעידים על עברה המפואר של העיר: עמודי שיש שזכו לכינוי העממי עמודי שמשון, כותרות מגולפות, ארונות קבורה, פסל של האלה המצרית איסיס, בסיליקה רומית ושרידי חומה, מהמאה ה-12, מתקופת העיר המוסלמית. בשנת 2008 נסתיים פרוייקט שימור השער הכנעני, המוכר גם כשער המקושת העתיק ביותר בעולם ונחשב לתגלית ארכיאולוגית חשובה. השער שנבנה בשנת 1,850 לפנה"ס, היווה את פתח הכניסה לאשקלון הכנענית ודרכו עברו אנשי העיר, עגלות שוורים וחמורים עמוסות סחורות, מלחים וסוחרים.קרא עוד


עוד אטרקציות