החוף הנעלם - לא רק למתפשטים

יש בארץ חופים סלעיים, חופים חוליים וגם חופים נעלמים, חוף געש עונה על שלושת התיאורים. החוף הנעלם מוכר לרבים אך אין בכך מלפגוע בחדוות גילויו כל פעם מחדש. החוף הוא חלק מהגן הלאומי חוף השרון ומוביל אליו שביל חולי היורד במתינות מרכס הכורכר אל שפת הים. השביל אינו ארוך וייקח למרביתנו בין חמש לעשר דקות של הליכה נינוחה. בעלי ציוד כבד הכולל צידניות עמוסות כל טוב, שמשיות, כסאות ושאר פינוקי חוף, יקללו בשלב הזה אך זהו המחיר היחיד שיש לשלם עבור הבילוי, הכניסה חינם. החוף הנעלם ידוע גם כחוף הנטורליסטים חובבי השמש והחופש אך למרות נוכחות של המתפשטים, אין כל חובה להיפטר מבגד הים.
חוף שגם צבים אוהבים
החוף צר וארוך, נצמד בעקשנות לרכס הכורכר שמתנשא מעליו. הרכס המרשים לא יציב ביסודו ומומלץ לשמור ממנו מידת מרחק סבירה כשפורשים את המגבת. בחלקו משובץ החוף בסלעים מכוסים באצות ים ירוקות ותוכלו לראות כאן צדפים, קונכיות, סרטנים ושאר מיני בעלי-חיים אוהבי מים. בחודשים יוני עד אוגוסט הופכת רצועת החוף לאתר הטלה מרכזי עבור צבי הים.

איך מגיעים: מהמרכז המסחרי של געש-שפיים ממשיכים בנסיעה מערבה בשביל עפר המוביל אל גדר הגן הלאומי חוף השרון. מחנים את הרכב, עוברים בפשפש ברזל צר ויורדים אל החוף.

*למרות שיש בחוף סוכת מציל, לא כל שנה ניתנים בחוף שרותי הצלה, תלוי בהחלטת המועצה האזורית. הרחצה בחוף באחריות המתרחצים.

( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • סגלגלה

    סגלגלה
    חוף שקט ורגוע|5 09.09.13
    בחוף אין מקלחות, שירותים, קיוסק או מציל. מבחינתנו זה נפלא כי זה מרחיק הרבה אנשים. הירידה אכן קצת קשה אם יש לכם ציוד, אבל שווה. צריך לשים לב היכן נכנסים כי יש סלעים. חוץ מזה - לשבת מתחת לשמשיה ולהירדם עד שמגיע מוכר הארטיקים הטבעיים (אין כמותם).
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות