חוף בר כוכבא

חוף בר כוכבא הוא מהיפים באשקלון. החוף נמצא למרגלות הטיילת המקסימה בפני עצמה והוא נשקף ממנה במלוא הדרו מנקודת התצפית. אם מאמצים את הדמיון, אפשר להבחין שצורתו של החוף מזכירה במשהו זנב של לוויתן, בדומה לפסלים המעטרים את הטיילת. בר כוכבא הוא חוף מוכרז המציע שירותי הצלה, סככות צל, עזרה ראשונה, שירותים ומקלחות. הכניסה לחוף חופשית והגישה מהחנייה נוחה וידידותית. מדובר בחוף נקי במיוחד, גדול ומספיק מרווח כדי שאפשר יהיה להצטופף או לתפוס פינה אינטימית גם בשעות עומס.
חוף בר כוכבא צמוד למרינה של אשקלון ומהווה אטרקציה לא רק לרוחצים. צוללנים מורשים יכולים לרדת לעומק של 30 מטרים ולמצוא שם את הספינה הטבועה סי גארד. מצדו השני של החוף נמצא חוף קבר השייח' ששמו ניתן לו על שום קבר השייח' עוואד שהחוקרים טרם הכריעו לאיזו תקופה משתייך – הממלוכית או הביזנטית. בעבר היתה ירידה לא רשמית ממבנה הקבר לעבר החוף הקטן. היום השביל חסום בגלל מפולת שהיתה בסלע הכורכר, והגישה היחידה לחוף היא ברגל דרך חוף בר כוכבא. למרות יופיו והאטרקטיביות בהיותו מבודד, מומלץ להימנע מסיכונים מיותרים ולטבול בבר כוכבא השכן שהוא כאמור מסודר ומקסים כאחד.

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • מיצזית

  מיצזית
  חוף יפה, אנשים פחות|2 22.06.13
  החוף יפה ומסודר, אבל בשבת מפוצץ, מלוכלך, מוסיקה מזרחית מרמקול ענקי, מטקות בכל מקום. אולי המצב טוב יותר ביום חול.
 • shots

  shots
  אכן חוף נעים לרחצה|5 26.08.11
  הטיילת שופצה לאחרונה ונוספו מתקני משחקים לילדים, פינות ישיבה ומסלולי הליכה ורכיבה על אופניים. מומלץ בימים של רגיעה.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
גן לאומי אשקלוןגן לאומי אשקלון מומלץ מפה8.8במסגרת מסעותיו של הגיאוגרף הערבי מוקדסי ברחבי הארץ הוא גם הגיע לאשקלון ובשנת 985 כתב עליה: "אשקלון היא עיר חשובה השוכנת לחוף ים. עצי השקמה גדלים בה בשפע ומצטיינים בגודלם... אשקלון היא עיר נהדרת... נעימה ובנויה בטוב טעם". רבים חשבו כך שנים לפני מוקדסי והחפירות הארכיאולוגיות חשפו כאן ממצאים על יישוב שהחל כאן לפני כ-10,000 שנים. בתחומי הפארק מצוי תל ארכיאולוגי ובו שרידים המעידים על עברה המפואר של העיר: עמודי שיש שזכו לכינוי העממי עמודי שמשון, כותרות מגולפות, ארונות קבורה, פסל של האלה המצרית איסיס, בסיליקה רומית ושרידי חומה, מהמאה ה-12, מתקופת העיר המוסלמית. בשנת 2008 נסתיים פרוייקט שימור השער הכנעני, המוכר גם כשער המקושת העתיק ביותר בעולם ונחשב לתגלית ארכיאולוגית חשובה. השער שנבנה בשנת 1,850 לפנה"ס, היווה את פתח הכניסה לאשקלון הכנענית ודרכו עברו אנשי העיר, עגלות שוורים וחמורים עמוסות סחורות, מלחים וסוחרים.קרא עוד


עוד אטרקציות