חוף המגדלור - אילת

מומלץ מפה
8.3
סוג: חוף
1 הגדל תמונה
שוטי שוטי ספינתי
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
ים זרוע באבנים
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
מקום מוצל טבעי
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
ירידה לחוף
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
שולחנות בקו המים
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
חוף המגדלור באילת
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
111
הועלה על ידי shamirt
 

חוף מומלץ באילת

חוף המגדלור הוא אולי אחת האפשרויות הנחמדות ביותר למי שחפץ לברוח מהמולת החוף הצפוני התוסס. החוף מרוחק כשמונה קילומטרים מהעיר ושוכן על רצועת החוף הדרומית שמובילה לעבר הגבול המצרי. זהו חוף ציבורי והכניסה אליו אינה בתשלום. משמח לגלות שגם כסאות הפלסטיק הלבנים והשמשיות ניתנים כאן לשימוש ללא תמורה. בשביל לפרוס איבריכם בניחותה על גבי מיטת שיזוף תצטרכו כבר לשלם. את תחזוקת החוף והאווירה הנעימה אפשר אולי לזקוף לטובת מסעדת החוף. מלצריה יגיעו עד קו המים לשאול באיזה שיק או ארוחה תחפצו ומוזיקה שלווה מתנגנת ברקע ובאורח פלא לא מפריעה. לטובת הנוחיות יש מקלחות חוף מחופות דקלים ושני תאי שירותים במצב סביר.
דגים על קו החוף
החוף נהדר למשנרקלים מתחילים שכן כבר במרחק מטר מקו החוף אפשר לחזות בדגים בשלל צבעים. אז נכון, רצועת החוף צרה וקטנה, גדר בטון וברזל מכוערת תוחמת את החוף מכיוון צפון והאבנים כואבות ברגלים. הפתרון: להישיר מבט אל הים האדום, לתת לעין לשזוף את המרחבים הכחולים וההרים שנישאים אי שם ממול, לספור סירות צבעוניות שחוצות מדי פעם את המרחב הימי ולנשום לאט. נעלי ים ישדרגו את החוויה.

*אפשר לשכור בחוף משקפת ושנורקל ולקנות נעלי ים. אין מציל.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • shamirt

  shamirt
  שאנטי|4 16.04.14
  החוף המועדף עלי באיזור. ביקור חוזר בפעם המי יודע כמה וכמעט דבר לא השתנה. אין בחוף שרותי הצלה. יש נתיבי ירידה אל הריף השכרת ציוד שנירקול. מזנון כסאות ומיטות, שקט ושלווה. בצל השיטה רפלקסולוגית נותנת שרותיה למעוניינים ברגיעה מושלמת (לא היתה הפעה אבל אמרו לי שהיא בעיקר בסופ"ש. החוף צמוד (מדרום) לחוף האוניברסיטה כך שבמספר תנועות סנפיר אתה יכול להנות מהריף של חוף האוניבסיטה. מקום נעים חביב ולא עמוס מידי.
 • דליקטס

  דליקטס
  אחד החופים המוצלחים|4 22.09.13
  אם היעד הוא לצלול ולשנרקל אז כמובן שזהו אחד החופים לביקור, שירות של מסעדת החוף מהיר יעיל ותמיד עם חיוך, במסעדת חוף המנות היו משביעות בגודלן וסבירות באיכותן. אנחנו רק ממליצים להנהלה לשפץ את השירותים ולדאוג לניקיונם במהלך היום.
 • עיריתה

  עיריתה
  החוף הכי מוצלח באילת|5 22.10.11
  כבר שנים אנחנו חוזרים לחוף הז והוא לא מאכזב. אווירה רגועה, מוסיקה נהדרת, כניסה חינם ומסעדה טובה עם הגשה לחוף. המון שמשיות וכיסאות מפוזרים. רגוע ונעים. ריף נחמד. מגוון רחב של מתרצים אך כולם נעימים וסימפטים.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
המכתש הגדולהמכתש הגדול מומלץ מפה9.3המכתש הגדול המכונה גם מכתש חתירה, מזרחית לירוחם, הוא אחד מסדרת מכתשים באזור הר הנגב. המכתש מציג לבאים בשעריו, חלון גיאולגי מרתק לתופעת הטבע עצומת הממדים, המספרת ללא מילים על היסטוריה גיאולוגית וביולוגית מקומית בת אלפי שנים. המכתש הגדול סגור במצוקים ורק פירצה שיצר נחל חתירה באגפו הדרומי-מזרחי, מאפשרת את ניקוזו אל בקעת נחל צין. בקירות המכתש נחשפות אבני חול צבעוניות מתקופת הקרטיקון התחתון, מלפני מאה מיליון שנים. במרכז המכתש, בהר מטמור, נחשפות רבדות סלע כהות של סלעי גיר קשים מתקופת היורה, מלפני כמאה וחמישים מיליון שנים. בקרקעית המכתש, בסלעים מתקופת היורה, אפשר לראות מאובנים רבים של בעלי-חיים ימיים ובהם מאובנים של חבצלות ים. כביש 225 חוצה את המכתש ומוביל לנקודת התצפית בהר אבנון. מומלץ לסייר באתר העצים המאובנים ובאתר החולות הצבעוניים, הנמצא בסמוך לחניון האקליפטוסים. החניון מתאים גם ללינת לילה, לפני או אחרי טיול באזור.קרא עוד


פארק תמנעפארק תמנע מומלץ מפה9.3פארק תמנע הוא האח הישראלי של הפארקים הגדולים במדבריות אמריקה. הוא אמנם קטן יותר, אבל יש בו תצורות נוף ייחודיות לעולם כולו. החלק הדרומי של ישראל יושב בקצה אזור מרתק מבחינה גיאולוגית. זהו אחד משבעה מחשופים של סלע יסוד שמפוזרים בעולם ונקראים מסיבים. פירוש הדבר שהמבקרים במסיב דורכים על הסלע הראשוני ביותר שממנו מורכב קרום כדור הארץ. בשוליים של המסיב הערבי-נובי, שם נמצא פארק תמנע, מתערבבים סלעי גרניט אדומים וסלעים המורכבים מאבן חול מגוונת בסלעי גיר צהבהבים, ויחד הם יוצרים את המשהו המיוחד לפארק תמנע. אבל זה לא הכל. בשער הכניסה לפארק מצטיידים תמורת תשלום באיזי גייד, שהוא מדריך תיירים אלקטרוני. לאורך הדרכים ברחבי הפארק מפוזרות תחנות ממוספרות, ואתם פשוט עוצרים לידן ומקבלים הסבר מוקלט מהמכשיר. יש כאן מיכרות נחושת עתיקים וקניונים צבעוניים, כל מיני צורות שיצר הטבע באבן החול וציורי קיר קדומים, מסלולי הליכה ומקדשים וגם אגם מלאכותי קטן. בקיצור, לונה–פארק שלם של טבע ושל היסטוריה. לפני ששת אלפים שנה כרו כאן נחושת, ועד שיתגלה אתר קדום מזה תמשיך תמנע להיות אתר הכרייה הקדום בעולם. כאן עשה המין הקרא עוד
עוד אטרקציות