חוף ריוויירה אשדוד

מומלץ מפה
8.7
סוג: חוף
 
בתוליות פראית ואבזור מהוקצע
אם תשאלו אשדודי אקראי מהו החוף היפה ביותר בעיר, תקבלו תשובה חד משמעית: החוף החדש. לחוף שמות רבים ואולי אתם מכירים אותו בשם חוף ט"ו, החוף הדרומי או חוף העיגולים. אל תטעו, ריבוי השמות לא משקף אנדרלמוסיה אלא במקרה הזה דווקא ההפך. מה שהופך את החוף לנפלא כל כך, הוא השילוב בין בתוליות פראית לבין אבזור מהוקצע.
נוחות מרבית למשתמש
לעין בלתי מזוינת החוף, שממוקם בצ'ופצ'יק הדרומי של עיר הנמל בואכה חוף ניצנים, נראה אין סופי באורכו. ממדיו משאירים מקום לכולם בחברותא או לבד. מימין ומשמאל חול רך ונעים - לא בוצי מדי, לא יבש מדי, בדיוק כמו שצריך. על אף שהחוף נחנך רק ב-2010, דבר לא חסר פה בתחום הנוחות למשתמש. שירותי הצלה, סככות צל, פחים על כל צעד ושעל, מקלחות ושירותים, חניה וכניסה חינם. גם פה, כמו בחופים המרכזיים, יש שביל גישה לנכים עד לקו המים וגם סככת צל מיוחדת לאוכלוסייה המיוחדת. מי שמתעקש על רחצה פעילה מעבר לשחייה ימצא כאן שערי כדורגל חופים, מתקני כושר ומתקני שעשועים לילדים.
חוף טיפ-טופ
יותר מכל המאפיינים שהופכים את חוף הריוויירה למה שהיו קוראים פעם 'טיפ-טופ', הביקור בו הוא בגדר חוויה נעימה ומרגיעה למן שביל הגישה ועד למקלחות שאחרי. עכשיו הדאגה היחידה היא שהמלצה טובה מדי עלולה לקלקל את כל היופי הזה. נקווה שלא.
( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • fridan

    fridan
    חופי הרחצה באשדוד|5 22.04.15
    שבעה חופים מוכרזים, חניה חינם, נקיון מופתי, החוף עצמו רחב בהיעדר רכס כורכר כמו ברוב החופים בארץ. התחנה בחוף "ארנים" נהרסה בסערה בחרף וטרם נבנתה חדשה אך גם שם פועלים שירותי ההצלה
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
גן לאומי אשקלוןגן לאומי אשקלון מומלץ מפה8.8במסגרת מסעותיו של הגיאוגרף הערבי מוקדסי ברחבי הארץ הוא גם הגיע לאשקלון ובשנת 985 כתב עליה: "אשקלון היא עיר חשובה השוכנת לחוף ים. עצי השקמה גדלים בה בשפע ומצטיינים בגודלם... אשקלון היא עיר נהדרת... נעימה ובנויה בטוב טעם". רבים חשבו כך שנים לפני מוקדסי והחפירות הארכיאולוגיות חשפו כאן ממצאים על יישוב שהחל כאן לפני כ-10,000 שנים. בתחומי הפארק מצוי תל ארכיאולוגי ובו שרידים המעידים על עברה המפואר של העיר: עמודי שיש שזכו לכינוי העממי עמודי שמשון, כותרות מגולפות, ארונות קבורה, פסל של האלה המצרית איסיס, בסיליקה רומית ושרידי חומה, מהמאה ה-12, מתקופת העיר המוסלמית. בשנת 2008 נסתיים פרוייקט שימור השער הכנעני, המוכר גם כשער המקושת העתיק ביותר בעולם ונחשב לתגלית ארכיאולוגית חשובה. השער שנבנה בשנת 1,850 לפנה"ס, היווה את פתח הכניסה לאשקלון הכנענית ודרכו עברו אנשי העיר, עגלות שוורים וחמורים עמוסות סחורות, מלחים וסוחרים.קרא עוד


עוד אטרקציות