1 הגדל תמונה
מרכז מבקרים נייר חדרה. צילום: יונה שליין
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
מרכז מבקרים נייר חדרה. צילום: יונה שליין
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
מרכז מבקרים נייר חדרה. צילום: יונה שליין
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
מרכז מבקרים נייר חדרה. צילום: יונה שליין
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
מרכז מבקרים נייר חדרה. צילום: יאיר שליין
הועלה על ידי מערכתמפה
 

המקום סגור לרגל שיפוצים


מהפפירוס ועד הנייר הממוחזר:
מפעל נייר חדרה פותח את דלתותיו בפני הקהל הרחב וחושף בפני המבקרים את תהליכי ייצור ומחזור הנייר המתרחשים מדי יום בשטחו. בעזרת מיצגי מולטימדיה וסיור וירטואלי תלת-ממדי בתוך מכונות הייצור אפשר ללמוד כאן על תעשיית הנייר הקדומה שתחילתה בפפירוס, להבין טוב יותר את משמעות מחזור הנייר בדגש על נייר קרטון ונייר עיתון ואף להתנסות בייצור עצמי של נייר ממוחזר. במהלך הביקור, שאורכו כשעה וחצי, נערכת גם תצפית אל מערך הייצור שבו מייצרים ניירות אריזה ממוחזרים. המגמה הירוקה באה לידי ביטוי במפעל בתחומים נופים, כמו שימוש בגז טבעי ומחזור מים. בקיץ 2014 נוסף למרכז המבקרים משחק אינטראקטיבי חדש, במסגרתו מתחרים המבקרים בתחרות מיון פסולת למכלי המחזור השונים.

היסטוריה של נייר
עלעול בדפי ההיסטוריה מעלה כי למפעל הנייר חלק בחזון ובהגשמה הציונית. בשנת 1950 פעלו פנחס ספיר ומדינאים נוספים להקמת המפעל בכדי ליצור מקומות תעסוקה לעולים החדשים ובשנת 1953 נפתח המפעל תחת הסיסמה "מציון תצא תורה והנייר מחדרה". בשנת 1969 הוקמו חברות הבת "חוגלה", המוכרת לרובנו כיצרנית נייר טואלט וטיטולים, ו"אמניר" למחזור נייר – וזו רשימה חלקית בלבד מתהליכי השינוי והצמיחה של המפעל.


הסיור במפעל כרוך בהרשמה מראש ומיועד למבוגרים ולילדים מגיל 6 ומעלה (יש להציג ספח תעודת זהות שבו רשום הילד). יש להגיע בנעליים סגורות ובלבוש הולם. המרכז נגיש לנכים, לתיאום סיור לנכים יש להודיע מראש בעת הזמנת הסיור.
חדש במרכז המבקרים
מרכז המבקרים התחדש במשחק אינטראקטיבי,שבו המבקרים משתתפים בתחרות מיון פסולת למכלי המיחזור השונים. בנוסף, יש עכשיו גם סיור וירטואלי חדשני העוקב אחר הנייר בזמן תהליך הייצור במכונה בטכנולוגיית תלת מימד.


מחיר ביקור במקום: 27 ש''ח למבקר בודד, 19 ש''ח למבקר בקבוצה.
מרכז מבקרים נייר חדרה בפייסבוק

( 7 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • נירית1

  נירית1
  מומלץ לקטנים|5 29.09.15
  סיור מודרך מעניין של כשעה וחצי מלווה בסרטים ואמצעי המחשה שונים שממחיש את.מחזור וייצור הנייר,כל זאת בעלות סמלית מאד של 20 שח לאדם.בסוף מייצרים לבד נייר. נקודה חשובה לציון היא שהסיור מתאים בעיקר לילדי יסודי ולא לגדולים יותר שהשתעממו. הגיל המינימלי לסיור הינו7
 • lilachtallba

  lilachtallba
  מומלץ בחום|4 22.08.15
  סיור מוצלח מאוד. הסיור מללוה על ידי מדריכה מיומנת והתוכן מותאם למגוון גילאים. מרכז המבקרים מקסים, מושקע. הפעילות כוללת הסבר על הכנת נייר ומתמקדת במיחזור. מעבר לסיור יש גם משחקים, סרט, פעילות מול טאבלטים וגולת הכותרת הכנת נייר ממוחזר. פעילות של כשעתיים מומלצת בחום
 • אלגוריתם

  אלגוריתם
  חביב ואטרקטיבי|5 11.05.14
  ניכר המאמץ לעשות את הדברים נכון, אמנם המעבר בין החדרים קצת אידיוטי. אבל החויה לילדים היתה מרוכזת וטובה. נהנו מכל רגע. מומלץ.
 • ocp

  ocp
  נחמד, מכוון לילדים צעירים|4 01.10.13
  הסיור עובר בין מספר תחנות המתארות ייצור ומחזור נייר, ובסופו מגיע לחלון דרכו ניתן לצפות על המכונה שהיא להבנתי ספינת הדגל של מפעלי הנייר. המרכז מכוון לילדים צעירים, למבוגרים הוא נחמד ולא יותר. חלון הצפייה על המכונה היה מעט מאכזב (כשהגענו היה מכוסה אדים בגלל טיפול במכונה) שכן מדובר פשוט בקופסה גדולה שרובה מוסתר... לא מעניין במיוחד (ואני אומרת את זה כגיקית של מכונות)
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  למחזר למחזר|5 12.09.13
  בסוף הסיור יוצאים לאחר שטיפת מוח (חיובית) בנושא המחזור, ובודאי שזה העלה מאד את המודעות שלנו לנושא. הסיור מעניין. כולו נעשה במרכז המבקרים, אך הוא מסביר היטב את תהליך הפקת הנייר וכן מספר על ההיסטוריה של הנייר ומסביר על סוגי נייר. יש בסיור גם סרט נחמד ושיר קצבי. בסוף יש הצצה למכונה ענקית להפקת נייר. עבר חודש מאז שהיינו ועדיין מזכירים את הביקור אז מגיע חמישה כוכבים..
 • danam_20

  danam_20
  לכל המשפחה|5 04.10.12
  סיור מרתק של שעתיים, לא מעט בזכות ורד המדריכה שהיתה בקיאה בחומר וענתה על כל שאלה. הסיור ממחיש בצורה מצוינת את תהליך הפקת הנייר - החל מנייר עשוי עץ ועד לנייר ממוחזר כשבסופו יש סדנת ייצור נייר ממוחזר. כל זאת בצורה ברורה ומוחשית דרך משחקים אינטראקטיביים, סרטונים, הצצה לאולם הייצור ומוצגים שונים. נהננו מאוד - גם מבוגרים וגם ילדים. מומלץ בחום!
 • ירקרקה

  ירקרקה
  סיור סביר|3 29.11.11
  להעביר באיזור, פתרון נהדר לבילוי ביום גשום. הדבר שהלהיב זו פינת היצירה בסוף הסיור. הדבר שהכזיב זו הפינה ההמותגת של דוגמאות מבית היוצר של חברת IDB.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות