הפארק על הנייר

פארק שהוא חזון ירוק של איזור המרכז. איזור לטיולים, טיולי אופניים ופעילויות ספורט, מרכז להופעות חיות, איזור פנאי ונופש, ועוד. המקום עתיד להיפתח במלואו בראשית 2014. הריאה הירוקה הזאת, שמכילה את פארק חיריה המשוקם חולשת על 8000 דונם ירוקים ויקרי-ערך בלב גוש דן. השטח גובל ברשויות רבות ובהן תל אביב-יפו, אור יהודה, רמת גן, חולון ואזור. מתכנניו מעלים על נס את נושא שמירת הסביבה. הדבר ניכר בכל פרט בתכנון ומודגם היטב בעצם הפיכת גבעת הפסולת חירייה שבמרכזו, לאתר תיירות. הפארק משתרע בין בית הספר החקלאי מקווה ישראל ממערב ועד אתר המיחזור חירייה במזרח. בתחומו נמצאים פארק מנחם בגין וכן שדות חקלאות ושטחים פתוחים שיהפכו עם הזמן למדשאות רצופות חניונים ופינות ישיבה על גדות נחל איילון החוצה את הפארק. לאורך הנחל נמתח כבר היום שביל אופניים בן 25 קילומטרים והוא מתחבר לפארק בגין שבדרום תל אביב. מבט נוסף לעתיד הפרויקט, על פי התוכניות, מגלה גם אגם, טיילת, בתי קפה ואתר ארכיאולוגי בבני ברק העתיקה.
מה אפשר לעשות כרגע
עד שיושלם החזון הגדול ותסתיים בניית הפארק, דבר שיקח שנים, אפשר להשתתף בסיורים המודרכים בנושאי צפרות ואקולוגיה המתקיימים בשטחו, להצטרף לפעילויות לכל המשפחה בחגים או לרכוב על אופניים לאורכו.

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • goodlife

  goodlife
  מחזור של הר הזבל|5 21.04.14
  ההר שהיה בנעורי הר הזבל שריחו הגיע למרחקים הפך לפארק מטופח עם אגם ממי גשם ממוחזרים עם נופרים. יש פינות צל ונוף מדהים שאפשר להשקיף ממנו. יופי של טבע ממוחזר עירוני.
 • danam_20

  danam_20
  פנינה ירוקה בלב גוש דן המפויח|5 15.04.12
  השתתפנו בטיול מודרך "ספארי" ממקווה ישראל עד לפסגת חיריה וחזרה. הסיור עובר ברחבי הפארק ולמרות שמדובר בתוכניות בלבד ועדיין אין תשתיות לכלום, אפשר כבר לראות את החיים מתהווים בשמורה הזו : נחל איילון זורם, חיות המים כבר עשו להן בית, מרחבים ירוקים שלא נגמרים ויש עוד המון תוכניות לעתיד. בכל ביקור שלנו אנחנו מגלים משהו חדש ששופץ/שוקם/שוחזר/נבנה. שרק ישמיכו במגמה הזו ונזכה לראות את הפארק המוגמר.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות