כמתבקש משמו, משק הארטישוק של נועם יעקובא הוקם על טהרת הארטישוק. אפשר לאכול אותו בשלל וריאציות בארוחת בראנץ' צמחונית או בתבשילים ביתיים, ואפשר לסייר בשדות גידולו בהדרכת נועם.

( 9 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • davega

  davega
  תענוג של בילוי משפחתי בשבת|5 06.02.16
  ביקרנו במקום בשבת בצהריים, זוג ושני ילדים קטנים. ארוחת הצהריים היתה טעימה ומגוונת להפליא, והוגשה בחדר אוכל מרווח ונעים. מחוץ לחדר האוכל איזור ישיבה נחמד. לאחר האוכל ביצע נועם הדגמת שיטות לחיתוך ארטישוק בחצר חדר האוכל. הסיור היה נחמד מאוד, ומשלב בין הסברים על הארטישוק ועל המושב (למבוגרים) ומשחק בשדות הארטישוק ובמטעי האפרסק שלאורך המסלול (לילדים). המסלול לא ארוך - כ-800 מ' להערכתי, והולכים בו בניחותא במשך כשעה עד שעה וחצי. מי שמתעייף באמצע יכול לחזור לחדר האוכל בקלות ובנוחות. מומלץ מאוד כבילוי של שעתיים-שלוש בסוף השבוע!
 • nadavbloch

  nadavbloch
  טעים טעים|5 28.04.15
  אנחנו פוקדים את המקום כבר שנה רביעית, ויותר מפעם בעונה. שימו לב שהמקום פתוח מסוף דצמבר עד איפה שהוא באזור פסח רק בימי שישי ושבת. בשישי התפריט יותר קל (בראנצ') ובשבת יותר כבד (חמין). האוכל צמחוני ומבוסס על הירק ארטישוק, כשקשה להאמין כמה ווריאציות של אוכל אפשר לעשות ממנו. המרק מומלץ מאד. מחיר ארוחה למבוגר בשבת 100 ש"ח (יקר), עם מזנון חופשי, לימונדה קרה שתיה חמה ועוגות. לטעמנו, טעים טעים ומקורי.
 • nachsht

  nachsht
  נחמד|4 12.04.15
  סיור חקלאי נחמד ומגוון. נועם חי את החקלאות ויודע להעביר את המידע ב'גובה העיניים' לאנשים. במסעדה היה קצת צפוף ולעיתים נגמר חלק מהאוכל אבל סה"כ היתה חוויה נחמדה לנו ולילדים.
 • motis3567

  motis3567
  אוכל טוב וסיור לא לילדים קטנים|5 07.02.15
  האוכל הצמחוני מגוון וטעים, הסיור מעניין והנופיםו החקלאיים נעימים. הכל מאורגן להפליא. מעט המוני אבל הצוות מתגבר יפה על ההמון. הסיור כלל לא מתאים לילדים צעירים כיוון שזה מעל שעה למטיבי קשב, ונועם - המדריך- מרבה לה תלונן על הילדים המפטפטים והצעקנים.... בקיצור מומלץ, אך לא לילדים מתחת לגיל 6...
 • goodlife

  goodlife
  שיא קטיף הארטישוק עכשיו בואו !|5 03.05.14
  נעם ורעייתו מארחים מכל הלב - מתחילים בקפה ועוגה, ממשיכים לסיור וחוזרים לארוחת ארטישוק. הכל הכל הכל נעשה מכל הלב ועם המון רצון טוב. פשוט כיף. אפשר גם רק טעימה מארטישוק ואפשר גם בסופ"ש ארוחה.
 • Seshtma

  Seshtma
  אדם, אדמה, חקלאות, ארטישוק, |5 19.01.14
  זו שנה שלישית לפחות שאני מגיע לחוות הארטישוק של נועם, החיבור הזה של שדות ירוקים שופעי ארטישוקים טריים וצעירים, אוויר ואווירה, סיור שכולו ארץ ישראל וחקלאות, שמסתיים בארוחת ארטישוקים, סדנאות שמביאות את המיטב מהארטישוק לצלחת. פשוט אין הרבה דברים כאלו בארץ ישראל של היום. והנה העונה נפתחה ואני ממליץ לכם לנסוע ( חצי שעה מהמרכז) לניר בנים לבוא לחוויה אחרת, מיוחדת ושיש בה הרבה בריאות גם.
 • eshlomi

  eshlomi
  באמת כיף|5 19.03.13
  קודם כל נהנינו לראות שיש עדיין חקלאים בארץ ונהנינו לשמוע על ההתמודדות, על מה מגדלים ואיך. האוכל היה בסדר - אבל זה במגבלות הארטישוק. דבר אחד קצת דורש שיפור - והוא השמן על שולחנות האוכל. הוא ישן, מחומצן ועדיף להחליף אותו. אני בטוח שהשמן הנמכר בחנות טוב יותר, אולם מכיוון שהשמן על השולחן היה רע, לא רכשנו את התוצרת של נועם.
 • sasmic

  sasmic
  אחלה שבת|5 03.02.13
  העברנו יופי של שבת בחווה של נועם. הסיור היה מעניין מאוד ודיבר אל הקטנים והגדולים, לאחר מכן אכלנו ארוחת צהריים שונה ומצויינת ובכלל האווירה במקום מאוד נעימה וכייפית. המחיר 80 למבוגר ו - 40 לילד. בהחלט מומלץ.
 • barash5

  barash5
  חוויה נעימה וטעימה בחווה|5 02.06.12
  בשבת חורפית ונעימה (מה לעשות, רק אז העסק עובד - עונת הארטישוק היא בין נובמבר למאי בלבד), הגענו 4 משפחות לחוות הארטישוק של נועם. ראשית צויידנו במגפיים ויצאנו לסיור של כשעה וחצי בשדות שם מגדלים את שיחי הארטישוק. הסיור, בהדרכתו המקצועית והנעימה של נועם היה מרתק ומלמד. לאחר מכן התיישבנו לארוחה בסגנון בופה, שבה המרכיב העיקרי במנות היה הארטישוק. הארוחה הייתה לא פחות ממצויינת ולוותה בשרות נעים ואדיב. כולנו, מבוגרים וילדים, נהננו מאד.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
גן המדע עגן המדע ע"ש קלור במכון ויצמן מומלץ מפה9.2אלברט איינשטיין, גדול הפיזיקאים ומהפכן מדעי, צוטט פעם כשאמר ש"כל המדע שלנו, כשהוא נמדד אל מול המציאות, הוא פרימיטיבי וילדותי, ואף על פי כן, זהו הדבר הכי יקר שיש לנו". בגן המדע במכון ויצמן פזורים מתקנים אינטראקטיבים רבים שמדגימים תופעות מדעיות מחיי היום- יום. ברחבי הגן פינות מוצלות וצמחייה מלבלבת וביניהם פזורים מספר מתחמים נושאיים שונים. במתחם המוסיקה יש מראות קול גדולות שמחזירות את גלי הקול מאחת לשניה ומילה שנאמרת באחת מהן תשמע באחרת. במתחם האנרגיה והסביבה תוכלו למצוא לצד דוד שמש ענק המלמד על עקרונות פעולתו, גם בורג גדול מימדים שנקרא על שם ארכימדס שגילה את העקרון המאפשר לשאוב מים ממקומות נמוכים למקומות גבוהים, לפני יותר מ-2300 שנים. במתחם החלל מתנדנדת נדנדת הירח וניצב דגם של כדור הארץ ובמתחם התנועה והגלים ישנם בין השאר מטוטלת תהודה ו"הרמונוגרף" בו שתי מטוטלות נעות זו במאונך לזו, על אחת מהן דף ובשניה עט ויחד בתנועה הן יוצרות ציור.קרא עוד


עוד אטרקציות