1 הגדל תמונה
ברבור, צילום: יאיר זיידנר, מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
בריכה בתחתית מפלון, צילום: יאיר זיידנר, מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
חוות סוסים בנחל, צילום: יאיר זיידנר, מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
נוף הרי מירון, צילום: יאיר זיידנר, מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
שביל בפארק, צילום: יאיר זיידנר, מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
יען, צילום: יאיר זיידנר, מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
זוג יענים, צילום: יאיר זיידנר, מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
יען, צילום: יאיר זיידנר, מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
ברבור, צילום: יאיר זיידנר, מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
10 הגדל תמונה
רימונים על העצים, צילום: יאיר זיידנר, מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
11 הגדל תמונה
פארק עמק התכלת. צילום: יעל צור מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
12 הגדל תמונה
פארק עמק התכלת. צילום: יעל צור מערכת מפה.
הועלה על ידי מערכתמפה
 

פארק עמק התכלת בצפת הוא הפתעה נעימה לשוחרי טבע וסביבה, בפרט בעיר שלא ממש מצטיינת בפיתוח סביבתי ירוק. ברבורים לבני כנף ויענים סקרניות מקבלים את פני הבאים לפארק המשתרע על גיא נחל ביריה. הפארק משופע בעצי ארץ ישראל קלאסיים: זית, רימון, תאנה, שקד וחרוב, ואלה מצלים ומיפים את נופי האתר. ממספר נקודות

תצפית מוסדרות אפשר להשקיף מערבה לעבר הרי מירון, חירם ואדיר. תוואי השטח תלול מאוד אך השבילים שנסללו על צלע ההר הופכים את ההליכה לאפשרית ואף נעימה.
מעיינות קטנים, חלקם מלאי מים רק בחורף, זוכים כאן לעדנה ולטיפוח, אולי הם לא ירשימו תיירים מארצות הדנובה והפיורדים, אבל אצלנו כל טיפה היא בעלת ערך ומעוררת אמפטיה. המעיין הגדול ביותר נמצא במעלה הנחל ושמו עין תכלת (עין א-זרקא) והדרך אליו כוללת גשרי עץ קטנים שנבנו מעל לנחל. בריכת המים שיוצר המעיין מגודרת ולא ניתן לטבול בה. ככלל, אין מדובר במעיינות לרחצה, אלא לראותם בלבד. הירידה אל בריכות המים שבתחתית הפארק מסודרת ונוחה אך ירידה וקוץ בה – העלייה חזרה.

ניכר כי הושקעה מחשבה רבה וממון רב לא פחות, בהפיכת האתר לאטרקציה תיירותית. האתר מונגש חלקית לנכים.

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • trattnh

  trattnh
  מפתיע - כדאי ללכת למפל.|5 14.08.13
  אם יש שעה פנויה מומלץ במיוחד החלק התחתון של הפארק - לרדת במדרגות למפל.
 • briza

  briza
  קסום|5 02.08.13
  שישי בבוקר (כניסה חופשית - סגור בשבת!) יום יפה, קפצנו לביקור בלי ציפיות מיוחדות והופתענו לטובה. פארק קסום עם נוף מרהיב, מספר מעיינות עם מים (גם בקיץ), מפל מים, בריכות עם ברווזים וברבורים, חלקת יענים ואפילו אמו שמסתובבים חופשי ומציקים לעוברים ושבים... והכל מרושת שבילים נוחים, למרות הטופוגרפיה התלולה, ועם שילוט מאיר עיניים - פשוט פינת חמד יפה ומושקעת. ביקור של שעה נעימה (עם ילדים יותר).
- 1
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד אטרקציות מומלצות


דרך העץדרך העץ מומלץ מפה9.3בדרך העץ מזמינים ללכת לאיבוד במבוך מעץ ובדרך ללמוד הכל על העץ. מחד גיסא, מוקרן במקום סרט על חשיבות העצים בטבע וחשיבות היערות במאזן האקולוגי; מאידך גיסא, הילדים מתנסים בשימוש בעצים כחומר בידי האדם - בסדנה שבה הם בונים מערכה בעץ לפי בחירתם ולוקחים את יצירותיהם הביתה, בסדנת תיפוף על כלי הקשה מעץ ובמשחקי מחשבה. עניין נוסף יש בתבליט של ארץ ישראל ובו הסברים על העצים האופייניים לכל אזור גיאוגרפי בארץ, הניתנים תוך כדי משחק. מאחורי הקמת המתחם המוקפד והאסתטי יש אג'נדה לפיה מותר ואף מומלץ להתנסות ולטעות, הטעות היא חלק מחוויית הלמידה. כך במשחקי המחשבה והבניה שמציע המקום ובמבוך, הכולל חידון עצים, שהתשובות עליו מסתתרות בין מעברי המבוך. השטח מוקף בעצי פאולוניה ויש בו פינות ישיבה רבות ואגם מלאכותי קטן. אם תרצו להצטייד במשחקי עץ הביתה או בציוד קמפינג תוכלו לרכוש אותם בחנות במקום. משך ההפעלה נע בין 45 דקות לשעה וחצי. מומלץ להגיע לפעילות בנעליים סגורות.קרא עוד
עוד אטרקציות