פארק המסילה הוא פארק ציבורי המשתרע לאורך מסילת הרכבת הטורקית ומחבר בין תחנת הרכבת ההיסטורית במושבה הגרמנית לפאתי תחנת רכבת מלחה המודרנית. על המסילה כבר לא משקשקת הרכבת אלא במקרה הטוב משקשקות עגלות ילדים או מתעמלים מתנשפים, תוך כדי הליכה או ריצה ספורטיבית. המסילה עצמה כוסתה בלוחות בטון דמוי עץ ששיוו לה מראה של דק עץ צר ובצמוד לתוואי המסילה נסלל שביל אופניים שב-2013 כבר מגיע לסך של שבעה קילומטרים. הפארק הוא העורק המקשר בין הלב התרבותי של ירושלים - באזור המושבה הגרמנית, תיאטרון החאן והסינמטק - אל הזרועות שלה בשכונות דרום העיר, בית צפאפה ורצועת הטבע החובקת אותה של נחל רפאים.

ספריות רחוב פתוחות לקהל
במהלך חודשי הקיץ יוקמו לאורך פארק המסילה שתי ספריות רחוב. תלמידי בצלאל הסבו תחנות אוטובוס ישנות לכונניות ספרים מעוצבות. הקהל הרחב מוזמן להגיע, להשאיל בחינם ספר מהמדף ולקרוא באוויר הירושלמי הפתוח. אפשר להחליף ספרים, וגם לתרום ולהעשיר את הספרייה בספרים משלכם, בכל שעות היום ללא פיקוח.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  נהדר|5 22.12.14
  הלכתי ממתחם התחנה עד תלפיות. ככל שמתרחקים הנוף יותר פתוח ופראי. המסלול כל כך נעים להליכה ועובר בעיר בזויות לא מוכרות.
 • einatt

  einatt
  מוצלח ביותר!|5 20.08.13
  צעדנו הלוך וחזור לפנות ערב בפארק המסילה. היה נעים מאוד לצעידה, הילדים נהנו מכל רגע ואנחנו התענגנו על הרעיון ועל הניצול המוצלח של השטח. למרות קהל רב של אנשים, בשל אורכו והשל העובדה שכולם נמצאים בתנועה מתמדת, לא סבלנו מצפיפות. מומלץ בחום!
 • danam_20

  danam_20
  פשוט מושלם|5 23.06.13
  על הסיפור שעומד מאחורי פארק המסילה כבר דובר רבות, על איך אפשר לנהל מאבק תושבים עיקש אך סובלני ולהצליח בו הרבה מעבר למשוער. הפארק הוא למעשה דרך ארוכה בין מתחם התחנה המחודש לבין מלחה. הפארק יצר מציאות חדשה ומעניינת בה ניתן לגלות חלקים נסתרים ונחבאים של ירושלים מזווית לא מוכרת, וכן יצר אינטרקציה מעניינת לא פחות בין תושבים מאיזורים שונים ומקשת של גילאים. ההליכה/רכיבה נעימים ומתאימים לכל גיל, מי ברגל, מי באופניים, מי בעגלה ומי בבינבה. כשמתחילים ללכת קשה להפסיק.....רק צריך לקחת בחשבון את הדרך חזרה. למי שמתחיל ממתחם התחנה - המסלול הוא בירידה, והחזרה, מן הסתם, בעלייה.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


טיילת ארמון הנציבטיילת ארמון הנציב מומלץ מפה9.5הנציב העליון לא גר כאן יותר, אבל ליד הארמון שהיה ביתו נמתחת כיום טיילת שאורכה שלושה קילומטרים. היא צופה אל ירושלים העתיקה, ונדמה שכיפת הזהב נמצאת במרחק נגיעה. בעצם, מדובר בשלוש טיילות שחוברו להן יחדיו, שנקראו על שם שלושה אנשים שונים: שרובר, האז וגולדמן. זהו מקום המפגש בין הארץ הנושבת לבין הישימון – בין ירושלים למדבר יהודה. לפי המסורת היהודית, התצפיות מהמקום החלו כבר בתקופת האבות, עת צפה מכאן אברהם על הר המוריה בדרכו אל מקום העקידה. הטיילת היא מקום רומנטי להפליא, לאורכה פזורים נקודות תצפית וספסלים אבל ברוב שעות היום היא עומדת בשיממונה. העונה המושלמת לביקור בטיילת היא האביב. אז מכסים את השבילים דשאים ירקרקים ורקפות עולות מן הסלע. המקום מואר בלילה, אבל דווקא בשעות החשיכה הוא פחות אטרקטיבי. סיור מודרך על סגווי, שמפעיל צוות מעיר דוד, הוא דרך מצויינת ומהנה, אם כי יקרה, למצות את הטיילת ולעשות תצפית מלומדת על האיזור.קרא עוד
עוד אטרקציות