1 הגדל תמונה
פתח הכניסה. צילום: יובל וייצנר, מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
בריכה במערה. צילום: יאיר זיידנר, מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
מדרגות בכניסה למעיין. צילום: יובל וייצנר, מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
עץ האלה מחוץ למעיין. צילום: יובל וייצנר, מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
מים זורמים לבריכת השכשוך. צילום: יאיר זיידנר, מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
בתוך המעיין. צילום: יובל וייצנר, מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
 
יש מקום לכולם
בתוך הישוב אבן ספיר נובע אחד מהמעיינות היפים והגדולים בהרי ירושלים. עין ספיר ממוקם בתוך מערה חצובה ורחבה שמאפשרת, בניגוד לרוב המעיינות החצובים בארץ, למספר אנשים ליהנות ביחד ממי המעיין. המים הצלולים נובעים לאיטם בקצה המערה והפתח הרחב מאפשר גם לאור השמש להיכנס. בכניסה למעיין נבנו מדרגות שמקלות את הגישה אליו ומחוץ למערה נאגרים המים בשתי בריכות שכשוך קטנות. סביב המעיין צומחים עצי זית, שקד ועץ אלה גדול שמצל בימים חמים על רחבת עפר שמתאימה במיוחד לפיקניק קייצי.
איך מגיעים:
נוסעים לכיוון בית החולים הדסה עין כרם וממשיכים בנסיעה לכיוון המושב אבן ספיר. נכנסים למושב, לאחר כ-200 מטר פונים ימינה ולאחר כ-150 מטר נוספים מגיעים למזלג דרכים. בוחרים בדרך השמאלית ולאחר כ-300 מטר מגיעים לקצה הדרך, כאן חונים. מכאן יוצא שביל קצר באורך כ-50 מטר אל המעיין.
( 5 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • אטגצ

  אטגצ
  מקום מקסים אבל לא בשבת...|4 15.10.16
  היינו שם לפני שבוע באמת שהמקום מקסים וכיף. הילדים מאוד נהננו. אפשר לשבת שם שעות בזולה העניין הוא שעל פיסת אדמה צפופה כל כך יש הרבה ביקוש..אולי עדיף להגיע באמצע השבוע. יפה היה אם המועצה של האיזור היתה מנקה שם קצת את האיזור בטוחה שזה היה משדרג את המקום לפינת טבע קסומה (:
 • sasmic

  sasmic
  כיף גדול|4 30.08.15
  במרחק הליכה ממש קצר מהשביל שאליו ניתן להגיע עם המכונית, נמצאת פנינת חמד אמיתית. המעיין לא גדול במיוחד אבל המים קרים ונעימים, ניתן לפרוש מחצלת ופשוט להנות מהמים והאוויר. שווה לבקר.
 • yuvalkomba

  yuvalkomba
  מושלם ליום אביב שרבי|5 15.04.14
  מים צלולים וקרים, נקבה ארוכה ושטח מוצל ונעים לפיקניק... מה עוד אפשר לבקש?
 • זורבה

  זורבה
  גן עדן כל השנה|5 07.08.13
  גם בסוף יולי היו מים טובים, בטח אם משווים למעיינות אחרים בהרי ירושלים. האנשים שזרמו דרך קבע למקום לא הפריעו להנאה. יש מקום לכולם
 • ebh

  ebh
  פינת חמד מופלאה אבל לא בקיץ|4 12.06.13
  הייתי לפני חודש וכמעט ואין מים, המים שנשארו מאוד עכורים. הייתי במרץ וממש נהנו מומלץ לבוא עד אפריל ואז תהנו מגן עדן קטן. המקום מאוד מסודר ונקי.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
פארק איילון-קנדהפארק איילון-קנדה מומלץ מפה9.4לפני שנים רבות חי בעמק נסיך מרושע. יום אחד נקרתה בדרכו זקנה וביקשה דבר מה לאכול. בעט הנסיך בזקנה העלובה, והזקנה, כדרכן של זקנות מן האגדות, גילתה את פניה האמיתיים, פני המכשפה מן ההר. לפני שהספיק בן המלך לברוח, הטילה בו את קללתה והפכה אותו למפלצת באגם. השנים עברו. בן המלך נשכח. לילה אחד נשארה רועה צעירה ללון עם עדרה על שפת האגם. בחצות עלה מפלץ מן המים והתחנן בפני הנערה המבוהלת שתיגע בו. ריחמה הנערה על המפלץ, שחתה אל היצור המפחיד ונגעה בידו. בו ברגע צללה הנערה למים והחלה טובעת, אבל אז חזר בן המלך לדמותו הישנה, צלל אחרי הנערה אל המים והציל את חייה. מאז, כמובן, הם חיים באושר ועושר עד עצם היום הזה. כך מספרת האגדה על האגם שבמורד עמק המעיינות בפארק קנדה. סביב האגם הקטן יש המון מדשאות וכל מה שצריך המפקנק המפונק, כולל שירותים וברזיות, פחי אשפה וגם גזלן קבוע בשבתות ובחגים. תוכלו לחנות כאן ולערוך פיקניק חביב שבמהלכו אולי תצליחו להשתמש בדמיון ובכושר התיאטרלי שלכם כדי להלהיב את הילדים באגדה על בן המלך המרושע. אזור הפקניק מונגש לנכים.קרא עוד


עוד אטרקציות