יריד המזרח היה יריד מסחרי בין לאומי שפעל בתל אביב בשנות ה-30. בימים ההם המתחם היה אזור בילוי שכולם נהרו אליו לאוכל, שתייה וקניות. ב-2011 הוחלט לשקם את המבנים במטרה לחדש את ימיו של היריד כקדם. מלבד איזורי משחקים למשפחות, בית ספר לבישול, מסעדות וחללים לאמנות, הוקם במקום גם אמפיתאטרון שבו מתקיימים מופעים ומוקרנים בסרטים בחינם לקהל הרחב.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • ocp

  ocp
  מקום נחמד|4 31.05.14
  עד לא ממש מזמן חשבתי שהמתחם הוא חלק בלתי נפרד מהנמל. מסתבר שהוא לא, ומעבר למקום נחמד להסתובבות יש מאחוריו גם סיפור(ים) היסטורי מעניין. מבחינת בילוי הוא כולל בעיקר מסחר ופחות מסעדות. את האמפי לא איתרתי. מבחינת שימור, תל אביב בחרה שלא לראות בו מתחם לשימור מחמיר ובהתאם השימור נעשה בגסות רבה, תוך שימת דגש על האלמנט המסחרי ופחות על השימור. (למרות זאת) התוצאה הסופית נעימה לעין ומושקעת, ויש מקומות מעניינים ממש.
 • l9901

  l9901
  ניכרת השקעה|5 10.07.13
  מתחם מושקע. מתקנים חדישים ביותר, כולל מתקני משחק נגישים. שאפו. אסתטיקה בהתגלמותה העומדת בניגוד גמור למה שהיה שם קודם. ההזנחה נעלמה כבמטה קסמים! איך לא חשבו על זה קודם.. נעים ומקסים.
 • danam_20

  danam_20
  סיפור סינדרלה|5 10.07.13
  ממתחם מוזנח ועלוב המקום הפך לפנינה. שפע של מתקני משחק חדישים לילדים, מדשאות, בארים ובתי קפה. הכל מטופח ומושקע עם מחשבה עד הפרט האחרון (חוץ מהקמת ספסלים ללא סככות לצל, אבל נסלח על זה). המשך ישיר עם חיבור לנמל תל אביב. שילמדו כל ראשי הערים איך תל אביב משקיעה בתושביה ובאתריה.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
מוזיאון תל אביב לאמנותמוזיאון תל אביב לאמנות מומלץ מפה9.8מוזיאון תל אביב תופס מקום מרכזי בסצנת האמנות הישראלית המודרנית. הוא מהווה מרכז חשוב הנותן במה לאמנים ישראליים וכן לאמנים בעלי שם מכל העולם. התארחו ומתארחות בו תערוכות משמעותיות בעולם האמנות המקומי. המוזיאון והמוסדות הסמוכים לו, ספריית בית אריאלה ומשכן אמנויות הבמה הם עורק פועם בלבה התרבותי של תל אביב. המוזיאון הוקם ב-1932 ביוזמת ראש העיר מאיר דיזנגוף. תחילה שכן המוזיאון בביתו של דיזנגוף, אך הרחבת האוסף חייבה את הקמתו של מבנה גדול יותר וב-1971 נחנך משכנו הנוכחי. במוזיאון תצוגת קבע של אמנים אירופאיים מהמאות ה-16 עד ה-19, אוסף אמנות של ציירים מהמאה ה-20 שבו יצירות של אמנים גדולים כקלימט וקנדינסקי ותצוגת קבע של פיסול מודרני ובה גם יצירות של פיקאסו. נוסף על תצוגות הקבע מציג המוזיאון תערוכות מתחלפות בכל תחומי האמנות ותערוכה מתחלפת המיועדת לילדים ונסמכת על אוספי המוזיאון. כן מתקיימים במוזיאון אירועי תרבות כקונצרטים והצגות ומוקרנים בו סרטים. הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 היא ללא תשלום, ילדים עד גיל 14 חייבים בליווי הורים.קרא עוד
בית ביאליקבית ביאליק מומלץ מפה9.7בקצה רחוב שנקרא על שמו עוד בחייו, כבוד שזכו לו מתי מעט מיקירי העיר והאומה, נמצא ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. ב - 2009, לאחר עבודות שיפוץ שארכו כשלוש שנים, נפתחו דלתות הבית מחדש לציבור. הבית המרשים בו גר וכתב ביאליק בין השנים 1925-1934, תוכנן על פי מסורת הבניה המזרחית ומשלב בין מזרח למערב. האדריכלות המזרחית לצד הריהוט האירופי שבעלי הבית הביאו אתם, יוצרים תמהיל פיוטי של שולחן שח, כלי חרסינה, בלטות איטלקיות, נרגילה, קשתות וכיפה בראש הבית. בבית שהפך למוזיאון קטן, אפשר ללמוד על קורות חייו של המשורר, שהאישי בחייו היה כרוך עם הלאומי. בקומת הכניסה שקירותיה צבועים בירוק, כחול ואדום, צבעי הקיר המקוריים שנתגלו באקראי בעת השיפוץ ושוחזרו, נמצאים טרקלין האירוח וחדר האוכל שבו שולחן ערוך לסעודה שכבר לא תיהיה. מדרגות עץ מובילות אל הקומה השניה בה התנהלו חייהם הפרטיים של בני הזוג. חדר העבודה והספרייה שבקומה שוחזרו ומספקים הצצה לחייו היותר אישיים של המשורר. מאוסף הספרים המסקרן, אפשר להתרשם רק ממראה עיניים, שכן למען שימורם הם ננעלו מאחורי חלונות זכוכית. במספר עמדות מחשב מוצגים תולדות האיש וקרא עוד


עוד אטרקציות