1 הגדל תמונה
תערוכת תקשורת. באדיבות פארק קרסו למדע
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
משתובבים בפארק המדע. באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
חזית המוזיאון. צילום: יאיר זיידנר
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
באדיבות פארק קרסו למדע
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
באדיבות פארק קרסו למדע
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
גן המדע. באדיבות פארק קרסו למדע
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
באדיבות פארק קרסו למדע
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
תערוכת תקשורת. באדיבות פארק קרסו למדע
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
תערוכת תקשורת. באדיבות פארק קרסו למדע
הועלה על ידי מערכתמפה
 

פארק המדע הראשון בנגב

לנבחרת מוזיאוני המדע בישראל נוסף כוכב חדש, כוכב דרומי מבאר שבע. פארק קרסו הוא מוזיאון אינטראקטיבי למדע וטכנולוגיה שהוקם בלב העיר העתיקה של בירת הנגב. הפארק מכיל גם גן משחקי מדע ומבנים היסטוריים מהתקופה העות'מאנית, שעברו שימור
קפדני, ויחד יוצרים נקודת השקה בין המודרני לעתיק. כיאה למוזיאון מדע הביקור בתערוכות מתנהל תוך כדי התנסות במיצגים והשתתפות בהפעלות הקשורות לתופעות מדעיות. מדריך מצוות המוזיאון יחכה לכם בכל חלל כדי להסביר ולענות על שאלות.
תערוכות במוזיאון
תערוכת גרעין המדע - התערוכה מסירה את המסתורין בנושא הגרעין ומציגה את השימוש באנרגיה גרעינית ברפואה ובתעשייה. בסוף הביקור מצליחים להבין מושגים שנראו נחלתם של חוקרים ומדענים בלבד.

עולמו של צ'יפ - התערוכה עוסקת בהשפעת המיקרו-אלקטרוניקה על חיינו, מזעור המכשירים וכדומה. צ'יפ, שהוא לא אחר מהשבב הנמצא בכל מכשיר אלקטרוני וחשמלי, מוביל את המבקרים למסע בעולמו הטכנולוגי.

תקשורת - השפעת תחום התקשורת על חיינו נידונה בתערוכה זו. כאן לומדים על התפתחות אמצעי התקשורת, אופני שידור וקליטת מידע וכיצד הטכנולוגיה משפיעה על האינטראקציה בין בני אדם.

גן ובריכה מדעית - תערוכה זו נמצאת מתחת לכיפת השמיים וכוללת מיצגי ענק מפוסלים ומשחקים חוויתיים הבוחנים תכנים מדעיים וטכנולוגיים.
פסח בפארק המדע
בחול המועד פסח תיערך בפארק חגיגת מדע ובנייה שתכלול מתחם של אלפי לבני מגה בלוקס (לגו), תחרויות נושאות פרסים, הדגמות במעבדה ומופע בשם "מדען נולד". האירוע יתקיים בימים ד'-ה' 16-17 באפריל בין השעות 9:00-17:00, מומלץ להזמין כרטיסים מראש.

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • talushle

  talushle
  לא מוצדק כלל|2 05.11.13
  יקר בצורה לא הגיונית, ללא כל הנחות. חלק מן המוצגים לא עבדו. בחלק היה כתוב שצריך מנחה, ולא היה מנחה. יצאנו מאוכזבים מאוד.
 • nachsht

  nachsht
  מומלץ בחום|5 28.09.13
  אני שמח להיות המדרג הראשון של הפארק שנפתח לפני מספר חודשים ולהמליץ בחום על ביקור בו. האיזור הפתוח והאיזור המקורה מספקים עיניין רב, תצוגות רבות והפעלות רבות בנושאים מגוונים. המדריכים יוזמים ומתחברים לקהל היעד, הרבה יותר אפקטיבים ממקביליהם במוזיאוני המדע בירושלים ברחובות ובחיפה. גם ההתייחסות להיסטוריה של המבנים הבריטים והתורכי מאד מוסיפה. בקיצור, חוויה מעשירה ומהנה, מומלץ בחום.
- 1
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד אטרקציות מומלצות
דריג'את - המערה שבהרדריג'את - המערה שבהר מומלץ מפה9.2ג'אבר אבו חמאד הוא בן הכפר הפלאחי דריג'את הנמצא למרגלות הר עמשא, בשולי בקעת ערד. לעומת האוכלוסיה הבדואית בכפרים שמסביב, תושבי דריג'את אינם נוודים במקורם אלא חקלאים, מעבדי אדמות, שהגיעו מדרום הר חברון לצפון הנגב באמצע המאה ה-19. כשהגיעו חצבו מערות למגורים, כפי שעשו במקום ממנו באו, ומערות מסוג זה נשארו עד היום. ג'אבר, שף-קונדיטור באחד ממלונות ים המלח, פותח את ביתו בפני מבקרים ומזמין את אורחיו לסיור בכפר, מהמערות למעלה ועד לחדר האירוח במורד הכפר, במהלכו מספר ג'אבר, בחן והומור, ולא פחות מהם במהירות דיבור אסטרונומית, אודות ההיסטוריה של הכפר ומצבו כיום. במהלך הדברים משלב ג'אבר סיפורים מתוך חוויותיו האישיות במערה ואנקדוטות מתהליך השתלבות הכפר ותושביו בעולם המודרני. אגב, הכפר יושב ממש על דרך רומית עתיקה מהמאה ה-3 שחצובים בה מדרגות עתיקות - דרג'את בערבית. לאורחים מוגש כיבוד קל של תה וקפה ופיתות חמות הישר מהטאבון. בדיוואן המשפחתי אפשר להזמין, בתיאום מראש, ארוחות כפריות שמכינות אשתו ובנותיו של ג'אבר וכן נמכרים שמן זית, לבנה שנעשית מדי אביב מחלב עזים, ותבלינים.קרא עוד


גן לאומי תל ערדגן לאומי תל ערד מומלץ מפה8.8תל ארכיאולוגי בצפון-מזרח בקעת ערד. התל מורכב משני חלקים מובחנים שנחפרו בנפרד: עיר נרחבת מתקופת הברונזה הקדומה ומצודה מתקופת הברזל, היינו תקופת מלכי ישראל, ואילך. ראשית היישוב במקום היתה בתקופה הכלקוליתית, ובסוף תקופת הברונזה חרבה העיר, יחד עם שאר ערי דרום הארץ (כנראה בידי אחד מפרעוני הממלכה המצרית הקדומה). שלא כמו שאר ערי התקופה, לא נבנתה עיר חדשה על חורבות העיר הקדומה, ומלוא שטח החורבות נותר מתחת לפני השטח. כאן נפרשת בפני החוקרים והמבקרים התוכנית השלמה של העיר הקדומה על שעריה, חומותיה, מגדליה, רחובותיה, מקדשיה, מפעל המים שלה ומבני המגורים שבה, ולפיכך תל ערד משמש כמפתח להבנת התקופה שבה החל העיור בארץ. בתוך המצודה שעל התל נמצא מקדש שאיתגר את ההיסטוריונים והארכיאולוגים של תקופת המקרא. המקדש מתוארך למאות ה-8-9 לפנה"ס ומתוכנן בדיוק על פי מידות בית המקדש, כפי שכתובות בתנ"ך. בתוך המתחם נחשף גם מזבח תיקני עם אבן צור במרכזו וכן התגלו שתי מצבות אבן שהיו כנראה מושאו של הפולחן. כל אלה הביאו את החוקרים לשער כי היה זה מקדש עברי שפעל בדרום ארץ יהודה, לפני שרוכז הפולחן בירושלים במאה ה-7 לפנה"ס.קרא עוד
עוד אטרקציות