1 הגדל תמונה
תערוכת תקשורת. באדיבות פארק קרסו למדע
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
פארק קרסו למדע. צילום: יח''צ
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
משתובבים בפארק המדע. באדיבות המקום
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
חזית המוזיאון. צילום: יאיר זיידנר
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
באדיבות פארק קרסו למדע
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
באדיבות פארק קרסו למדע
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
גן המדע. באדיבות פארק קרסו למדע
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
באדיבות פארק קרסו למדע
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
תערוכת תקשורת. באדיבות פארק קרסו למדע
הועלה על ידי מערכתמפה
10 הגדל תמונה
תערוכת תקשורת. באדיבות פארק קרסו למדע
הועלה על ידי מערכתמפה
 

פארק המדע הראשון בנגב

לנבחרת מוזיאוני המדע בישראל נוסף כוכב חדש, כוכב דרומי מבאר שבע. פארק קרסו הוא מוזיאון אינטראקטיבי למדע וטכנולוגיה שהוקם בלב העיר העתיקה של בירת הנגב. הפארק מכיל גם גן משחקי מדע ומבנים היסטוריים מהתקופה העות'מאנית, שעברו שימור קפדני, ויחד יוצרים נקודת השקה בין המודרני לעתיק. כיאה למוזיאון מדע הביקור בתערוכות מתנהל תוך כדי התנסות במיצגים והשתתפות בהפעלות הקשורות לתופעות מדעיות. מדריך מצוות המוזיאון יחכה לכם בכל חלל כדי להסביר ולענות על שאלות.
תערוכת האנרגיה - התערוכה מנגישה ומפשטת את תהליכי המרת אנרגיית המזון לבניית רקמות והפעלת מערכות הגוף, מראה כיצד החברה נהפכה תלויה במקורות אנרגיה. באמצעות הפעלות והסברים מומחש ומוסבר חוק שימור האנרגיה.

תערוכת צופן החיים - התערוכה מתמקדבקשרי הגומלין של המערכות הביולוגיות והגנטיות של התא והשפעתן על היצור החי. מהנושאים שמתעסקת בהם התערוכה ניתן למצוא את התפתחות תא בודד ליצור חי, והשרדות התא בסביבה המאיימת.

תערוכת אור וראייה - הכרת מרכיבי העין, המחשת מגבלות ויכולות הראייה האנושית.

מדענים על שטרות הכסף - בתערוכה מוצגים הבולטים שבמדעני העולם, אשר הופיעו על שטרות כסף ששימשו ומשמשים כמטבעות במדינות שונות, בהם ניוטון, איינשטיין ודרווין.

מכניקה ומנגנונים - הכרת מושגי יסוד בנושא המכאניקה, הבנת דרך פעולתן של מכונות פשוטות וחקירת המנגנונים שלהן, וכן מוזכרים הממציאים הגדולים.

תערוכת גרעין המדע - התערוכה מסירה את המסתורין בנושא הגרעין ומציגה את השימוש באנרגיה גרעינית ברפואה ובתעשייה. בסוף הביקור מצליחים להבין מושגים שנראו נחלתם של חוקרים ומדענים בלבד.

עולמו של צ'יפ - התערוכה עוסקת בהשפעת המיקרו-אלקטרוניקה על חיינו, מזעור המכשירים וכדומה. צ'יפ, שהוא לא אחר מהשבב הנמצא בכל מכשיר אלקטרוני וחשמלי, מוביל את המבקרים למסע בעולמו הטכנולוגי.

תקשורת - השפעת תחום התקשורת על חיינו נידונה בתערוכה זו. כאן לומדים על התפתחות אמצעי התקשורת, אופני שידור וקליטת מידע וכיצד הטכנולוגיה משפיעה על האינטראקציה בין בני אדם.

גן ובריכה מדעית - תערוכה זו נמצאת מתחת לכיפת השמיים וכוללת מיצגי ענק מפוסלים ומשחקים חוויתיים הבוחנים תכנים מדעיים וטכנולוגיים.

רוצים להמשיך להנות וללמוד בבאר שבע? לכו לבקר בגן החיות נגב-זו.

( 6 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • danam_20

  danam_20
  ה-מוזיאון. נקודה.|5 31.08.16
  משאיר אבק לעמיתיו בחיפה וירושלים. אין מה להשוות בכלל. עם יצירתיות, דמיון והשקעה כספית ניכרת מדובר באתר שהוא אחד הטובים שביקרנו בהם בארץ וגם בחו"ל (וביקרנו בלא מעט). בילינו חמש (!!) שעות עם שני ילדים בני 9 ו 11 ולא מיצינו אפילו רבע ממה שיש למקום המופלא הזה להציע. ההדרכה תורמת המון והעדפנו להתמקד במספר מצומצם של מתחמים שכללו הדרכה מרתקת ומעשירה מאשר לרוץ בין החדרים ברפרוף. מתוחזק היטב, מדריכים קשובים ומעשירים עם ידע עצום והמון סבלנות ואהבה לילדים סקרנים, פשוט נפלא. אין ספק שנחזור עוד מספר פעמים. הציון הנוכחי של 8.4 חוטא למקום שמגיע לו הרבה מעבר ל 9. כדאי להתעדכן באתר לגבי פעילויות והנחות.
 • niritcat

  niritcat
  ביקרנו פעמיים - ועוד נחזור|5 12.12.15
  אנחנו מרמת גן - אבל אין ספק שהנסיעה כדאית - המוזיאון הזה שם את ירושלים, מכון ויצמן וחיפה בכיס הקטן. התערוכות מושכות ומעניינות, ממש מזמינות להפעלה, התערוכה בחצר נפלאה (ומוצלת!), והמדריכים נחמדים מאוד. הייתי עם ילדים בני 7-11, ובשני הביקורים, רק אחרי 6 שעות (!!) הם היו מוכנים לעזוב, וגם אז ניסו למשוך לביקור חוזר ב"צופן החיים". בקיצור, נהדר!!! בהחלט שווה ביקור. אנחנו בטוח עוד נחזור....
 • daphnaol

  daphnaol
  מקסים ומלמד|4 09.04.15
  היינו בביקור בפסח, משפחה עם ילדים בגילאים שונים. כל הילדים נהנו מצאו תחומי עניין, המקום מתאים לביקור גם ביום חורפי וגם ביום קייצי, ההדרכות והשירות מעולים
 • sigsag

  sigsag
  ביקור מעשיר ומלמד גם לגדולים|5 18.12.14
  היינו שם בביקור לפני כחודש, המקום טכנולוגי בטירוף, ממחיש חוויות מדעיות בצורה חווייתית. מושקע ברמה בינלאומית ושם דגש על האינרטאקטיביות בין המיצג למבקר. כל מה שאפשר להבין באמצעות משחק מתופעל ברמה גבוהה ביותר.
 • talushle

  talushle
  לא מוצדק כלל|2 05.11.13
  יקר בצורה לא הגיונית, ללא כל הנחות. חלק מן המוצגים לא עבדו. בחלק היה כתוב שצריך מנחה, ולא היה מנחה. יצאנו מאוכזבים מאוד.
 • nachsht

  nachsht
  מומלץ בחום|5 28.09.13
  אני שמח להיות המדרג הראשון של הפארק שנפתח לפני מספר חודשים ולהמליץ בחום על ביקור בו. האיזור הפתוח והאיזור המקורה מספקים עיניין רב, תצוגות רבות והפעלות רבות בנושאים מגוונים. המדריכים יוזמים ומתחברים לקהל היעד, הרבה יותר אפקטיבים ממקביליהם במוזיאוני המדע בירושלים ברחובות ובחיפה. גם ההתייחסות להיסטוריה של המבנים הבריטים והתורכי מאד מוסיפה. בקיצור, חוויה מעשירה ומהנה, מומלץ בחום.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
דריג'את - המערה שבהרדריג'את - המערה שבהר מומלץ מפה9.3ג'אבר אבו חמאד הוא בן הכפר הפלאחי דריג'את הנמצא למרגלות הר עמשא, בשולי בקעת ערד. לעומת האוכלוסיה הבדואית בכפרים שמסביב, תושבי דריג'את אינם נוודים במקורם אלא חקלאים, מעבדי אדמות, שהגיעו מדרום הר חברון לצפון הנגב באמצע המאה ה-19. כשהגיעו חצבו מערות למגורים, כפי שעשו במקום ממנו באו, ומערות מסוג זה נשארו עד היום. ג'אבר, שף-קונדיטור באחד ממלונות ים המלח, פותח את ביתו בפני מבקרים ומזמין את אורחיו לסיור בכפר, מהמערות למעלה ועד לחדר האירוח במורד הכפר, במהלכו מספר ג'אבר, בחן והומור, ולא פחות מהם במהירות דיבור אסטרונומית, אודות ההיסטוריה של הכפר ומצבו כיום. במהלך הדברים משלב ג'אבר סיפורים מתוך חוויותיו האישיות במערה ואנקדוטות מתהליך השתלבות הכפר ותושביו בעולם המודרני. אגב, הכפר יושב ממש על דרך רומית עתיקה מהמאה ה-3 שחצובים בה מדרגות עתיקות - דרג'את בערבית. לאורחים מוגש כיבוד קל של תה וקפה ופיתות חמות הישר מהטאבון. בדיוואן המשפחתי אפשר להזמין, בתיאום מראש, ארוחות כפריות שמכינות אשתו ובנותיו של ג'אבר וכן נמכרים שמן זית, לבנה שנעשית מדי אביב מחלב עזים, ותבלינים.קרא עוד


מרכז מבקרים רמוןמרכז מבקרים רמון מומלץ מפה9.1מרכז המבקרים החדש במצפה רמון עוסק בשני נושאים עיקריים. האחד הוא הנצחתו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון. השני הוא מכתש רמון. הביקור באתר המשודרג אורך כשעה ומתנהל תוך כדי מעבר בארבעה חללים שבהם מוקרנים סרטים בתזמון אוטומטי. בראשון סרטון קצר המקבץ אירועים בחייו של אילן רמון. בחלל האודיטוריום, אליו עוברים מיד אחר כך, מוקרן סרט ארוך ומדמיע, עם סוף עוצמתי במיוחד, על משימתו האחרונה של רמון במעבורת החלל קולומביה. מרגשות במיוחד הן שיחות הוידאו בין רמון ומשפחתו, שהתקיימו תוך כדי השהייה שלו בחלל, ושולבו בסרט. האולם השלישי עוסק במכתש. מודלים להפעלה עצמית ממחישים את תופעות הטבע של בלייה וקימוט שכבות הסלע, התפרצות געשית ומאובנים אבל שיא הביקור הוא במיצג התלת ממדי שבמרכז האולם. המיצג מסביר באופן ברור ומרהיב את מה שאלפים לא הצליחו להסביר היטב קודם – איך נוצר מכתש. כרקע, מסופר לצופים גם כיצד נוצר כדור הארץ ומהם התקופות הגיאולוגיות החשובות שעבר הכדור. פטנט ישראלי מיושם כאן בהצלחה יתרה ומאפשר את הצגת הסרט על גבי מסך גמיש ודינאמי, שמושתת על חמישים בוכנות, ומעניק את הממד השלישי. בחלל האחרון מוקרן סרקרא עוד
גן לאומי תל ערדגן לאומי תל ערד מומלץ מפה8.8תל ארכיאולוגי בצפון-מזרח בקעת ערד. התל מורכב משני חלקים מובחנים שנחפרו בנפרד: עיר נרחבת מתקופת הברונזה הקדומה ומצודה מתקופת הברזל, היינו תקופת מלכי ישראל, ואילך. ראשית היישוב במקום היתה בתקופה הכלקוליתית, ובסוף תקופת הברונזה חרבה העיר, יחד עם שאר ערי דרום הארץ (כנראה בידי אחד מפרעוני הממלכה המצרית הקדומה). שלא כמו שאר ערי התקופה, לא נבנתה עיר חדשה על חורבות העיר הקדומה, ומלוא שטח החורבות נותר מתחת לפני השטח. כאן נפרשת בפני החוקרים והמבקרים התוכנית השלמה של העיר הקדומה על שעריה, חומותיה, מגדליה, רחובותיה, מקדשיה, מפעל המים שלה ומבני המגורים שבה, ולפיכך תל ערד משמש כמפתח להבנת התקופה שבה החל העיור בארץ. בתוך המצודה שעל התל נמצא מקדש שאיתגר את ההיסטוריונים והארכיאולוגים של תקופת המקרא. המקדש מתוארך למאות ה-8-9 לפנה"ס ומתוכנן בדיוק על פי מידות בית המקדש, כפי שכתובות בתנ"ך. בתוך המתחם נחשף גם מזבח תיקני עם אבן צור במרכזו וכן התגלו שתי מצבות אבן שהיו כנראה מושאו של הפולחן. כל אלה הביאו את החוקרים לשער כי היה זה מקדש עברי שפעל בדרום ארץ יהודה, לפני שרוכז הפולחן בירושלים במאה ה-7 לפנה"ס.קרא עוד
עוד אטרקציות