1 הגדל תמונה
המזרקה ללא מים...
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
פארק טדי, מבט ממגדל דוד. צילום: ארז לילה, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
פארק טדי והמזרקה בפעולה. צילום: ארז לילה, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
עתיקות בפארק טדי
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
מגדל דוד ברקע של פארק טדי. צילם יאיר זיידנר
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
מרכז המבקרים מבחוץ
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
מרכז המבקרים
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
מרכז המבקרים
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
מהתצוגה במרכז המבקרים
הועלה על ידי מערכתמפה
 

הפארק על שם טדי קולק

פארק טדי, השוכן למרגלות העיר העתיקה בסמוך לשער יפו, מקשר בין ממילא, חוצות היוצר, וימין משה. הפארק מהווה הנצחה נאה לראש העיר המיתולוגי טדי קולק ולהתפתחותה של ירושלים במהלך 28 שנות כהונתו. במרכז הפארק, המשתרע על כ-7 דונמים, ניצב
מרכז מבקרים קטן, שפתוח ללא תשלום, ומספר את סיפור בנייתה של ירושלים המודרנית באמצעות סרט תלת מימד, תמונות של קולק, ומעט הסברים. לאורך שבילי הפארק ממוקמים שלטי אבן המתארים ציוני דרך בחייו של קולק.
מזרקה, פסלים ושרידים היסטוריים
גולת הכותרת היא המזרקה הגדולה בישראל הממוקמת במרכז הפארק, שפורצת במופע של מים, מוזיקה ואור כל ערב בשעות 18:00, 19:00, 20:00 ו-21:00. המזרקה עצמה פועלת החל מהשעה 8:00 בבוקר למשך עשר דקות בכל שעה עגולה. בפארק משולבים גם פסלים סביבתיים ובהם שעון שמש מיוחד שתוכנן על ידי האמן מתי גרינברג. בחלקו המזרחי של הפארק נמצאים באר משאלות וגרם מדרגות המקשר את הפארק לעיר העתיקה.
בניית הפארק ארכה כחמש שנים וכללה עבודות שימור של עצי זית עתיקים ושרידים היסטוריים וארכיאולוגיים שנחשפו במהלך העבודות – ביניהם שרידיו של אחד מהמבנים הראשונים מחוץ לחומות ובור מים עתיק שעל בסיסו נבנתה הכיכר שבכניסה לפארק. המים שמגיעים מהבור העתיק זורמים דרך הפארק לכיוון העיר העתיקה.
הפארק נגיש לנכים, עגלות ילדים ואנשים עם מוגבלויות ראייה ופועלת בו רשת אינטרנט אלחוטית לשימוש המבקרים.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • ocp

  ocp
  פארק יפהפה ונעים|5 09.11.13
  פארק יפהפה מעוצב היטב בצורה נעימה לעין ולנפש. במרכזו מזרקה גדולה (לא זכיתי לראות אותה בפעולה) שעון שמש מיוחד במינו ומרכז מבקרים (שהיה סגור ואפילו לא נכתבו עליו שעות הפתיחה). מסלול מעגלי מוביל אל המזרקה לאורך תחנות שונות בחייו של טדי קולק. מקום מקסים ונעים שמשלב יופי ושאר רוח.
 • danam_20

  danam_20
  פנינה!|5 09.11.13
  במסגרת מתיחת פני העיר והמחשבה (סוף סוף!) על אדריכלות אורבנית שמתכתבת עם הסביבה, הוקם הפארק להצחת אישיותו ופועלו של ראש העיר המיתולוגי. במסגרת בתים מבפנים שמענו על החזון האדריכלי של המקום, בתוודענו לקשייום ולאתגרים שעמדו בפני המפתחים וזכינו להתרגש ממופע המזרקות המרהיב שמשלב מוסיקה , אור ומים בצורה שלא נראתה כמוה. לא לפספס!
 • peereran

  peereran
  מזרקה מגניבה ליום חם|5 07.08.13
  האמת שלא יצא לי יודע מדי להסתכל הפארק עצמו אבל במרכז הפארק קיימת המזרקה הגדולה בישראל, כאשר בקיץ כל שעה עגולה היא פועלת ל- 30 דקות, גן עדן לילדים שרצים בין הטיפות ובעיקר בתוך הטיפות
- 1
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד אטרקציות