1 הגדל תמונה
...ומספרו 70414
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
מתחם הקטר 70414. מתכוננים לפתיחה
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
מתחם הקטר 70414. מתכוננים לפתיחה
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
מתחם הקטר 70414. מתכוננים לפתיחה
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
בתחנה בבאר שבע עמד קטר...
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
מתחם הקטר 70414. צילום: יאיר זיידנר
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
אנדרטת האובליסק לזכר ההחיילים הטורקים
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
פסל אטאטורק באנדרטת האובליסק
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
מתחם הקטר 70414. צילום: יאיר זיידנר
הועלה על ידי מערכתמפה
10 הגדל תמונה
מתחם הקטר 70414. צילום: יאיר זיידנר
הועלה על ידי מערכתמפה
11 הגדל תמונה
מתחם הקטר 70414
הועלה על ידי מערכתמפה
 

מתחם התחנה של באר שבע

במקום שבו עמדה תחנת הרכבת הטורקית של באר שבע, בכיכר אתאטורק, נפתח ב-2014 מתחם תרבות, אמנות ובילוי. המתחם הנעים והצנוע משתלב היטב ברחוב הבאר שבעי ומהווה שער ל"ציר המוזיאונים" של העיר העתיקה המתחדשת, ונדמה שהוא פחות ממוסחר מאחיו בתל אביב ובירושלים.
קטר מספר 70414
מבני התחנה עצמה שופצו ושוחזרו ובתוכם נפתחו עסקים ואתרים שמתאימים לביקור משפחתי. בבית הנתיבות פועלית מסעדת שף ובקומה השנייה מוצגות תערוכות מתחלפות והכניסה חופשית. באחד המבנים האחרים פועל מוזיאון אינטראקטיבי בנושא הרכבת. רכבת ישראל מציגה כאן סרטונים ומיצגים על באר שבע ועל רכבות. באחד הקרונות המשוחזרים, המכונה קרון הטרקלין, מוקרנים על גבי בובות שלושה מיצגים הממחישים את הנסיעה ברכבת בתקופות שונות בהיסטוריה הארצישראלית. מי שרוכש כרטיס כניסה למוזיאון הקטן ולקרון, ומתאם זאת מראש, יזכה גם בסיור מודרך בתחנה. ניתן לרכוש גם ערכות יצירה לילדים. עיריית באר שבע טרחה והביאה למקום קטר מדגם זהה לקטר 70414 שהתפרסם בשירו של אריק לביא.
אנדרטת האובליסק
בכיכר הסמוכה למתחם ניצבת אנדרטת האובליסק לזכר החיילים הטורקים שנפלו במלחמת העולם ה-1, לצד פסלו של אבי טורקיה המודרנית כמאל אתאטורק.
מקום נוסף שנמצא בסביבה ובהחלט ראוי לביקור הוא מרכז המבקרים נאות חובב, מקום שמספק חוויה מעשירה וכייפית כאחד.

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • danam_20

  danam_20
  מרתק ומאלף|5 31.08.16
  חשבנו שנסגור את הפינה ברבע שעה : נצטלם ליד הקטר ונמשיך הלאה במסלול אך בפועל המתחם היפה והמושקע סיפק לנו שעה וחצי של בילוי והנאה, מבוגרים וילדים כאחד. הרעיונות הרבים והביצוע המצוין שלהם הפכו את הביקור באתר לחוויה מעשירה ומלמדת. הגענו בשעות לפני הצהריים כשהמקום היה ריק ממבקרים ויכולנו לסייר בשקט בין המתקנים ולהפעיל את כל המיצגים האינטראקטיביים. יש כרטיס משולב יחד עם "באר אברהם" - לשאול בקופה שכן משום מה המידע לא מוצג ולא היינו יודעים עליו אלמלא הקופאית החביבה.
 • gadpol

  gadpol
  מלמד ומטופח|4 12.08.16
  האתר הצנוע מעוצב בטעם וניתן ללמוד בו על תולדות באר שבע ועל הרכבות שפעלו בה בתקופות שונות. תערוכת הצילומים של תולדות באר שבע בתקופות השונות המוצגת עתה בקומה השנייה של בית הנתיבות מעל המסעדה - מאלפת ומעניינת.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
שביל הסלטשביל הסלט מומלץ מפה9.5אורי אלון הוא אגרונום, חקלאי ואלוף הארץ בהפרחת יוני דואר. הטיול המודרך שהוא מוביל בחבל הבשור, בין נופי טבע לנופי חקלאות מתקדמת, משלב את כל אהבותיו המקצועיות ואת תחביביו. תחילת הטיול היא בשדות הפלחה ב"דרך השדות", משם עוברים המטיילים לחממות פרטיות בהן אפשר לראות ולטעום תותים מעופפים שהם תותי שדה שגדלים באדניות מוגבהות ובחממה הם מודברים בהדברה ביולוגית ללא שימוש בחומרי ריסוס. בהמשך נכנסים המטיילים לחממות בהן מגדלים עגבניות שרי, עוצרים ליד מכוורות של דבורי בומבוס שהחקלאים נעזרים בהם למטרות האבקה, וממשיכים לפרדס של תפוזים סיניים ותפוזי דם המתפקעים מעסיס אדמדם. בכל אחת מהתחנות במסלול ישנה הפעלה, טעימה או הסבר ובסוף הסיור מגיעים המטיילים לחצר משקו של אלון. שם מפריחים הילדים והמבוגרים יוני דואר כשלכל אחת מהן מוצמדת משאלה קטנה של השולח. במשק של אורי ושולי אלון גדלות לצד שובכי היונים ערוגות תבלין מהם מכינים ביחד לקינוח היום רוטב פסטו שמלווה את הפיתות שנאפות גם הן במקום ומתובלות בסיפורים ואגדות. הסיורים נערכים כשלוש שעות, מתואמים בתיאום מראש ומתאימים לכל הגילאים.קרא עוד


אובר ישראל - כדורים פורחיםאובר ישראל - כדורים פורחים מומלץ מפה9.5יש דרכים רבות לראות את הארץ, ודרך אחת אינה דומה לאחרת, מקום בו היית עשרות פעמים יכול להיות פתאום שונה לגמרי כאשר נקודת המבט משתנה. אין נקודת מבט יחודית יותר, מרתקת יותר ונפלאה יותר מאשר מעוף הציפור. אנו רגילים לראות את הארץ ממטוסים כאשר הנוף חולף במהירות, החלון קטן והאוויר דחוס, החוויה ב-over israel אינה דומה לזה בשום דרך. הכדור הפורח משתלב באוויר הארץ ואינו חותך אותו, התצפית רחבה ללא חלונות וללא גבולות, האוויר קליל ומלטף. השמש כבר עולה אל מעבר לאופק מאירה את המרחבים, זה הזמן להנות מתחושת מרחב אין סופית שהכדור הפורח מעניק, תחושה שאינה דומה לשום דבר אחר. חברת over israel מציע חוויה יחודית שבמרכזה טיסה בכדור פורח, חווית הטיסה שונה לגמרי ממה שאתם מכירים, כאשר אנחנו כל כך רגילים למטוסים שהחוויה בהם שונה לגמרי. מלבד הטיסה החיבור הבלתי אמצעי אל הטבע ומרחבים משלים בילוי שאין דומה לו. החברה מציעה טיסות בשני אזורים, אחד במרחבים הפתוחים של צפון הנגב באזור קיבוץ רוחמה, הנוף כאן כולל שדות רחבי ידים, לצד ישובים וערים. האפשרות השניה היא באזור שדה בוקר, בעומק המדבר הנוף צחיח אך עוצר נשימה, מכל קרא עוד
עוד אטרקציות