1 הגדל תמונה
מוזיאון הרמן שטרוק. צילום: שחר עמית כץ
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
הרמן שטרוק, 1903, תיאודור הרצל (פרט)
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
הרמן שטרוק, 1903, תיאודור הרצל - דיוקן
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
הרמן שטרוק ואשתו מלי בחיפה, שנות ה-30
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
הרמן שטרוק, 1903, באר ליד יפו
הועלה על ידי מערכתמפה
 

הרמן שטרוק היה אחד מאמני ההדפס החשובים בארץ ובגרמניה במחצית הראשונה של המאה ה-20 וגם פעיל ציוני נלהב, שעלה לארץ בשנות ה-20 ותרם להתפתחות הממסד האמנותי בארץ ישראל, בין היתר באמצעות מעורבות בהקמת מוזיאון תל אביב וחידוש בית הספר לעיצוב בצלאל.


ב-1925 עברו שטרוק ורעייתו לבית תלת-קומתי ברחוב ארלוזורוב בהדר הכרמל בחיפה. הבית תוכנן בידי ידידו של שטרוק, האדריכל הנודע אלכסנדר ברוואלד, ומשלב אלמנטים אירופיים עם אלמנטים מזרחיים כקשתות ורצפות מצוירות. עם מותו של שטרוק ב-1944 עבר הבית לרשות עיריית חיפה ובמהלך השנים שימש כמוזיאון למוזיקולוגיה וכספרייה למוזיקה. ב-2013 שופץ הבית, שוחזר ונפתח מחדש כמוזיאון המוקדש ליצירתו של האמן.


בין היצירות החשובות של שטרוק המוצגות במוזיאון נמצא דיוקן מפורסם של תיאודור הרצל לצד דיוקנאות נוספים של גדולי הרוח, המדע והציונות בתקופתו של שטרוק, נופי ארץ ישראל והעולם ועוד. המבקרים יכולים להתרשם מהריהוט המקורי של האמן, מחפציו וממכונת ההדפס המקורית ששוקמה. בקומה השנייה של המוזיאון מוצגות תערוכות הדפס ותחריט מתחלפות, כולל הדגמות בתיאום מראש. מדי יום שישי ב-10:30 מתקיימות הדרכות בתערוכות, הכלולות במחיר הכניסה למוזיאון. הדרכה ברוסית מתקיימת אחת לחודש בתיאום מראש.


הביקור במוזיאון מתאים לילדים מגיל 6 ומעלה. במוזיאון מתקיימות גם סדנאות הדפס ותחריט לילדים ולבני נוער.


בתמונה מספר 2:
הרמן שטרוק, תיאודור הרצל (פרט), 1903, תחריט ושעווה רכה, אוסף מוזיאון חיפה לאמנות.

מועדי ההופעות וההקרנות התקבלו מהמפיצים. אתר מפה אינו אחראי לשינויים.
מה ומתי
18/01/2018 - 19/08/201804-6359962
18/01/2018 - 19/08/201804-6359962
( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • קרןהפוך

    קרןהפוך
    מומלץ לקחת הדרכה|4 06.03.15
    הבניין מאד יפה. המוזיאון קטן. מוצגים בו תחריטים והדפסים מיוחדים ומעניינים, וביניהם הציור הידוע של בנימין זאב הרצל שהוא גם סמלו של המוזיאון. המוזיאון מעורר רצון להכיר את עבודת ההדפס, והוא מקיים סדנאות כאלה לפעמים, לילדים ולמבוגרים. הייתי באחת כזאת בשבוע אמנות על הבר והיתה מרתקת, והיום היינו בעוד סדנה מוצלחת לילדים לפורים.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


חי פארקחי פארק מומלץ מפה9.3החי פארק בקריית מוצקין הוא אתר בילוי משפחתי, מטופח ומרהיב ביופיו, המשתרע על פני 180 דונם. המקום מחולק למספר מתחמים, כשהמרכזי בהם הוא גן החיות היפהפה ובו מגוון רחב של בעלי חיים, בבתי גידול מעוצבים, המדמים את סביבתם הטבעית. בין דיירי המקום תוכלו לפגוש – ג'ירפות, פילים, קופי אורנגאוטן, עופות שונים, פינגווינים, זוחלים למיניהם, ועוד, כאשר רוב התצוגות מאפשרות למבקרים קרבה ממשית לבעלי החיים. בפינת הליטוף תוכלו ללטף אנרבונים, כבשים ועיזים. בנוסף, ניתן לרכב על גמלים וסוסי פוני בשבילים הרחבים שבתוך גן החיות. במתחם הפארק ניתן למצוא אגם גדול של ברבורים וברווזים, הכולל מזרקות וצמחיית מים מעוצבת. סביב האגם קיימת טיילת רחבת ידיים הכוללת מסלול הליכה. הפארק מתאפיין במרבדי דשא, פינות ישיבה מוצלות ומתקני שעשועים לילדים. במתחם הלונה חי, קיים מיני לונה פארק ססגוני המכיל מתקנים חשמליים. זה המקום המושלם לתת לילדים לפרוק אנרגיה ולהתמלא בחיוכים. מתחם האמפי פארק הינו מתחם נוסף בו מתקיימים אירועים והופעות עם מיטב אומנים מהארץ ומחו"ל. המתחם יכול להכיל עד 10,000 איש. גן החיות מוערך כמרכז הבילוי הקרא עוד
עוד אטרקציות