המוזיאון הערבי לאמנות עכשווית בסחנין

מומלץ מפה
8
04-8235789 עוד בסביבה פרטים נוספים עדכנו אותנו
 

המוזיאון הערבי לאמנות עכשווית בסחנין, הוא המוזיאון הראשון מסוגו המוקם בעיר ערבית בישראל. לראשונה נחשף הציבור לאמנות עכשווית ערבית, זאת בזכות עבודותיהם של שלל אמנים מובילים, הן מישראל והן מהעולם. במוזיאון אפשר להתרשם מאוסף של למעלה מ-200 יצירות אמנות עכשווית בינלאומית. מטרת העל של המוזיאון היא קידום שלום והידברות באמצעות פעילויות אמנות ובניית אמון הדדי תוך חיזוק ערכים של שוויון, הדדיות, דיאלוג אנושי ודו-קיום בין קהילות הנתונות בסכסוך ותוך שימת דגש על רב-תרבותיות, יצירה אמנותית, כבוד האדם, חזון ותקווה לעתיד טוב יותר.

ביקורת המערכת
הביקור במוזיאון לאמנות עכשווית בסחנין הוא חוויה שונה וייחודית שסביר להניח שתוציא אתכם מהשגרה שאתם רגילים אליה. נכון, אנחנו אוהבים לצאת ולנפוש בישראל, אבל בואו נודה על האמת - לרוב יעד הנסיעה שלנו הוא לא סכנין. ובכן, נא לחשב מסלול מחדש, לא נשקר ונגיד שיש כאן סוג של ונציה שעוד לא גיליתם, אבל בהחלט עיר ששווה ביקור: אוכל טוב, אנשים לבביים שרוצים שתחזרו עם חוויה חיובית, וכאמור כעת גם מוזיאון אמנות.


כשתגיעו למוזיאון בוודאי תתרשמו מהארכיטקטורה המרשימה של המבנה. הנטייה הראשונית היא לחשוב שמדובר במבנה משוחזר (דבר טוב כשלעצמו), אבל זה לא המקרה כאן. מתכנני המקום בנו את המוזיאון מאפס, והעיצוב של המוזיאון מגוון והוא נותן ביטוי לסוגי בנייה רבים שנפוצים במחוזותינו, חלק אחדבנוי מלבנים עתיקות ומרשימות, חלק מחמר וחלק אפילו מחול. כאמור מדובר במבנה אקולוגי שמתכתב באופן מרשים עם האזור בעולם שבתוכו הוא מתקיים.


אחד הדברים המעניינים במוזיאון, וכאן אנחנו שוב חוזרים לעניין של לצאת מהשגרה הוא העובדה שבמוזיאון אנחנו נהנים מיצירות אמנות המגיעות ממדינות שלישראל אין קשר איתן - יצירות של אמנים מאיראן, סוריה, לבנון, ועוד כל מיני מדינות שיש לנו איתם ''שלום קר''. עבורנו, שתמיד חונכנו לראות בזרמי האמנות האירופאית כפאר היצירה, יש כאן הזדמנות לגלות שיש גם משהו אחר, והוא לא רע בכלל, ולמעשה הוא הרבה יותר רלוונטי לנו ולחיינו כאן.

רוצים להיות המדרגים הראשונים?

דרגו עכשיו
עוד אטרקציות