אנרגיה ומתושלח – קיבוץ קטורה

 

קיבוץ קטורה הוא מקום מיוחד, אי שם בערבה מסתתר קיבוץ שהוא קצת כמו פעם, שיתופי וקהילתי אבל שמשלב בתוכו טכנלוגיות מהמתקדמות בעולם תחום העצות, המים והשמש. הקיבוץ מציע לקבוצות קטנות וגדולות סיורים המציגים את היחוד החברתי והאקולגי לצד קידמה טכנולוגית.

( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • קרןהפוך

    קרןהפוך
    קהילה מעוררת השראה |4 02.02.18
    סיור באוטובוס בקבוץ. קבלנו הסבר מפורט על חייהקהילה הייחודיים במקום, מבחינת השיתוף, היהדות ועוד מאפיינים יחודיים. הסיור המשיך בשדה הקולטים הסולריים והרובוטים שמנקים אותם ומפעל האצות שבקבוץ. יש גם עץ תמר מיוחד בשם מתושלח שנבט מזרע שנמצא בחפירות מצדה!!
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
המכתש הגדולהמכתש הגדול מומלץ מפה9.3המכתש הגדול המכונה גם מכתש חתירה, מזרחית לירוחם, הוא אחד מסדרת מכתשים באזור הר הנגב. המכתש מציג לבאים בשעריו, חלון גיאולגי מרתק לתופעת הטבע עצומת הממדים, המספרת ללא מילים על היסטוריה גיאולוגית וביולוגית מקומית בת אלפי שנים. המכתש הגדול סגור במצוקים ורק פירצה שיצר נחל חתירה באגפו הדרומי-מזרחי, מאפשרת את ניקוזו אל בקעת נחל צין. בקירות המכתש נחשפות אבני חול צבעוניות מתקופת הקרטיקון התחתון, מלפני מאה מיליון שנים. במרכז המכתש, בהר מטמור, נחשפות רבדות סלע כהות של סלעי גיר קשים מתקופת היורה, מלפני כמאה וחמישים מיליון שנים. בקרקעית המכתש, בסלעים מתקופת היורה, אפשר לראות מאובנים רבים של בעלי-חיים ימיים ובהם מאובנים של חבצלות ים. כביש 225 חוצה את המכתש ומוביל לנקודת התצפית בהר אבנון. מומלץ לסייר באתר העצים המאובנים ובאתר החולות הצבעוניים, הנמצא בסמוך לחניון האקליפטוסים. החניון מתאים גם ללינת לילה, לפני או אחרי טיול באזור.קרא עוד


עוד אטרקציות