העיר התנ"כית שילה הייתה עיר ישראלית לפני הקמת ממלכת ישראל המאוחדת, ושימשה כמרכז עלייה לרגל לשבטי ישראל. לאורך המאה ה-20 נערכו חפירות ארכיאולוגיות רבות באתר "תל שילה", וכיום שוכן באזור אתר תיירות מפותח, הממשיך להתקדם ולהתפתח גם היום.

באתר ניתן להתרשם מהממצאים הארכיאולוגיים החדשים, העתיקות המרתקות, בית הקפה ומחורשת הפיקניקים בה ניתן לעצור ולהנות מהאוויר הפתוח ומהנוף היפה. נוסף על כך, בשנת 2013 הוקם במקום מגדל הרואה - מגדל תצפית מרשים, בו ניתן לצפות בחיזיון אור קולי המוקרן על גבי הזכוכיות במגדל, בשילוב הנוף הבראשיתי והאותנטי שמאחור. במקום ניתן לערוך סיורים ליחידים ולקבוצות בליווי הדרכה אישית.

רוצים להיות המדרגים הראשונים?

דרגו עכשיו
עוד אטרקציות מומלצות
גן לאומי הרודיוןגן לאומי הרודיון מומלץ מפה9.5על גבול המדבר, כ-13 ק"מ בלבד מירושלים, נישא הר ההרודיון כמעין גל-עד מהודר להורדוס ולמפעלי הבנייה שלו. צורתו, שהפכה כבר לסמל המסחרי שלו, היא צורת חרוט קטום, דומה לתל געשי, שנוצרה מתוספת מלאכותית של עפר ואבנים להר הטבעי. מההר, בכמה נקודות תצפית שונות, נשקפת תצפית על כל מה שאפשר לראות בסביבה: מדבר יהודה, היישובים תקוע, נוקדים וכפרי הבדואים במרחב זעתרה, נחל תקוע, בית לחם ושכונות הרי ירושלים מגילה ועד הר הזיתים. עם ההגעה לראש ההר נגלה מה שלא נראה קודם כלל. בתוך הלוע המלאכותית של ההר מחופרים שרידי מבצר עגול בו הוקם ארמון הקיץ של הורדוס. חומה כפולה הקיפה את המבצר, מתוך ארבעת מגדליו העגולים השתמר יפה המגדל המזרחי שהגיע לגובה 40 מטרים ובלט בסביבתו. בתוך תחומי המבצר שרידי בית מרחץ, טיילת עמודים וכן טרקלין אירוח רומי. הטרקלין עשה הסבה לבית כנסת בזמן שהמורדים היהודיים של שלהי בית שני הגיעו לכאן. הם היו אלה שהפכו את המקום לאחד מהמעוזים האחרונים ששרדו את המאבק מול הרומאים, גם אחרי חורבן הבית בירושלים. הם גם הקימו שני מקוואות שנראים היטב בתוך המבצר והם אלה שחצבו מחילות בסלע שקישרו בין בורות המים מקרא עוד


עוד אטרקציות