הבלן האחרון - החמאם המשוחזר בעכו

מומלץ מפה
9.1
1 הגדל תמונה
רצפת החמאם מנומרת באור
הועלה על ידי guggen
2 הגדל תמונה
החמאם בעכו עם האור המקסים מהתקרה
הועלה על ידי guggen
3 הגדל תמונה
...
הועלה על ידי m_vizel
4 הגדל תמונה
..
הועלה על ידי m_vizel
5 הגדל תמונה
..
הועלה על ידי m_vizel
6 הגדל תמונה
..
הועלה על ידי m_vizel
7 הגדל תמונה
...
הועלה על ידי m_vizel
8 הגדל תמונה
הבלן האחרון
הועלה על ידי eyalsh
9 הגדל תמונה
הבלן האחרון
הועלה על ידי eyalsh
10 הגדל תמונה
הבלן האחרון
הועלה על ידי eyalsh
11 הגדל תמונה
הבלן האחרון
הועלה על ידי eyalsh
12 הגדל תמונה
הכניסה לחמאם
הועלה על ידי pumi
 

פגישה אישית עם חאג' באשיר

חווית הבלן (עובד חמאם) האחרון כוללת סרט, תצוגות שונות ושיחזור חדרים אותנטיים מהתקופה העות'מאנית. מפגש דמיוני בין חמשת דורות הבלנים נערך לעיני המבקר ומהווה הזדמנות לחשיפת הסיפורים והרכילות שנשמעה בין קירות החמאם מבעד לעינהם של משפחת עוואד, בה עבר תפקיד הבלן הראשי של החמאם "אל באשה" מאב לבן. החוויה בנוייה מאלמנטים ויזואלים , ציורים פרי עטה של הציירת טניה סלוצקי, ומתארים את עכו בתקופה העותמאנית –חיי היומיום, האירועים ההיסטוריים והווי החמאם, דמויות מפוסלות המוצבות בחדרים השונים מתארות את הפעילויות האופייניות לחמאם, הבלנים שעסקו במלאכות השונות והאנשים שהתרחצו ושהו בו.
שיאה של החוויה בחדר החם: המבקרים נכנסים לחדר אפוף אדים ו"פוגשים" את הבלן האחרון בפעולה. חאג' באשיר מקרצף, מעסה וחובט בלקוחותיו, תוך שהוא לא חדל מלספר, לרכל ולהסביר לקהל, איך פועל החמאם, מה תפקידו בחיי הקהילה וכל זאת על רקע האירועים ההיסטורים של עכו באותה תקופה.
המבנה האדריכלי והחללים המרשימים של החמאם מודגשים בתאורה דרמטית והופכים לחלק אינטגרלי מהסיפור ומההיסטוריה. הביקור הוא ארוך, אולי ארוך מדי, יש לקחת בחשבון חצי שעה.


המקום מופיע במסגרת טיול בעכו.

( 29 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • sagyi

  sagyi
  שחזור מדהים של החאמאם התורכי|5 06.06.16
  שחזור מדהים של החמאם הטורקי של עכו. האגדות והסיפורים שמסביבו ובעיקר האוירה של הימים שעברו על העיר המיוחדת הזו.הדרכה מלווה במערכת שמע ומהווה חוויה לכל המשפחה
 • shamirt

  shamirt
  אז איך באמת התקלחו פעם ... |4 31.08.15
  סיור המשלב הרבה היסטוריה ותרבות עם נגיעה של הומור. סיור שמלמד מדוע היום עסקים סוגרים במספרה.
 • זורבה

  זורבה
  מרשים אבל ארוך מדי|4 19.05.14
  עשוי טוב, מפתיע, ועל הדרך מקבלים גם את ההיסטוריה של עכו באופן מקורי. הבעיה היא שזה ארוך מדי. היה אפשר להעביר את הפואנטה ב-10-15 דק' פחות. לילדים קטנים התוכן מפחיד, כל הרציחות, מלחמות וגזירות של איברים בגוף.
 • daphnaol

  daphnaol
  מקום מקסים |5 04.08.13
  מקום מקסים, ממחיש בצורה יפה מאוד , מתאים למשפחות
 • tamir1981

  tamir1981
  נחמד מאוד - טוב לילדים|4 25.04.13
  היינו כמה חברה מהמשרד בעכו, אזור מושקע ומפותח וכמובן החומוסיות. הבלן האחרון הייתה חוויה טובה - מומלץ לשלב עם מוזאון המחתרות הסמוך.
 • goodlife

  goodlife
  מרתק, יפה מומלץ עם ילדים|5 22.02.13
  דוגמא יפהפיה לאיך לספר סיפר מענין במקום מרתק. לשלב בביקור בעכו.
 • לימורש

  לימורש
  מדהים!|5 01.10.12
  הביקור הרשים את כולנו, ילדים ומבוגרים. ההמחשה מדהימה והביקור כולו היה חוויה נפלאה. מומלץ בחום (תרתי משמע)! המקום נמצא מאחורי אולמות האבירים וחבל שאין שילוט ראוי למקום (שלא נדבר על כך שמרכז המבקרים היה סגור ואיש לא ידע על מה אנו מדברים...)
 • s_ka

  s_ka
  מעולה|5 22.08.12
  מבין שלושת הסיורים (אולמות האבירים המנהרה הטמפלארית ובית המרחץ), מזה הכי נהנינו.
 • einatts

  einatts
  מוצלח מאוד עם ילדים!|5 21.08.12
  היינו עם שלושה (4, 7.5, 10) והם היו מרותקים למופע האורקולי ואף ציינו את הביקור כאתר הכי מוצלח בעכו. גם אנחנו נהננו!
 • ramoron

  ramoron
  טוב|4 20.07.11
  אתר המשחזר והמספר את סיפור החמאם בעכו העתיקה. מוצג כמופע אור-קולי מתגלגל (העובר מחדר לחדר)
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
כנסיית הר תבורכנסיית הר תבור מומלץ מפה9.6בראש ההר המקודש לנוצרים עומדות זו לצד זו כנסייה יוונית-אורתודוקסית וכנסייה פרנציסקנית שנבנתה על יסודות ביזנטיים וצלבניים עתיקים על ידי האדריכל המפורסם אנטוניו ברלוצי. במסורת הנוצרית נקרא התבור הר ההשתנות, משום שעליו השתנה ישו בלבושו ובמראהו כשנגלה היסוד האלוהי שלו לעיני תלמידיו הבכירים. בברית החדשה לא צוין בדיוק מיקומו של ההר שעליו התקיים החזיון העל טבעי הזה, אבל צוין הר גבוה והר קדוש. סמיכותו לאתרים נוצריים אחרים הפכו את התבור למועמד הנבחר לשמש כהר ההשתנות. כבר מהמאה הרביעית החלו לבנות כאן מבנים, שנהרסו ושוקמו חליפות. לאחר מלחמת העולם הראשונה החלו בבניית הכנסייה החדשה בה משולבות הקפלות העתיקות והיא תוכננה כך שהאור החודר אליה, יחד עם חומרי הבניין, יצרו את אווירת ההשתנות הבוהקת והמבריקה. בקדמת הכנסייה מצוי פסיפס המתאר את סצינת השינוי - ישו ניצב לעיני תלמידיו פטרוס, יעקב ויוחנן, בין משה, סמל החוק, ואליהו, סמל הנבואה, כמו שנכתב בברית החדשה בספר לוקס: "ויהי בהתפללו, וישתנו פניו, ולבושו הלבין והבריק, והנה שני אנשים מדברים איתו, משה ואליהו". לכל אחד מאלה, המוכרים לנו מהתנ"ך, מוקדשת קפלה מרשקרא עוד


אולמות האביריםאולמות האבירים מומלץ מפה9.6מתחם אולמות האבירים הפך עם הזמן לשער הכניסה הרשמי של עכו העתיקה. כאן, בחצר בפאתי האולמות, תוכלו לרכוש כרטיס משולב לכל האטרקציות של עכו או לכל אחת בנפרד ולקבל כל מידע שתרצו, כולל להצטייד באמצעי הדרכה קולית. הביקור בשטחי המצודה ההוספיטלרית עצמה, בה נמצאים אולמות האבירים, פותח צוהר למחשכי עכו הצלבנית שכיום נמצאת מתחת לפני השטח. המצודה, שהיתה חלק מהרובע ההוספיטלרי העתיק ששקק חיים לפני כמעט אלף שנים, כוללת ארבעה אגפים הבנויים סביב חצר פתוחה. המבנים השתמרו באופן יוצא דופן ועיקר עבודת החפירה כאן היתה הוצאת עפר מתוך האולמות וניקיון כללי, עבודה שנמשכת כל הזמן וחושפת עוד ועוד מבנים. הקהל המבקר יכול להנות מארכיטקטורה צלבנית טיפוסית ואולמות מקומרים, אדירי ממדים, בהם גרו האבירים, אכלו וניהלו את טקסיהם. החל מ-2015 מוקרנים על קירות החללים סרטוני אנימציה הממחישים את החיים כאן בימי הביניים, ואומנים של ימינו עושים את מלאכתם העתיקה בכמה חנויות. בפינת החצר נחשף המקום בו עשו האבירים את צרכיהם. מי שאינו רוצה לחזור חזרה למרכז המבקרים יכול לסיים את הביקור במינהרה שאורכה 350 מ'. המנהרה מסתיימת מחוץ למצודה במרתקרא עוד
עוד אטרקציות