בית התותחן הוא אתר ההנצחה המרכזי של חיל התותחנים. בכיכר האבן, מוצבת אנדרטה הבנויה משישה גושי בטון שצורתם כקני תותח, ועליהם חקוקים שמות הנופלים החל מהתקופה הבריטית דרך מלחמות ישראל וכלה במשימות הבטחון השוטף. האתר מוקף חורש טבעי ונמצא על שטח שהיה שייך למשפחת אהרונסון. בתוך הבית חדרי הנצחה ומורשת שבהם אפשר לעיין באלבומי נופלים הכוללים את סיפור נפילת החייל, תמונות וקטעי משפחה אישיים הקשורים בו. באתר גם תצוגת תותחים המציגה את סיפורו של חיל התותחנים החל מהכלים הראשונים מיום הקמת החיל וכלה בכלים מתקדמים המשמשים את הכוחות כיום.

הדרכה במתחם בתיאום מראש ובתשלום סמלי.

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • yoavbp

  yoavbp
  כתותחן לשעבר אני לא אובייקטיבי|5 14.03.10
  עידכון- מדובר באתר הנצחה מרשיםלחללי התותחנים ובו אנדרטה לחללי החיל ותצוגת כלים (תומת"ים, אלפא, מפי"ק וכו'). בהמשך לביקורים הרבים שלי במקום במסגרת טיולים באזור. הבאתי השבת למקום את ילדי הכיתה של הילד שלי (כיתה א'), ההורים והילדים היו המומים מהמקום. הכל מטופח, שקט, המקום היה ריק מאדם. תוך דקה הילדים התפזרו לטפס על הכלים השונים ונהנו מכל רגע. הכניסה למתחם חינם.בקיצור לא רק ל"מורעלים. " כולם הסכימו שזה פשוט עשה לכולם את הטיול. עידכון- הכניסה העליונה שליד הקאנטרי סגורה בשבת. יש להגיע מרח' השיטה- הכניסה מול בית מס' 27
 • ארגמנית

  ארגמנית
  נחמד אבל לא לבוא במיוחד|3 03.05.05
  המקום מעניין בעיקר לילדים חובבי תותחים (בקיצור - בעיקר לבנים בגילאי 4 ומעלה). אפשר לטפס על התותחים, לשחק במלחמה, לקרוא את מעט המידע המבוא בשילוט. אולי הדרכה הייתה מוסיפה מעט "בשר" לסיור. מי שנמצא בסביבה - ישמח לאטרקציה ללא תשלום.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות