1 הגדל תמונה
ראמים ואנטילופות
הועלה על ידי aziza
2 הגדל תמונה
זברה ידידותית
הועלה על ידי aziza
3 הגדל תמונה
צבי ענק (שניים בגודלם אחרי צבי הגלפגוס)
הועלה על ידי aziza
4 הגדל תמונה
גנו וראם
הועלה על ידי מערכתמפה1
5 הגדל תמונה
"תיבת נוח" בחוות האנטילופות
הועלה על ידי eyalsh
6 הגדל תמונה
ספארי
הועלה על ידי nisimbarda
8 הגדל תמונה
אנטילופות
הועלה על ידי ashtonny
9 הגדל תמונה
תיבת נוח
הועלה על ידי nisimbarda
10 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי מערכתמפה1
11 הגדל תמונה
אנטילופה מניקה את גורה
הועלה על ידי נירית1
12 הגדל תמונה
תוכים מתנשקים בחוות האנטילופות
הועלה על ידי נירית1
13 הגדל תמונה
שקיעה בחווה
הועלה על ידי מערכתמפה1
14 הגדל תמונה
סוריקטה בתיבת נוח
הועלה על ידי ashtonny
15 הגדל תמונה
אנטילופה
הועלה על ידי ashtonny
 

אפריקה בערבה

למרחבי אפריקה, אחד מבתי גידולם השכיחים של האנטילופות, נמצאה מקבילה ישראלית בערבה, ליד מושב צופר. אנטילופה הוא שם כללי לסוגים שונים בקבוצת בעלי החיים שאוחזת בתואר. בחווה נמצאות כמאתיים אנטילופות מ-14 סוגים שונים – מהיעלים והאיילים המוכרים לנו ועד הקודו, בלסבוק, דישונים, גנו ועוד, המתהלכות בחופשיות על פני שטח רחב. סיור מעגלי בחווה נעשה באמצעות הרכב הפרטי של כל מבקר. מומלץ לצאת לסיור לעת שקיעה. אז שמי הערבה נצבעים בגווני אדום משגעים המוסיפים הרבה יופי לחוויה האפריקאית. ואם אנחנו יושבים על השבר הסורי-אפריקאי, אז אפריקה זה הכי כאן.
ליד הכניסה למתחם האנטילופות המגודר נבנתה מעין תיבת נח גדולה המשמשת כבית לכבשים, עיזים, ארנבות, שפני סלע ותוכים. בתיבה פינות ליטוף לילדים.

( 37 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • pango

  pango
  חבל על הכסף|2 24.09.13
  הגענו בחול המועד סוכות, לאחר שהומלץ באתר. באתר שלהם פורסם כי מחיר הכניסה הוא 25 ש"ח לאדם, אך כשהגענו התבשרנו שהמחיר עלה ל30 ש"ח על שום מה?אך על דאגה, הובטח כי האתר גם יתעדכן במחיר החדש. הרעיון יפה, אך הביצוע פחות. כמה חיות שראו ימים טובים יותר, מלא כלובים ריקים וספארי אנטילופות שחולף ב5 דקות. אפילו הילדים אמרו שמשעמם להם. המשכנו לחי-בר יטבתה - הרבה יותר מומלץ.
 • yarontelyas

  yarontelyas
  מאוד נחמד!!|5 18.03.13
  ילדנו (5-6) נהנו מאוד מתיבת נח הגדולה, בגודל אמיתי שכללה המון חיות מסוגים שונים בקומת הכניסה וציפורים ותוכים בקומה השנייה. הסבירו לנו על שופרים ואפילו נסינו לתקוע בהם... הספארי היה נחמד - אם כי רוב החיות דומות אחת לשנייה סה"כ עצירה נחמדה של שעתיים - שלוש בדרך ל או מ אילת
 • ארגמנית

  ארגמנית
  מושקע ונחמד מאוד|4 23.10.11
  המקום מושקע ביותר, רואים שנעשתה בו עבודה באהבה. תיבת נוח מקסימה, סיור הספארי גדוש בעלי חיים, ההסברים מוצלחים. באמת נחמד מאוד ונעים להרגיש שלא מדובר בסתם מסחטת כספים מוטרפת.
 • ditush

  ditush
  מומלץ לאחה"צ עם הילדים|5 21.10.11
  המקום נעים ומזמין, הנסיעה הקצרה בספארי היתה בדיוק באורך המתאים לילדים שלנו (8, 5), וההסברים שמלווים בדף הסבר על כל ההחיות במקום הופכים את החוויה ליותר עשירה ולימודית. אבל עיקר ההנאה הגיע דוקא מההמשך - יש במקום בריכת שכשוך ממי גופרית (בגובה מטר), מוקפת בערסלים ומחצלות, אוהל בדואי בצד עם פיתות על הטאבון ותה, וכשביקרנו (סוכות) גם גמלים לרכיבה. תכננו להשאר שעה ובסוף נשארנו לרוב היום לשחק בבריכה ובאווירה הנעימה והרגועה של המקום.
 • nadavbloch

  nadavbloch
  מקום מדהים לילדים|5 13.03.10
  אתר מיוחד בישראל. נסיעה, אומנם קצרה, בין חיות סוואנה שלרוב ניתן לראות במזרח אפריקה. לאחרונה נוספו למקום גם זברות שעימן נכנס גוון שונה למרחב. תיבת נוח המאחסנת חיות בכלובים מאורגנת יפה החיות מתוחזקות טוב בתנאים טובים ונראות רגועות וידידותיות כמו בעל המקום והסביבה.
 • galida

  galida
  תענוג לילדים|5 01.02.10
  לנו במתחם שליד במשך שני לילות, ולא יצאנו לטיולים בסביבה כי הילדים רצו שוב ושוב להיות בקרב האנטילופות ושאר החיות שבתיבת נח. ההסברים היו נפלאים. בהחלט נשוב שנה הבאה. פחות ממומלץ בקיץ הישראלי החם.
 • bluman

  bluman
  מעניין ומרגש|5 18.07.09
  למרות החום היה מעניין מאד. ההסבר היה מרתק החיות הביעו עניין גם בנו ובסך הכל חוויה נפלאה לילדים. במיוחד מנחת המסוקים של צהל שנמצא בקרבת מקום מה שאפשר לנו להראות כמה המראות ונחיתית של מסוקים. החיות ממש לא התרגשו מהעניין הילדים כן
 • danam_20

  danam_20
  יופי של מקום!|5 19.04.09
  אפשר להעביר בכיף ובנחת משעה ועד חצי יום עם הילדים. לא להחמיץ את ההדרכה של יוסי, בעל המקום, לגבי גידול הסרטנים הכחולים. אם אין הרבה אנשים אפשר להמשיך לשאול שאלות ולשמוע סיפורים מרתקים על החווה, החיות ובכלל.
 • טאטי

  טאטי
  עצירה "אחרת" בדרך לאילת|4 18.04.09
  כנראה שפעם היו גובים דמי כניסה. כיום הכניסה חינם. ניתן לטייל בתיבת נוח ולראות כמה כלובים עם חיות שלא נראות מאושרות במיוחד. בשטח יש מספר אנטילופות ובסך הכל מעניין לצפות בחיות אלה מקרוב כל כך. שתייה קלה, ארטיק לילדים ואפשר להמשיך לאילת.
 • נירית1

  נירית1
  נחמד לילדים|4 15.04.09
  אפתח ואציין שהילדים בני 6,9 נהנו מעל לראש. מתחילים את הביקור במקום בסיור בתוך הרכב, בדומה לספארי , כאשר בדרך מתבוננים באנטילופות בסביבתן הטבעית. הסיור קצר מאד אך מעניין. בהמשך נכנסים ל"תיבת נוח" שהיא בעצם פינת ליטוף גדולה. מבחר החיות לליטוף אינו מאד גדול וחלקן נראות במצב רע למדי. מחיר הכניסה של 25 ש"ח לאדם מוגזם לדעתנו. מומלץ ביקור במקום עם הילדים, אך בהחלט ישנו פוטנציאל לשדרוג.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
שביל הסלטשביל הסלט מומלץ מפה9.5אורי אלון הוא אגרונום, חקלאי ואלוף הארץ בהפרחת יוני דואר. הטיול המודרך שהוא מוביל בחבל הבשור, בין נופי טבע לנופי חקלאות מתקדמת, משלב את כל אהבותיו המקצועיות ואת תחביביו. תחילת הטיול היא בשדות הפלחה ב"דרך השדות", משם עוברים המטיילים לחממות פרטיות בהן אפשר לראות ולטעום תותים מעופפים שהם תותי שדה שגדלים באדניות מוגבהות ובחממה הם מודברים בהדברה ביולוגית ללא שימוש בחומרי ריסוס. בהמשך נכנסים המטיילים לחממות בהן מגדלים עגבניות שרי, עוצרים ליד מכוורות של דבורי בומבוס שהחקלאים נעזרים בהם למטרות האבקה, וממשיכים לפרדס של תפוזים סיניים ותפוזי דם המתפקעים מעסיס אדמדם. בכל אחת מהתחנות במסלול ישנה הפעלה, טעימה או הסבר ובסוף הסיור מגיעים המטיילים לחצר משקו של אלון. שם מפריחים הילדים והמבוגרים יוני דואר כשלכל אחת מהן מוצמדת משאלה קטנה של השולח. במשק של אורי ושולי אלון גדלות לצד שובכי היונים ערוגות תבלין מהם מכינים ביחד לקינוח היום רוטב פסטו שמלווה את הפיתות שנאפות גם הן במקום ומתובלות בסיפורים ואגדות. הסיורים נערכים כשלוש שעות, מתואמים בתיאום מראש ומתאימים לכל הגילאים.קרא עוד


עוד אטרקציות