1 הגדל תמונה
גשר 2
הועלה על ידי shmuel_z
2 הגדל תמונה
גשר 1
הועלה על ידי shmuel_z
3 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי m_vizel
4 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי m_vizel
5 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי m_vizel
6 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי m_vizel
7 הגדל תמונה
סוכה
הועלה על ידי eliku4
8 הגדל תמונה
ציליה בכניסה
הועלה על ידי eliku4
11 הגדל תמונה
על הגשר!
הועלה על ידי tolomon
 

כשנגיע לנשר נעבור אותו

בתום השקעה של ארבע שנים פתחה הקרן הקיימת לישראל פארק חדש ומקורי להנאת הנופשים. הפארק הינו חלק מפרויקט פיתוח פארקים באזורים עירוניים של הקק"ל. הפרוייקט החל כמאבק אקולוגי לשמירת השטחים הפתוחים ברחבי הארץ שמאויימים על ידי עבודות מואצות של פיתוח ובינוי. בפארק, המאפשר למבקרים להנות מחלקה המזרחי של שמורת הר הכרמל, נבנה גן ציבורי גדול ובו שולחנות פקניק, מתקני שעשועים, מצפורים ושבילי הליכה.


על מנת להגיע מהחניון לאטרקציה המרכזית של האתר תוכלו לבחור ללכת מלמעלה בדרך עפר מסומנת שחור או מלמטה בשביל מסומן ירוק היורד לנחל קטיע ועולה לגשרי המתכת העוברים מעליו. כך או כך ההליכה אורכת כ- 20 דקות ושם, בתוך חורש טבעי של עצי אלון אורן, אלה וקטלב, נישאים שני גשרי פלדה באורך 70 מטר כל אחד, העוברים בין צמרות העצים.


הגשר הראשון, ומרפסת התצפית המצויה על המפלס שבצדו הצפוני, צופים מלמעלה על נחל קטיע ומסלולי הטיולים שהותקנו בו. כדי לעשות מסלול מעגלי חוזרים בדרך השנייה, זאת שלא נבחרה כדרך ההגעה. במהלך ההליכה קשה לפספס את השלטים של "שביל אורי", על שם סגן אורי בינמו שנפל בעת מניעת פיגוע בעורף ישראל. השלטים מטילים משימות הסוואה ופעילות שטח לילדים, ומלבדם בולט לעין התחזוק היפה של האיזור על ידי קק"ל ושבט הצופים "נשרים" שממשיך לטפח את שביל ההליכה.
איך מגיעים
לעולים מנשר לאוניברסיטת חיפה בכביש 705, הנקרא גם דרך משה, פונים ימינה (צפונה) לרמות יצחק, ובכיכר שמאלה לרחוב החרוב, עולים עם רחוב החרוב עד שרואים את השלט פארק קק"ל- נשר משמאל ופונים שמאלה לחניון.
הקליקו לאטרקציות נוספות לכל המשפחה באזור חיפה

( 46 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • danam_20

  danam_20
  מקום מקסים|5 13.08.17
  נקודת חן לעצירת התרעננות משודרגת עם טיולון קצר. כמה חבל שאזור הפיקניק מטונף ולא מוצל. עדכון 10/09/10 : השביל השחור העליון פתוח וכן שני הגשרים. יש מתקני משחקים מיוחדים ושולחנות פיקניק מוצלים. בימים אלו שהכל עולה כסף, נמצאת האטרקציה הזו ללא תשלום, שעולה עשרות מונים על כל ה"מתנפחים" למיניהם. חשוב להצטייד במפה כי אם אתם לא מהאזור - אין סיכוי שתמצאו את הפארק (אין שילוט) מסלול הליכה מוצל באמצע היער. מסלול טיול לנחל - מומלץ (וגם קצת קשה)
 • ebh

  ebh
  מקום מדהים|4 25.10.13
  מקום מדהים, העליה על הגשר והנוף שנשקף מאוד יפה, הילדים מאוד נהנו. העליה על הגשר עד 50 איש בכל פעם, לא תאים לעגולות. בסוף הגשר המשכנו למסלול קצר בין שעה שבסיימו יש גן שעשועים. מקום מאוד מומלץ לטיול משפחתי רגוע בשבת, בטוח שאחזור שוב.
 • איילתוניסים

  איילתוניסים
  הגשרים חוויה, הפארק לא!|3 30.03.13
  ההליכה אל הגשרים בדרך אורי מקסימה, לא קשה במיוחד, מתאימה למשפחות, לא לעגלות אלא מנשאים, העצים, הפריחה, הנוף ואז הגשרים שהם חוויה בפני עצמה ומספקים נקודות תצפית נפלאות. הפארק עצמו - מלוכלך מאד, חבל שקרן קיימת משקיעה מאמציה בפרסום ולא בניקיון וחבל עוד יותר שאנשים משאירים כל כך הרבה טינופת אחריהם עד שזה הופך את הבילוי בפארק לבלתי אפשרי. חבל.
 • goodlife

  goodlife
  אחלה מקום לבילוי|4 22.02.13
  מקום אחר ושונה כי חוץ מפיקניק יש גם מתקן מרתק להוצאת אנרגיה לצעירים. שווה ביקור וגם פיקניק. והעיקר - הגשרים של מחוז נשר...
 • ocp

  ocp
  אם אתם בסביבה/ באמצע השבוע.|3 09.10.12
  הדרך אל הגשרים קצרצרה ויפה,(במיוחד השביל לזכר אורי בינמו) הגשרים עצמם מרשימים ביותר והנוף הנשקף מהם יפהפה, אלא שטיול של ממש אין כאן, ומקום לפיקניק מסודר כנראה שגם לא תמצאו בשבת או בחג (חג שני של סוכות). הגן שליד החנייה עולה בעשן המנגל, הקיוסק לידו, כמו מרבית המסלול, מעוטר בפסולת. תחזוקה קפדנית לא ראיתי כאן. יש כאן פחים,ודי הרבה אפילו, אבל המטנפים ככל הנראה מתעלמים מהם (או שמשקאות האנרגיה כל כך טובים שלא נותרה לשותים/טים אנרגיה לזרוק את הפחית לפח, מטר ליד).
 • peereran

  peereran
  אטרקציה בטבע|5 16.09.12
  המסלול הירוק נחמד מאוד כולל האטרקציה בסופו 2 גשרים. המסלול מצויין גם לימים חמים מכיוון שמרביתו מוצל, רק חבל שעם ישראל מלכלך את המסלול ובמיוחד עושה את צרכיו סמוך מאוד לשביל הראשי... ניתן גם לקצר את המסלול להגיע ישר לגשרים ולא מהחניון לא יודע בדיוק איכן ניתן לחנות רק ראיתי קבוצה עוצרת עם אוטובוס צמוד לגשרים
 • dalitdo

  dalitdo
  טבע וגשרים בטיול אביבי|5 22.04.12
  תודה על ההמלצה הקודמת לעלות בשביל המסומן ירוק- 'שביל אורי' הוא שביל יפה המגיע עד לגשר התלוי. את הגשר שמרתי לילדים כהפתעה לסוף המסלול ואכן זו היתה הפתעה משמחת ביותר. הגשרים מרשימים ללא ספק. החלטנו לחזור עם הגשר לשביל ולקחת את הקטע המסומן בכחול, הוא כולל קצת טיפוס. 25 דקות הליכה לכל כיוון. באמצע השבוע היינו שם כמעט לבד, הקשבנו לציוץ הציפורים ולרישרוש העלים ברוח. מומלץ.
 • davidrad

  davidrad
  טיול קצר יחסית מתאים לילדים|3 13.04.12
  המסלול עצמו מאוד נחמד למרות שהשילוט במסלול חובבני . בכדי לא להסתבך אני ממליץ להתחיל את המסלול מאזור גן השעשועים (בחניון למטה) ולהמשיך כל הזמן בסימון השבילים הלבן ירוק לבן. בסופו תגיעו לגשר החבלים שמהווה את השיא של הטיול. משם הדרך לחניון קצרה יחסית ובסופה גם קיוסק המאפשר לילדים לקנח בארטיקים וגלידות. אפשר גם לעשות פיקניק בתחילת המסלול אבל למי שיש אפשרות לעשות פיקניק במקום מוסדר יותר אז עדיף. השולחנות במצב רע וסביבם הכל מטונף כולל בשאריות פחמים (לא פלא שאחרי זה יש שריפות??). בקיצור מסלול נהדר למי שמחפש טיפול קליל של יום שבת עם הילדים
 • ramoron

  ramoron
  מסלול נהדר לכל המשפחה|5 07.04.12
  שביל אורי הוא מסלול יפה, משולט, מסודר, מוצל, נקי ומהנה. הגשרים הם אטרקציה כמובן, ואפשר לקנח בגלידה.
 • alain33

  alain33
  קצר, תלוי וקולע|5 12.11.11
  מקסים לילדים . חצי שעת הליכה הלוך וחזור, שני גשרים תלויים , כניסה חופשית ומוציאים כסף רק על הגלידה בבוטקה ביציאה מהפארק. משתלב עם כל אטרקציה נוספת באזור חיפה או בכרמל
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות