1 הגדל תמונה
מאוסף השעונים במוזיאון
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
מאוסף השעונים במוזיאון
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
מאוסף השעונים במוזיאון
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
מאוסף השעונים במוזיאון
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
מאוסף השעונים במוזיאון
הועלה על ידי מערכתמפה
 

בין אסיה לאירופה

מוזיאון האסלם נפתח בשנת 1974 והוא מציג בצורה הקלאסית, ללא מופעי מולטימדיה וצלצולים את אמנות האסלאם, כפי שמשתקפת על פני אלף שלוש מאות שנים החל מהמאה ה-7. האוספים העשירים של חפצי החרס, הזכוכית והמתכת מתעדים מסורות של תרבויות שונות שהמאחד ביניהן הוא השפעת האסלאם כדת וכתרבות עליהן ועל אמניהן. הביקור במוזיאון מאפשר לשייט על פני הגלובוס מספרד ועד הודו בין כלי פולחן, כלי מלחמה, חפצי אמנות, תכשיטים, ציורים, שטיחים ועוד. חזונה של ורה סלומונס, מייסדת המוזיאון, היה כי האמנות תשמש כגשר בין תרבויות ותצור מקום לדיאלוג בין דתות, בין ישראל לשכנותיה. אגף אחד במוזיאון מוקדש לאומנות עכשווית ומארח תערוכות המתחלפות אחת לשנה, והעוסקות ביצירה הערבית בת ימינו.


אפרופו צלצולים, תעלומה רבת מסתורין שאפפה את המוזיאון שנים רבות קשורה דווקא לאוסף השעונים המרהיב שיש במקום. בראשיתו היה ידוע המקום יותר כמוזיאון השעונים. אוסף השעונים נתרם למוזיאון על ידי אביה של סלומונס, סר דוד ליונל סלומונס, ראש העיר היהודי הראשון של לונדון, שקיבץ שעונים עתיקים ונדירים ברובם שעוני כיס מפוארים משובצים אבנים טובות ומצופי זהב. בשנת 1983 נגנבו כמאה שעונים יקרים ונדירים ובהם שעון עשוי זהב ובדולח שנבנה לכבודה של המלכה מרי אנטואנט ומחירו כיום מוערך במיליוני דולרים. התעלומה אודות הגנבה נפתרה עשרים וארבע שנים מאוחר יותר, כשבזכות ערנותו של שען תל אביבי, הצליחו החוקרים להגיע לקצה חוט בפרשה. בשנת 2007 הוחזרו כארבעים שעונים גנובים ובהם גם זה של המלכה. לאחר עבודות שיקום ושיפוץ, הוחזרו השעונים לתצוגת המוזיאון, אל חיק אחיהם המתקתקים. מיותר לציין כי על אף שאין כל קשר בין אוסף השעונים האירופאיים לבין אומנות האיסלאם, זוהי אחת התצוגות המרשימות במוזיאון.
בתאום מראש ובתשלום אפשר לצאת לסיור מודרך בעברית, אנגלית או ערבית. בחופשות מתקיימים במוזיאון הצגות ומופעים לילדים לצד סדנאות היצירה הקבועות הנערכות בקומה העליונה והמותאמות לילדים מהגיל הרך ועד התיכון. בסדנאות מכינים ולומדים על פרטי אומנות דוגמת תכשיטים, אריחים ושטיחים. במקום קיימת גם ספריה לאומנות וארכיאולוגיה אסלאמית אשר פתוחה בימים א' ו- ד' בין השעות 9:00- 15:00

מועדי ההופעות וההקרנות התקבלו מהמפיצים. אתר מפה אינו אחראי לשינויים.
מה ומתי
( 13 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • daphnaol

  daphnaol
  רק בזכות אוסף השעונים|5 30.07.16
  אוסף מדהים וייחודי. שאר התצוגות לא מלהיבות
 • avihayshavit

  avihayshavit
  מדהים|5 08.07.13
  עם שלושה ילדים בני 10-11, הביקור היה מרתק, במיוחד בגולת הכותרת: אוסף השעונים המדהים. הילדים לקחו את האוזניה שניתן לקבל ועברו תחנה-תחנה על פני 22 התחנות, מקשיבים רוב קשב להסברים המאלפים. מדובר באוסף בקנה מידה עולמי, מרשים ויפיפה. התאכזבנו רק מכך שלמרות שבאתר מדובר על פעילויות לילדים, במקום אמרו שהפעילויות מתחילות רק בסוף יולי.
 • nachsht

  nachsht
  נחמד|4 07.10.12
  מוזיאון די קטן, מאורגן ומתוחזק יפה. נותן הצצה טובה לעולם האיסלם. תצוגת השעונים מאד מרשימה, המחיר לא זול.
 • reutadmon

  reutadmon
  קטן ומעניין|5 28.08.12
  בילינו שלוש שעות מעניינות עם הילדים - בין מוצגים ארכאולוגיים, כלי נשק, אמנות מודרנית וכמובן השעונים המפורסמים. בסוף הסיור הילדים נהנו מסדנת היצירה העשירה והמושקעת.
 • briza

  briza
  בגלל תערוכת השעונים|5 19.08.10
  בתוך מוזיאון די יבש ומיושן תערוכת שעונים ייחודית ומעניינת. מה לשעונים ולאסלם? כלום! מייסדת המוזיאון תרמה את האוסף המדהים של אביה למוזיאון ואנחנו זכינו לתערוכה ייחודית זו ברמה בינלאומית כאן אצלנו. גם תערוכת הצילומים מאפגניסטאן מרתקת ומעניינת. לא להחמיץ!
 • ocp

  ocp
  מוזיאון מעניין וסיפור מתח|5 08.07.10
  המוזיאון ותערוכותיו המתחלפות מעניין גם כשלעצמו, תצוגת השעונים מרהיבה, ולאלו נוסף הבונוס של סיפור מתח מהסרטים...
 • efi1405

  efi1405
  הזמן הגנוב,ואפגניסטאן|5 09.01.10
  תצוגת השעונים בכספת בקומת המרתף מהממת,רק שם ניתן להסתובב שעות עם הדרכה מצוינת של המדריך הקולי.כעת מוצגת במוזיאון תצוגת תצלומים מרהיבה של עיתונאי גרמני בנושא אפגניסטאן-לא לפספס.
 • danam_20

  danam_20
  חבל על הזמן!|5 20.11.09
  האוספים המוקדשים לאסלאם מרתקים, מעניינים מאוד ומביאים את תולדות האסלאם והעולם הערבי דרך האמנות עם פריטים מיוחדים במינם. א-ב-ל הזמן עוצר מלכת בתערוכת השעונים. יש מדריך קולי ואפשר לבלות שעות מול השעונים ושאר הפריטים. מחסירים פעימה מול שעון מרי אנטואנט, שעון המניפה, האקדחים המשובצים אבנים טובות ושאר פאר היצירה של פסגת השענים.
 • amirodel

  amirodel
  מומלץ !|5 01.08.09
  אוסף השעונים שבמוזיאון הוא מרהיב ומעורר השתאות. סדנאות היצירה לילדים - חביבות ומושקעות. אוספי אומנות האסלאם - פחות הרשימו אותנו. לסיכום: בזכות אוסף השעונים הנדירים המקום ראוי לציון הגבוה ביותר. מומלץ !
 • mayar

  mayar
  מוצלח ומושקע|4 21.07.07
  קטן ומשוקע עם הסברים מקיפים על האיסלם ואוסף שעונים מרתק בקומה התחתונה. השכלנו ונהנו
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
מוזיאון הרצלמוזיאון הרצל מומלץ מפה9.3מוזיאון הרצל הוקם מאה שנים בלבד לאחר הולדת הרצל ומציע למבקריו מסע אור קולי, הפורס את לבטיו של הרצל, קשייו, הצלחותיו והרעיונות שבבסיס חזונו. הקהל זוכה להתרגש עם הרצל, להתאכזב איתו, עד כדי כך שיוצא מהביקור עם מחשבות עמוקות על המורשת שהשאיר אחריו עד עצם היום הזה. **להזמנות התקשרו > 072-3946544** **שעות פעילות** ימים א'-ה': בשעות 8:30 – 18:00 (כניסה אחרונה: 17:00) יום ו': בשעות 8:30 -12:20 (כניסה אחרונה: 11:30) **מתקני המקום** - **הר הרצל** * הסיורים נערכים כשעה וחצי. - **המרכז החינוכי** - מציע מערך רחב של תכניות, פעילויות, כנסים, ימי עיון, השתלמויות וסדנאות ייחודיות, המתפרסות על טווחי זמן שונים – בין מספר שעות עד למספר ימים, בהתאם לקהל היעד ולדרישותיו. המערך מותאם הן לתושבי ישראל והן ליהדות התפוצות. - **סיור במוזיאון** - מיצג אור קולי ייחודי הלוקח את המבקר לסיפור חייו המסעירים של בנימין זאב הרצל. במהלך מסע זה, נפגש המבקר עם חזונו, דרכו ומורשתו של חוזה המדינה ואף זוכה למבט עדכני על המציאות של ימינו במפגש מרגש של חזון ומציאות. * הסיור אורך כשעה. * הסיור מתקיים בקבוצות כולל הדרכה, ומחקרא עוד


עוד אטרקציות