1 הגדל תמונה
בשביל הסלט. צילום: יעל צור, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
בשביל הסלט. צילום: יעל צור, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
בשביל הסלט. צילום: יעל צור, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
בשביל הסלט. צילום: יעל צור, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
בשביל הסלט. צילום: יעל צור, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
אורי אלון. צילום: יעל צור, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
בשביל הסלט. צילום: יעל צור, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
בשביל הסלט. צילום: יעל צור, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
בשביל הסלט. צילום: יעל צור, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
10 הגדל תמונה
בשביל הסלט. צילום: יעל צור, אתר מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
11 הגדל תמונה
מרוץ יוני דואר
הועלה על ידי שבילהסלט
12 הגדל תמונה
חממת פירחי גרניום
הועלה על ידי שבילהסלט
13 הגדל תמונה
שרשראות הוואי
הועלה על ידי שבילהסלט
 

שביל הסלט - תותים מעופפים ויוני דואר

אורי אלון הוא אגרונום, חקלאי ואלוף הארץ בהפרחת יוני דואר. הטיול המודרך שהוא מוביל בחבל הבשור, בין נופי טבע לנופי חקלאות מתקדמת, משלב את כל אהבותיו המקצועיות ואת תחביביו. תחילת הטיול היא בשדות הפלחה ב"דרך השדות", משם עוברים המטיילים לחממות פרטיות בהן אפשר לראות ולטעום תותים מעופפים שהם תותי שדה שגדלים באדניות מוגבהות ובחממה הם מודברים בהדברה ביולוגית ללא שימוש בחומרי ריסוס. בהמשך נכנסים המטיילים לחממות בהן מגדלים עגבניות שרי, עוצרים ליד מכוורות של דבורי בומבוס שהחקלאים נעזרים בהם למטרות האבקה, וממשיכים לפרדס של תפוזים סיניים ותפוזי דם המתפקעים מעסיס אדמדם. בכל אחת מהתחנות במסלול ישנה הפעלה, טעימה או הסבר ובסוף הסיור מגיעים המטיילים לחצר משקו של אלון. שם מפריחים הילדים והמבוגרים יוני דואר כשלכל אחת מהן מוצמדת משאלה קטנה של השולח. במשק של אורי ושולי אלון גדלות לצד שובכי היונים ערוגות תבלין מהם מכינים ביחד לקינוח היום רוטב פסטו שמלווה את הפיתות שנאפות גם הן במקום ומתובלות בסיפורים ואגדות.

הסיורים נערכים כשלוש שעות, מתואמים בתיאום מראש ומתאימים לכל הגילאים.

( 20 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • dafnag

  dafnag
  מתאים לילדים עד גיל 12|2 02.01.17
  היינו בחנוכה שהשתלב עם כריסמס. היה עומס. בעיקרון עוברים בין 7 תחנות עם הסברים מינימליים ובלי קישור. מתאים לילדים קטנים עד גיל 12. היינו עם ילדים בני 13, 15 ולא נרשם עניין או התלהבות (דיברתי קודם עם המקום והובטח לי שהפעילות מתאימה גם לגילאים אלו). לא ברור לי מה עושים שם נערי "תגלית". בכל מקרה, לדעתי, מחיר קצת מופקע לפעילות.
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  חבל שלום|5 17.03.14
  הגעתי בעקבות ההמלצות באתר: יש הרבה מה להגיד על המקום הזה: ראשית - זהו חבל ארץ כלל לא מוכר לי, וביקור בשביל הסלט הוא הזדמנות לראות אזור מרתק זה. שנית: המקום עצמו מעניין והסיור חושף את המבקרים (שאינם חקלאים) לגידולים שונים , טכניקות שונות בגידול וטעמים שונים, כל פעם בצורה אחרת. ההדרכה טובה והמקום נעים ומסביר פנים. מומלץ לקפוץ לאנדרטת עוצבת הפלדה.
 • liorm39

  liorm39
  נחמד עד מאוד|4 24.05.13
  היינו שם בשבועות, היינו עם המדריכה קנדי נראה לי שאורי הבעלים של המקום מספק הדרכה יותר מעמיקה ויותר חוויתית אבל סך הכל גם קנדי סיפקה את הסחורה. קיבלנו הסבר על התותים, על דבורים ענקיות ממש שעושות את מלאכת ההאבקה, קטפנו חופשי עגבניות שרי טעימות בכל הסוגים ובכל הגדלים וקיבלנו עליהן הסבר, מלפפונים, משטחים גדולים לרוץ, שדות תבלינים, משכנו גזר מהאדמה יחדיו, אספנו תפוחי אדמה מן השדה והעפנו יוני דואר לקינוח. סך הכל היה מעניין וחוויתי. מומלץ בהחלט
 • yoavbp

  yoavbp
  חינוכי וכייפי|5 29.03.13
  קראתי את הביקורות ושמחתי לגלות שהכל אמת: סיור מודרך של 3.5 שעות שכלל קטיף של תפוז סיני,תפוחי אדמה, מלפפונים, עגבניות, גזרים,מבוך פסיפלורה, לסיום הפרחת יוני דואר. המחיר- 45 ש"ח -תואם את היקף הפעילות. הדרכה טובה מאד, לא טרחנית ומעייפת.הילדים (בגילאי 5 ו, 10) נהנו מאד וגם אנחנו המבוגרים. הבונוס- כשכל עם ישראל נהר בחול המועד פסח צפונה, נהנינו מנסיעה חלקה דרומה ללא פקקים בהלוך ובחזור.יש להקפיד להירשם מראש לסיורים. שאפו ותודה על הפעילות המהנה.
 • tinky

  tinky
  טיול מענין עם ערך מוסף ומהנה|5 23.10.11
  ביקרנו בסוכות, היה ממש מעניין ויפה, מאחר והיינו הרבה אנשים חילקו לשני קבוצות, ואנחנו קיבלנו את המדריכה, שהיה ברור לפי התשובות שקיבלנו שלא ממש יודעת מעבר להסברים הבסיסים ואז הבנתי בהיה כדאי להצמד לאורי האגרונום ואז לקבל 100% חוויה גם למבוגרים שרוצים לדעת יותר, אבל בסך הכל, למרות המדריכה הרדודה היה מעולה באמת.
 • dove2

  dove2
  טיול אביבי|5 14.10.11
  במהלך חול המועד פסח ירדנו לדרום כדי לראות את הפריחה המדהימה. בין היתר סיירנו ב- שביל הסלט ואנחנו ממליצים עליו בחום. קיבלנו הדרכה ריצינית וממדריכים מנוסים, הסברים על גידולים שונים, קצת יצירה ולבסוף טעמנו מזני העגבניות השונים ומהתותים אותם מגדלים שלא על הקרקע. היה כיף, גם לנו וגם לילדים.
 • מוסקל

  מוסקל
  חוויה מקסימה לילדים ולהורים|5 13.02.11
  התקשרנו לאורי בספונטניות, ערב קודם. יצאנו עם חברים והילדים לסיור עם המדריכה מירב. הסיור נמשך 3.5 שעות וכלל את כל התחנות שמוזכרות כאן. הכל נעשה עם כל הלב והסבלנות ובחיוך. הילדים נהנו עד כדי כך שמשך הזמן והעובדה שארוחת הצהריים התאחרה לא נתנה כלל את אותותיה. מומלץ בחום, דווקא לעונה זו של השנה. רק לתפוס יום ללא גשם.
 • קרןגיא

  קרןגיא
  יום מרתק לגדולים ולקטנים|5 23.01.11
  היינו קבוצה של 8 אנשים בגילאים 37 עש שנה - כולנו נהננו מאד. חוויה ייחודית, במיוחד לילדים, שהרגישו קצת מה זה עבודת אדמה. מומלץ מאד.
 • tchr

  tchr
  חויה שמתאימה לכולם|5 09.01.10
  יצאנו לטיול עם חברים וילדהם כזוג שלא הביא את הילדים לטיול זה נהננו מאוד וחושבים להביא את הילדים לפעם הבא המסלול שמודרך עי אורי מעניין למבוגרים וילדהם כאחד טעמנו מכל הגדל בחממות ושטח הפתוח השחלנו מחרוזות מתפוזים סיניים ומלימונים קטנטנים, הפרחנו יוני דואר עם פתקי משאלות, חפרנו בשדה תפוחי אדמה, וראינו איך מכינים רוטב פסטו טעים, אותו אכלנו עם פיתות בקיצור מומלץ בחום
 • sarity

  sarity
  מרתק ומהנה|4 04.05.09
  היינו בשבת בבוקר, למעט החששות שהיו בדרך, לאורך ישובי עוטף עזה,(למי שלא רגיל לטייל באיזור זה) הטיול היה מוצלח מאוד. אורי ואשתו ארגנו שתי קבוצות והחליפו בינהם בתחנות שונות של גידולים, בכל תחנה התקיימה הפעלה וביתנו בת השנתיים נהנתה מאוד, משהו שונה מטיולים רגילים, אורי ושולי חביבים מאוד אירחו יפה והסברו על כל הגידולים, כמובן שגם טעמנו מהכל בהתאם.... מומלץ בעונה זו!
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות