בהמשך הדרך המתפתלת שמובילה לחוות נעמ"א של בוקי אדירי, באותו נוף בתרונות שבו אפילו האבן הקטנה ביותר זועקת "בראשית", מפעילים השכנים דנדן ולילך בולוטין מקלט שיקום לחיות פצועות או דחויות. במבוך כלובים הבנויים על מדרון טבעי, ללא רצפות בטון, בתנאי שבי הכי קרובים שאפשר לטבע, הם מגדלים חיות בר על סף הכחדה שכבר לא יכולות להסתדר לבד בטבע. את כולן מגדלים בחיבה ובכבוד נדירים: זאבים, ינשופים, שועלי בר ושועלי פנק זעירים, למורים, חתולי בר נדירים, חתולי ביצות, דורבנים, תנים, יעלים, חוטמנים ואיגואנה אחת באורך מטר וחצי. מפליא לראות איך גם הקשוחות והטורפות שבחיות התיבה מתרככות כשדנדן ולילך מתקרבים אליהן. חתולת בר שפעם ינקה אצלם במיטה מתחככת בדנדן מבעד לכלוב, עוקבת אחריו בערגה ללא הרף ועושה כל שביכולתה כדי למשוך את תשומת ליבו. ובכלל, יש כאן אוסף מרשים של חיות בר מעניינות ומשעשעות להפליא: קוף למור, גברבר נמרץ עם מבט רציני, שהופרד מכלוב הלמורים כי עשה שם בלגן, הועבר באופן זמני למשכנם של התוכים והפך שם לשומר הכלוב. הוא מפטרל סביב הדלת בערנות, בוחן כל מי שמתקרב, וברגע שנדמה לו שמישהו עומד להיכנס ולקחת תוכי, הוא מתחיל לקפוץ בהיסטריה ושורט בציפורניים מושחזות את ידית הדלת. ויש גם ינשוף קטן, צר וממורמר, כנראה היחיד בעולם שחי בכלוב ארנבות. ממרומי מושבו הוא משקיף על המולת חבריו הארנבים, ולעולם - לעולם אינו צולל מטה לתפוס חטיף.

על כל אלה, וגם על תשעה עיטים נכים וזאב לבן שאיבד את מלכותו, אפשר לשמוע בפעילות שמתקיימת בחווה ומותאמת לקבוצת המבקרים: אפשר להגיע לכמה שעות, לקבל הסבר על התיישבות בודדים ועל שימור חיות הבר בארץ ובעולם, ולקנח בכלובי החיות, אפשר להגיע ליום שלם שכולל גם סיור בנחל גרר, ואפשר להישאר לישון במאהל שמוקם בין מטע קקטוסים לבוסתן עצי פרי ולצפות ממגדל התצפית בחיות שמגיעות לאכול מזון שדנדן מפזר בשבילן בבתרונות.

הסיור בחווה בתיאום מראש בלבד ולקבוצות מעל 10 מבקרים.

( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • chatool

    chatool
    חוויה למבוגרים ולצעירים כאחד|5 31.12.16
    דןדן מספר על ההיסטוריה של הקמת המקום, על מקורן של כל החיות שהגיעו לחווה ועל העבודה הקשה של תחזוקת המקום. דןדן ולילך הם אנשים מיוחדים שעושים עבודת קודש בהצלת חיות בר אשר לא היו שורדים לו הוחזרו לטבע. הוא אישיות צבעונית ומלא הומור וידע רב. הביקור במקום חווייתי ומעשיר. 50 שח למשתתף לסיור והדרכה של כשעה וחציי - שעתיים. לא מתאים לילדים צעירים מאד.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
שביל הסלטשביל הסלט מומלץ מפה9.5אורי אלון הוא אגרונום, חקלאי ואלוף הארץ בהפרחת יוני דואר. הטיול המודרך שהוא מוביל בחבל הבשור, בין נופי טבע לנופי חקלאות מתקדמת, משלב את כל אהבותיו המקצועיות ואת תחביביו. תחילת הטיול היא בשדות הפלחה ב"דרך השדות", משם עוברים המטיילים לחממות פרטיות בהן אפשר לראות ולטעום תותים מעופפים שהם תותי שדה שגדלים באדניות מוגבהות ובחממה הם מודברים בהדברה ביולוגית ללא שימוש בחומרי ריסוס. בהמשך נכנסים המטיילים לחממות בהן מגדלים עגבניות שרי, עוצרים ליד מכוורות של דבורי בומבוס שהחקלאים נעזרים בהם למטרות האבקה, וממשיכים לפרדס של תפוזים סיניים ותפוזי דם המתפקעים מעסיס אדמדם. בכל אחת מהתחנות במסלול ישנה הפעלה, טעימה או הסבר ובסוף הסיור מגיעים המטיילים לחצר משקו של אלון. שם מפריחים הילדים והמבוגרים יוני דואר כשלכל אחת מהן מוצמדת משאלה קטנה של השולח. במשק של אורי ושולי אלון גדלות לצד שובכי היונים ערוגות תבלין מהם מכינים ביחד לקינוח היום רוטב פסטו שמלווה את הפיתות שנאפות גם הן במקום ומתובלות בסיפורים ואגדות. הסיורים נערכים כשלוש שעות, מתואמים בתיאום מראש ומתאימים לכל הגילאים.קרא עוד


עוד אטרקציות