גן לאומי חוף פלמחים

מומלץ מפה
9
1 הגדל תמונה
חוף פלמחים המשודרג
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
חוף פלמחים המשודרג
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
חוף פלמחים המשודרג
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
חוף פלמחים המשודרג
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
חוף פלמחים המשודרג
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
חוף פלמחים המשודרג
הועלה על ידי מערכתמפה
 

חוף טוב וסוף טוב

בשנים האחרונות חוף פלמחים הספיק לעצבן רוחצים רבים, בין היתר בגלל התשלום הנגבה בכניסה ומשום איכות השירותים הירודה. כדי להחזיר עטרה ליושנה ולשמור על הנכס הטבעי והיפה הזה, האתר עבר לניהול רשות הטבע והגנים בשנת 2011. השקעה של כמה מיליוני שקלים ומחשבה על טובת המשתכשכים יצרו שינוי משמעותי. בכניסה לחוף עדיין משלמים דמי כניסה אבל עכשיו יש גם תמורה לאגרה. בחוף נוספו מתקני שירותים ויש שיפור גם בתחום הניקיון והביטחון.
מי טורקיז כמו בתאילנד
החוף מלא רוחצים גם באמצע השבוע ולא בכדי. לצד השינויים עדיין יש בחוף פלמחים משהו בתולי. אי אפשר לקחת ממנו את החול הלבן והמים הטורקיזיים בנוסח תאילנד לעניים. גם אי אפשר להתעלם מחלקו הדרומי של החוף שנושק למצוק כורכר בעל סלעי כורכר שמשמשים כביוטופ לגידול רכיכות ימיות ומושכים אליהם דייגים וביולוגים חובבים. בחלק זה של החוף אין צל או מציל והשלטים מעידים על סכנת מפולת, אבל מי שרוצה להתבודד ומוכן לשמור על מרחק סביר מהסלעים, לא יצטער. אם החלטתם לקחת את הסיכון, כדאי לרבוץ בחוף עד שעות הערב וליהנות משקיעה נהדרת.
חניון לילה פלמחים
אלה שאוהבים להתעורר לרעש הגלים מוזמנים להקים אוהל ולהישאר ללון בחוף. התשלום הוא עבור חניית הרכב בחניון למשך יומיים.
יזמות וסביבה
החלק הצפוני של חוף פלמחים, המוכר גם כחוף הדייגים הוא בידיים פרטיות של יזם שמתעתד להקים בו כפר נופש. מאבק של שנים מנוהל על ידי ארגוני סביבה נגד המהלך הזה, והסיפור רחוק מלהיות גמור.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • dalitdo

  dalitdo
  נחמד וטבעי|5 17.08.12
  חוף נקי ומסודר, אווירה של טבע ושלווה. התשלום בכניסה הוא לרשות הטבע והגנים, למנויי מטמון-חצי מחיר. יש מעט סככות, שירותי הצלה, קיוסק קטן, שירותים. מלתחות ומקלחות אין, רק מקלחות בחוץ לשטיפת מי הים. טיילנו לאורך החוף צפונה עד לסלעים המקסימים, ובילינו בנעימים עד לשקיעה. כל הכבוד לארגונים הירוקים ולרשות הטבע והגנים שעשו מאמץ, השקיעו ונאבקו למען החוף היפה הזה.
 • ציפורשיר

  ציפורשיר
  שינוי לטובה|5 16.09.11
  מהפך. מאז שהחוף עבר לידיים של רשות הטבע והגנים, הכל הרבה יותר טוב. החוף נקי, השירותים סבירים אם כי שירותי חוף הם תמיד בעייתיים (חול) חוף הים נהדר ויש מקום לכולם ומורגש שיש בעל בית לחוף הזה. בקיצור - כל חוף צריך מציל ותודה לרט"ג שהצילה את החוף הזה.
 • benhaaretz

  benhaaretz
  די לבכיינות על הכסף|4 01.08.10
  חוף "מחוספס" כמו פעם. נכנסנו 6 ברכב ושילמנו 20 ש"ח שזה 3.3 ש"ח לאחד. ומקבלים שטח מתוחזק סביר, שירותי הצלה, מים זורמים, חניה. החוף הכי קרוב לירושלים ( ולאיקאה...).
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
שמורת פורהשמורת פורה מומלץ מפה8.9הסימנים לאביב עושים נפלאות לאזור דרום שפלת החוף. מזג האוויר נוח, האוויר צלול, ואינספור כלניות אדומות מרימות תפרחת לצדם של פרגים, נוריות, חרציות ומיני ירוקים אחרים. הפנים הטופוגרפיות של האיזור נראות אז במיטבן: מרחב עצום של גבעות רכות ועגולות, המשמשות בית לארנבות שדה ופרפרים שובבים. שביל הליכה מסומן בירוק עובר בשמורת פורה ומוביל את המטיילים לכמה פינות טבע מקסימות ואתרים היסטוריים. אחד מהם הוא אגמון מוקף סוף וקנה שהופך בחורף לאגם של ממש שמושך אליו עופות מים רבים. אם תתקדמו פנימה לתוך השמורה תגיעו לאגם עונתי קטן. הסכר שנבנה כאן עוצר ואוצר את מי השטפונות של נחל פורה, הנשאבים מאוחר יותר לצינורות ההשקיה של קיבוץ בית קמה. לאורך השביל נגלים גם שרידי גשר טורקי וחורשת אקליפטוסים. הילדים (וגם המבוגרים) יכולים לשחק מחבואים בתוך העשב והפרחים ולשזור זרים מחרציות הבר הגדלות כאן בשפע. מרוב יופי, מרגישים כאילו כל העולם הזה נוצר רק בשבילכם. רק לא לשכוח מצלמה וסל פיקניק.קרא עוד
גן לאומי אשקלוןגן לאומי אשקלון מומלץ מפה8.8במסגרת מסעותיו של הגיאוגרף הערבי מוקדסי ברחבי הארץ הוא גם הגיע לאשקלון ובשנת 985 כתב עליה: "אשקלון היא עיר חשובה השוכנת לחוף ים. עצי השקמה גדלים בה בשפע ומצטיינים בגודלם... אשקלון היא עיר נהדרת... נעימה ובנויה בטוב טעם". רבים חשבו כך שנים לפני מוקדסי והחפירות הארכיאולוגיות חשפו כאן ממצאים על יישוב שהחל כאן לפני כ-10,000 שנים. בתחומי הפארק מצוי תל ארכיאולוגי ובו שרידים המעידים על עברה המפואר של העיר: עמודי שיש שזכו לכינוי העממי עמודי שמשון, כותרות מגולפות, ארונות קבורה, פסל של האלה המצרית איסיס, בסיליקה רומית ושרידי חומה, מהמאה ה-12, מתקופת העיר המוסלמית. בשנת 2008 נסתיים פרוייקט שימור השער הכנעני, המוכר גם כשער המקושת העתיק ביותר בעולם ונחשב לתגלית ארכיאולוגית חשובה. השער שנבנה בשנת 1,850 לפנה"ס, היווה את פתח הכניסה לאשקלון הכנענית ודרכו עברו אנשי העיר, עגלות שוורים וחמורים עמוסות סחורות, מלחים וסוחרים.קרא עוד


עוד אטרקציות