גן לאומי חוף פלמחים

מומלץ מפה
9
סוג: חוף
1 הגדל תמונה
חוף פלמחים המשודרג
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
חוף פלמחים המשודרג
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
חוף פלמחים המשודרג
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
חוף פלמחים המשודרג
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
חוף פלמחים המשודרג
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
חוף פלמחים המשודרג
הועלה על ידי מערכתמפה
 

חוף טוב וסוף טוב

בשנים האחרונות חוף פלמחים הספיק לעצבן רוחצים רבים, בין היתר בגלל התשלום הנגבה בכניסה ומשום איכות השירותים הירודה. כדי להחזיר עטרה ליושנה ולשמור על הנכס הטבעי והיפה הזה, האתר עבר לניהול רשות הטבע והגנים בשנת 2011. השקעה של כמה מיליוני שקלים ומחשבה על טובת המשתכשכים יצרו שינוי משמעותי. בכניסה לחוף עדיין משלמים דמי כניסה אבל עכשיו יש גם תמורה לאגרה. בחוף נוספו מתקני שירותים ויש שיפור גם בתחום הניקיון והביטחון.
מי טורקיז כמו בתאילנד
החוף מלא רוחצים גם באמצע השבוע ולא בכדי. לצד השינויים עדיין יש בחוף פלמחים משהו בתולי. אי אפשר לקחת ממנו את החול הלבן והמים הטורקיזיים בנוסח תאילנד לעניים. גם אי אפשר להתעלם מחלקו הדרומי של החוף שנושק למצוק כורכר בעל סלעי כורכר שמשמשים כביוטופ לגידול רכיכות ימיות ומושכים אליהם דייגים וביולוגים חובבים. בחלק זה של החוף אין צל או מציל והשלטים מעידים על סכנת מפולת, אבל מי שרוצה להתבודד ומוכן לשמור על מרחק סביר מהסלעים, לא יצטער. אם החלטתם לקחת את הסיכון, כדאי לרבוץ בחוף עד שעות הערב וליהנות משקיעה נהדרת.
חניון לילה פלמחים
אלה שאוהבים להתעורר לרעש הגלים מוזמנים להקים אוהל ולהישאר ללון בחוף. התשלום הוא עבור חניית הרכב בחניון למשך יומיים.
יזמות וסביבה
החלק הצפוני של חוף פלמחים, המוכר גם כחוף הדייגים הוא בידיים פרטיות של יזם שמתעתד להקים בו כפר נופש. מאבק של שנים מנוהל על ידי ארגוני סביבה נגד המהלך הזה, והסיפור רחוק מלהיות גמור.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • dalitdo

  dalitdo
  נחמד וטבעי|5 17.08.12
  חוף נקי ומסודר, אווירה של טבע ושלווה. התשלום בכניסה הוא לרשות הטבע והגנים, למנויי מטמון-חצי מחיר. יש מעט סככות, שירותי הצלה, קיוסק קטן, שירותים. מלתחות ומקלחות אין, רק מקלחות בחוץ לשטיפת מי הים. טיילנו לאורך החוף צפונה עד לסלעים המקסימים, ובילינו בנעימים עד לשקיעה. כל הכבוד לארגונים הירוקים ולרשות הטבע והגנים שעשו מאמץ, השקיעו ונאבקו למען החוף היפה הזה.
 • ציפורשיר

  ציפורשיר
  שינוי לטובה|5 16.09.11
  מהפך. מאז שהחוף עבר לידיים של רשות הטבע והגנים, הכל הרבה יותר טוב. החוף נקי, השירותים סבירים אם כי שירותי חוף הם תמיד בעייתיים (חול) חוף הים נהדר ויש מקום לכולם ומורגש שיש בעל בית לחוף הזה. בקיצור - כל חוף צריך מציל ותודה לרט"ג שהצילה את החוף הזה.
 • benhaaretz

  benhaaretz
  די לבכיינות על הכסף|4 01.08.10
  חוף "מחוספס" כמו פעם. נכנסנו 6 ברכב ושילמנו 20 ש"ח שזה 3.3 ש"ח לאחד. ומקבלים שטח מתוחזק סביר, שירותי הצלה, מים זורמים, חניה. החוף הכי קרוב לירושלים ( ולאיקאה...).
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
גן לאומי אשקלוןגן לאומי אשקלון מומלץ מפה8.8במסגרת מסעותיו של הגיאוגרף הערבי מוקדסי ברחבי הארץ הוא גם הגיע לאשקלון ובשנת 985 כתב עליה: "אשקלון היא עיר חשובה השוכנת לחוף ים. עצי השקמה גדלים בה בשפע ומצטיינים בגודלם... אשקלון היא עיר נהדרת... נעימה ובנויה בטוב טעם". רבים חשבו כך שנים לפני מוקדסי והחפירות הארכיאולוגיות חשפו כאן ממצאים על יישוב שהחל כאן לפני כ-10,000 שנים. בתחומי הפארק מצוי תל ארכיאולוגי ובו שרידים המעידים על עברה המפואר של העיר: עמודי שיש שזכו לכינוי העממי עמודי שמשון, כותרות מגולפות, ארונות קבורה, פסל של האלה המצרית איסיס, בסיליקה רומית ושרידי חומה, מהמאה ה-12, מתקופת העיר המוסלמית. בשנת 2008 נסתיים פרוייקט שימור השער הכנעני, המוכר גם כשער המקושת העתיק ביותר בעולם ונחשב לתגלית ארכיאולוגית חשובה. השער שנבנה בשנת 1,850 לפנה"ס, היווה את פתח הכניסה לאשקלון הכנענית ודרכו עברו אנשי העיר, עגלות שוורים וחמורים עמוסות סחורות, מלחים וסוחרים.קרא עוד


פארק נחל לכישפארק נחל לכיש מומלץ מפה8.7לפני שנשפך לים, קרוב להמולת העיר והנמל, חוצה נחל לכיש את איזור התעשייה של אשדוד. על הגדה הדרומית של הנחל צמח פארק עירוני המאפשר לתושבים לבוא וליהנות מרצועה ירוקה של קצת טבע ומרחב פתוח. אל הצמחייה הטבעית שתוחמת את הנחל נוספו מדשאות, פסלים שבאמת מעניין להסתכל עליהם, וכמה פינות חי שהשאירו לחיות הכלואות מספיק מרחב מחייה. בתוך תחומי הפארק הוקם מרכז לספורט אתגרי, וסביר להניח שתתקלו גם ברוכבי אופניים, רצים והולכים המנצלים את שבילי הפארק כדי לשמור על הכושר הגופני. פינות החי יוצרות יחד מעין גן חיות פתוח לכולם ורשימת החיות הארוכה כוללת בנות יענה, טווסים, יחמורים זברות וראמים, חלקם הובאו לכאן עם פינוי גוש קטיף ב-2005 וחלקם הובאו מגני חיות בסביבה. הזהרו מלעצבן את עבדקן הרעמה, שבשפה היומיומית נקרא כבש, ועל פי שלט ההסבר הוא נוגח חזק מאוד, ובכלל, כדאי לא להציק לחיות אלא ליהנות מהן. אל תטעו, זה לא פארק הירקון, לא מבחינת הגודל ולא מבחינת רמת הטיפוח, אבל זוהי פינת טיול ומנוחה נחמדה שמתאימה מאוד למשפחות. למרבה הצער, נמל אשדוד בכל זאת משאיר את חותמו על הנוף, וסירחון שעולה מכיוון המים מזכיר שעל אף מאמצי השקרא עוד
עוד אטרקציות