1 הגדל תמונה
הקיר האינטראקטיבי צילום: יעל צור
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
הקיר האינטראקטיבי צילום: יעל צור, מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
שחזור הקונגרס הציוני צילום: יעל צור, מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
חדר העבודה המשוחזר צילום: יעל צור, מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
המוזיאון צילום: יעל צור, מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
 

הרצל בנעלי בית

תיאודור הרצל, העיתונאי, הסופר והמדינאי חי בין השנים 1860 - 1904 ונחשב לאבי הציונות המדינית. המרכז ללימודי הציונות שהוקם לזכרו, מנסה לנער את שכבת האבק העבה שהלכה והצטברה מעל הביטוי השחוק "חוזה המדינה" כמו גם מעל המושג ציונות. את בנימין זאב, האדם ואם תרצו גם האגדה, לומדים המבקרים במקום להכיר באמצעות מיצג וידאו העובר בתחנות זמן ומקום שונות באירופה שעיצבו את תפישתו המדינית של הרצל ובין תחנות אחרות שבהן עשה נפשות לקידום רעיון המדינה היהודית.

המייצג, שעשוי לרגש גם את הציניקנים הגדולים שבינינו, מוביל את המבקרים בין חדרי המוזיאון. חדר אחד למשל מעוצב כמקום מושבו של הקונגרס הציוני הראשון ב-1897, ובאחר שוחזר חדר העבודה המקורי של הרצל על ספריו ואפילו על קסת הדיו שלו. המיצג מתאים לילדים מגיל 10 ומעלה ורצוי אחרי הכנה כלשהי בבית.
הקיר האינטראקטיבי הציוני הראשון
במבנה סמוך נמצא קיר אינטראקטיבי שבו עמדות מידע ופעילות המאפשרות למבקרים לבדוק את החזון מול המציאות ואף להשתעשע קלות בעיצוב ההיסטוריה, אם על ידי עיצוב סטיקרים או כתיבת עיתון יומי. מלבד המוזיאון, מציע המרכז גם תוכניות לימוד וסיור שונות הסובבות סביב הרעיון הציוני כיום והאתגר הגדול, והרלוונטי מתמיד, של עיצוב מדינת ישראל כחברת מופת יהודית ודמוקרטית.

הביקור במוזיאון בתיאום מראש בלבד ופתוח למשפחות בעיקר בחגים ומועדים.

( 13 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • mayar

  mayar
  מיצג אורקולי מעניין ומרגש|5 10.12.16
  הייתי פעמיים. נלוו אלי מבוגרים וילדים. כולם מאוד נהנו והתרגשו. מיצג של כשעה שממש הכניס אותי לחוית התקופה ואפשר לי להכיר את הרצל ואיך החזון שלו הצליח להפוך למציאות בה אנו חיים היום. מומלץ מאוד. צריך להזמין מקום מראש
 • barash5

  barash5
  מוזיאון הרצל-הפתעה גדולה לטובה|5 18.10.16
  וואו איזו הפתעה לטובה! הגענו די במקרה ומצאנו מוזיאון מושקע מאד שעשוי ברמה גבוהה מאד ובטוב טעם, ומתאים גם לילדים וגם למבוגרים. הסיור בין חדרי המוזיאון נעשה באופן מודרך, בגישה מלמדת, מעניינת מאד ומרתקת. הסיור נמשך כשעה וניתן להמשיך אותו בסיור בהר הרצל (המוזיאון נמצא בתוך מתחם ההר) או להשאיר את הרכב בחנייה הצמודה לכניסה להר (החניה ללא תשלום!) ומשם ברכבת הקלה לשוק מחנה יהודה ו/או למקומות/אתרים אחרים בירושלים.
 • etigilboa

  etigilboa
  כך חווים הסטוריה|5 09.08.13
  מרתק ומעניין - לילדים ולמבוגרים. צמוד לרכבת הקלה - ניתן לחנות בחניון עירוני הסמוך (בחינם) ולשלב עם טיול ברכבת הקלה לכיוון מרכז העיר, שוק מחנה יהודה, גבעת התחמושת.
 • עדית36

  עדית36
  מרתק!|5 28.07.13
  כבר פעם שניה שאני מגיעה למיצג האורקולי הזה, והוא נפלא בעיניי. הוא מסביר הכל על הרצל ועל התקופה. הוא מראה את כל המאמץ האדיר שהאדם הזה עשה למען הקמת מדינה ליהודים. הוא ממחיש בצורה מגוונת ומעניינת. המדריכה היתה אינטליגנטית, נחמדה ושופעת ידע. הייתי עם בן 8 ובן 14 ושניהם נהנו!
 • לימורש

  לימורש
  סיור משפחתי מעשיר ומהנה|5 11.12.12
  ביקרנו במסגרת "חמשושליים" בסיור ערב עם שלושה ילדים שהצעיר שבהם בין חמש וחצי. הילדים התעניינו מאוד וגם האבא, שזו לו הפעם הראשונה במקום, הגדיר את הביקור כמוצלח מאוד. קצת ציונות, בימים אלו, לא מזיקה לאיש. חובה להזמין סיור מראש. במסגרת "חמשושליים" הוא היה בחינם :)
 • נירית1

  נירית1
  מושקע ומומלץ מאד|5 23.08.12
  סיור של כמעט שעה, מושקע מאד ועשוי היטב. עוברים בין החדרים השונים וצופים בסרטים ממסכים הקופצים מהקירות השונים. הסרטון בכיכובם של סנדרה שדה,ליאור צ'ק ברנט ומיכה לוינסון, ממחיש היטב את רוח התקופה והרצל האדם והחוזה. מאד שווה ומאד מומלץ לקטנים וגדולים וגם המחיר מצחיק- כעשרים ש"ח לכניסה. חשוב להרשם מראש לסיור!
 • ocp

  ocp
  לילדים|3 12.07.11
  סיור נחמד, אבל ברמה בינונית ומטה מבחינת התוכן וההדרכה. פונה למכנה משותף נמוך ומתיילד. כל הבימוי מסביב (הסיור הוא במין מופע אורקולי שבו מוקרן סרט כביכול על ניסיון להעלות הצגה על הרצל) היה מיותר ומגוחך לטעמנו. למדריכה, בחמש דקות שבהן היא דיברה היו טעויות לשוניות שנעות בין משעשעות למבישות. האדמיניסטרציה מסביב לסיור מתישה- לקבוע מראש, להגיע בדיוק בזמן, רק עם קבוצה אחרת, בשעות לא נוחות ולא גמישות, ובסופו של דבר המפעילים עצמם לא עומדים בזמנים. כל זה בשביל בערך כחצי שעה של סיור מאכזב ביותר. שימו לב לחנות בכניסה הראשית להר (יותר קרוב ליד ושם) ולא בחנית בית העלמין הצבאי.
 • eliko421

  eliko421
  מצוין !|5 27.06.10
  מוזיאון עתיר הנפשות, המתאר את פועלו של הרצל גם להדיוטות. תנועה בין ארבעה חדרים (וגם ביניהם), המתארים את העשיה של האיש המדהים הזה, שנפטר כ"כ צעיר. מומלץ גם לילדים מגיל בית ספר.
 • nadavi

  nadavi
  נחמד ומומלץ|4 06.04.09
  חוויה מומלצת בסך הכל. לא בטוח אם שווה את הלוגיסטיקה וחוסר היעילות. חייבית לקבוע תור מראש והצוות במקום אנטיפתי ולא פתוח לגמישות ושינויים. הגענו פעמיים מרעננה. בפעם הראשונה ללא תור ולא היו מוכנים להכניס אותנו בטענה שהכל מוזמן מראש. בפעם האחרונה הזמנו מראש, הגענו שעה קודם. שוב לא היו מוכנים להכניס אותנו קודם בטענה שהכל מוזמן. כאשר נכנסו לבסוף (בזמן) לא היה ברור מה ההתעקשות לזמנים. בסה"כ מומלץ.
 • arad2001

  arad2001
  מסע בזמן|5 29.03.08
  יש משהו בסיור שכמעט גורם לך לחזור בזמן ולהבין את גודל תרומתו של הרצל לרעיון הקמת מדינה ליהודים. הסיור נערך בקבוצות קטנות, מתאים לצרף אורח מחו"ל יש סיורים באנגלית. מצטרפת לקודמי שציין שהמעבר אכן מהיר מדי והיה נחמד אם היה ניתן זמן לספוג את כל המראות והמוצגים.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


מוזיאון לאמנות האסלאםמוזיאון לאמנות האסלאם מומלץ מפה9.4מוזיאון האסלם נפתח בשנת 1974 והוא מציג בצורה הקלאסית, ללא מופעי מולטימדיה וצלצולים את אמנות האסלאם, כפי שמשתקפת על פני אלף שלוש מאות שנים החל מהמאה ה-7. האוספים העשירים של חפצי החרס, הזכוכית והמתכת מתעדים מסורות של תרבויות שונות שהמאחד ביניהן הוא השפעת האסלאם כדת וכתרבות עליהן ועל אמניהן. הביקור במוזיאון מאפשר לשייט על פני הגלובוס מספרד ועד הודו בין כלי פולחן, כלי מלחמה, חפצי אמנות, תכשיטים, ציורים, שטיחים ועוד. חזונה של ורה סלומונס, מייסדת המוזיאון, היה כי האמנות תשמש כגשר בין תרבויות ותצור מקום לדיאלוג בין דתות, בין ישראל לשכנותיה. אגף אחד במוזיאון מוקדש לאומנות עכשווית ומארח תערוכות המתחלפות אחת לשנה, והעוסקות ביצירה הערבית בת ימינו. אפרופו צלצולים, תעלומה רבת מסתורין שאפפה את המוזיאון שנים רבות קשורה דווקא לאוסף השעונים המרהיב שיש במקום. בראשיתו היה ידוע המקום יותר כמוזיאון השעונים. אוסף השעונים נתרם למוזיאון על ידי אביה של סלומונס, סר דוד ליונל סלומונס, ראש העיר היהודי הראשון של לונדון, שקיבץ שעונים עתיקים ונדירים ברובם שעוני כיס מפוארים משובצים אבנים טובות ומצופי זהב. בשנת קרא עוד
עוד אטרקציות