3 הגדל תמונה
מוזיאון הזכוכית בערד
הועלה על ידי eyalsh
4 הגדל תמונה
מוזיאון הזכוכית בערד
הועלה על ידי eyalsh
5 הגדל תמונה
מוזיאון הזכוכית בערד
הועלה על ידי eyalsh
6 הגדל תמונה
מוזיאון הזכוכית בערד
הועלה על ידי eyalsh
 
זכוכית לכולם
לאמני הזכוכית יש בית בישראל. אמנם צריך להגיע עד ערד כדי להכיר אותו אבל למי שנמצא באזור המאמץ משתלם. מדובר בהנגר גדול בקריית האומנים של ערד, פרויקט מרענן שהופך את אזור התעשייה של ערד בסופי שבוע לבמה בה מציגים אומנים את פועלם וחזונם. ההנגר שופץ והפך למוזיאון לפסלי זכוכית שמציג תערוכות מתחלפות של אמני זכוכית מכל הארץ ותערוכת קבע מרכזית של אמן הבית גדעון פרידמן. גדעון ואשתו, ממייסדי ערד, הקימו את המוזיאון בסוף 2003. פסליו של גדעון עשויים בשיטת חיבור ויציקה של זכוכית ממוחזרת שמעניקה לפסלים חיות ומורכבות. פרצופים ופסלי גוף מקסימים, מלאי עומק והומור, ממלאים את האולם הגדול של המוזיאון. חלקם עוצבו בתחכום שגורם לדמות לפנות כלפי המתבונן בכל זווית שהוא יעמוד בה, וחלקם פוסלו כך שהחזית מראה דמות אחת והעורף דמות אחרת. במסגרת ההדרכה, הניתנת במקום לכל מבקר, מוקרן סרט על אמנות בזכוכית לשיטתו של אומן הבית. באגף מיוחד שנפתח במוזיאון ב-2007 מציגים עשרה אמנים את עבודות הזכוכית שלהם בתערוכות מתחלפות.
מידע למבקר
המוזיאון פתוח לקהל הרחב בכל ימי השבוע ובסופו, אך לרוב בשעות מצומצמות לכן יש לשים לב לשעות הפתיחה. בתיאום מראש יכולות קבוצות לבקר במקום בכל שעה, והן מוזמנות גם לתאם סדנאות נהדרות ליצירה ומחזור בזכוכית.

עוד מקומות שיכולים לעניין אותך: [בר מוזה: בר אמיתי בערד ]( http://www.mapa.co.il/%D7%9E%D7%A4%D7%94/%D7%9E%D7%A1%D7%A2%D7%93%D7%95%D7%AA/7371
)+
, כנסו עכשיו.
( 11 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • זורבה

  זורבה
  מפתיע ומעניין|5 02.02.14
  הציפיות אינן גבוהות, אבל כשנכנסים להאנגר באזור התעשייה של ערד נכנסים לעולם אחר של אמנות ויצירה. כאילו לא קשור לכל מה שקורה סביב. הילדים יכולים לעשות סדנת יצירה מוצלחת והמבוגרים יכולים להסתכל עוד פעם ועוד פעם, מכל הזויות, על פסלי הזכוכית. הביקור בתערוכת הקבע הוא קצר.
 • tamir1981

  tamir1981
  שווה ביקור |4 30.10.13
  כדאי לתאם הדרכה עם האומן. האופן שבו הוא מדבר על יצירותיו משפיע רבות על איכות הביקור. סה"כ מאוד מיוחד ושווה אם מבקרים באיזור (או בדרך לים המלח, מצדה וכו').
 • איילת

  איילת
  חביב למדי|4 14.08.12
  המוזיאון מציע הדרכה וסדנה. מפאת קוצר זמן בחרנו בהדרכה שהיתה חביבה, אך מוטב היה אם היו מוסיפים קצת הסברים על הטכניקה המיוחדת והחומר ולא רק על האומן..
 • sigsag

  sigsag
  מוזיאון מעניין בערד|4 13.03.11
  ביקרנו שם אתמול בצהריים אני, אחותי, בנותיי ועוד משפחה. ההדרכה היתה מקסימה ובגובה העניים. המוצגים מסקרנים עבודתו של האיש מיוחדת וגם הפסלים המתארחים בגלריה. הסדנה שניתנה לילדות היתה מאוד אינטימית ויצירתית. הבנות נהנו וגם אני למדתי על שיטת העבודה הייחודית לאמן גדעון פרידמן. שווה ביקור.
 • nadavbloch

  nadavbloch
  מוזיאון מיוחד|5 09.09.10
  זה לא עוד מוזיאון שמציג ערמה של מוצגים , אלא משהו מיוחד באמת, דינמי (לא מפרט כדי לא לקלקל את ההפתעה). אם הזדמן לקבל הדרכה מהאומן עצמו (שנמצא שם רוב הזמן) זו תוספת משמעותית לחוויה.
 • iofer

  iofer
  עצירת חובה שעוברים בערד|5 07.12.09
  ההדרכה הניתנת (לעיתים ע"י האמן שנמצא כאן) מוסיפה רבות לרושם מהיצירות המרשימות. שווה בהחלט לבקר כאן.
 • rasheric

  rasheric
  היצירות נהדרות, לא מוזיאון|5 16.10.06
  זוהי למעשה גלריה של האמן. והיא שווה ביקור. היצירות בהחלט עושות משהו למתבונן, אנחנו עם 3 ילדים, כולנו נהננו מאוד. העבודות של שאר האומנים מוצגות רק למכירה ואין בכלל מה להשוות מבחינת רמה וכיוון.
 • drayom

  drayom
  חוויה ייחודית|5 07.10.06
  את הסיור מלווים האמן ואישתו, זוג פנסיונרים חביב ומכניס אורחים. העבודות המוצגות נותנות תחושה של עוד גם למי שאינו מבין גדול באומנות, נהנינו מאוד, שווה ביותר.
 • peryv

  peryv
  גם אנחנו ממליצים|5 05.01.06
  עבודות מרשימות ביותר, הדרכה מעניינת. נהנינו מאוד.
 • galiavu

  galiavu
  רואים רחוק רואים שקוף|5 24.12.05
  ההגדרה מדויקת: זה באמת מוזיאון אחר, קטן אך מיוחד ושווה. ההדרכה הצמודה עושה חסד עם שיטות העבודה הייחודיות של האמן ועם יצירותיו המקוריות. יפה ומומלץ.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
דריג'את - המערה שבהרדריג'את - המערה שבהר מומלץ מפה9.3ג'אבר אבו חמאד הוא בן הכפר הפלאחי דריג'את הנמצא למרגלות הר עמשא, בשולי בקעת ערד. לעומת האוכלוסיה הבדואית בכפרים שמסביב, תושבי דריג'את אינם נוודים במקורם אלא חקלאים, מעבדי אדמות, שהגיעו מדרום הר חברון לצפון הנגב באמצע המאה ה-19. כשהגיעו חצבו מערות למגורים, כפי שעשו במקום ממנו באו, ומערות מסוג זה נשארו עד היום. ג'אבר, שף-קונדיטור באחד ממלונות ים המלח, פותח את ביתו בפני מבקרים ומזמין את אורחיו לסיור בכפר, מהמערות למעלה ועד לחדר האירוח במורד הכפר, במהלכו מספר ג'אבר, בחן והומור, ולא פחות מהם במהירות דיבור אסטרונומית, אודות ההיסטוריה של הכפר ומצבו כיום. במהלך הדברים משלב ג'אבר סיפורים מתוך חוויותיו האישיות במערה ואנקדוטות מתהליך השתלבות הכפר ותושביו בעולם המודרני. אגב, הכפר יושב ממש על דרך רומית עתיקה מהמאה ה-3 שחצובים בה מדרגות עתיקות - דרג'את בערבית. לאורחים מוגש כיבוד קל של תה וקפה ופיתות חמות הישר מהטאבון. בדיוואן המשפחתי אפשר להזמין, בתיאום מראש, ארוחות כפריות שמכינות אשתו ובנותיו של ג'אבר וכן נמכרים שמן זית, לבנה שנעשית מדי אביב מחלב עזים, ותבלינים.קרא עוד
מרכז מבקרים רמוןמרכז מבקרים רמון מומלץ מפה9.1מרכז המבקרים החדש במצפה רמון עוסק בשני נושאים עיקריים. האחד הוא הנצחתו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון. השני הוא מכתש רמון. הביקור באתר המשודרג אורך כשעה ומתנהל תוך כדי מעבר בארבעה חללים שבהם מוקרנים סרטים בתזמון אוטומטי. בראשון סרטון קצר המקבץ אירועים בחייו של אילן רמון. בחלל האודיטוריום, אליו עוברים מיד אחר כך, מוקרן סרט ארוך ומדמיע, עם סוף עוצמתי במיוחד, על משימתו האחרונה של רמון במעבורת החלל קולומביה. מרגשות במיוחד הן שיחות הוידאו בין רמון ומשפחתו, שהתקיימו תוך כדי השהייה שלו בחלל, ושולבו בסרט. האולם השלישי עוסק במכתש. מודלים להפעלה עצמית ממחישים את תופעות הטבע של בלייה וקימוט שכבות הסלע, התפרצות געשית ומאובנים אבל שיא הביקור הוא במיצג התלת ממדי שבמרכז האולם. המיצג מסביר באופן ברור ומרהיב את מה שאלפים לא הצליחו להסביר היטב קודם – איך נוצר מכתש. כרקע, מסופר לצופים גם כיצד נוצר כדור הארץ ומהם התקופות הגיאולוגיות החשובות שעבר הכדור. פטנט ישראלי מיושם כאן בהצלחה יתרה ומאפשר את הצגת הסרט על גבי מסך גמיש ודינאמי, שמושתת על חמישים בוכנות, ומעניק את הממד השלישי. בחלל האחרון מוקרן סרקרא עוד


רקמת המדבררקמת המדבר מומלץ מפה8.4"רקמת המדבר" הוא פרויקט שהוקם למען שיפור מעמדה של האישה הבדואית. עם המעבר ליישובי קבע הלכו ואיבדו הנשים הבדואיות חלק מתפקידיהן המסורתיים והפרויקט שם לעצמו למטרה להוציא את הנשים ממעגל האבטלה ולהעלות את קרנן בעיני עצמן ובעיני סביבתן. תחילה הועסקו במפעל שש נשים וכיום הוא מספק תעסוקה ומסגרת חברתית ליותר מ- 160 נשים. רובן רוקמות בביתן ואת מלאכת המחשבת שלהן מוכרים בחנות המפעל. בחנות המפעל של הפרויקט אפשר למצוא מוצרים בהם משולבות רקמות בדואיות מסורתיות בדגמים מודרניים של תיקים, כיסויים, כריות, מפות ומפיות, שטיחוני קיר, תכשיטים, מוצרי נייר ממוחזר ועוד. בצמוד לחנות קיים אוהל אירוח בדואי פרוש שטיחים וכריות ובו זוכים המתארחים לכיבוד ולכבוד. באוהל האירוח יכולות קבוצות (בהזמנה מראש ובתשלום) לאכול ארוחה בדואית, חלבית או בשרית, ולשמוע הרצאה מגברת נעמה א-סאנע, אישה צעירה ואצילה שעומדת בראש הפרויקט. בהרצאתה מספרת נעמה א-סאנע על מעמד האישה הבדואית, על המהפכה הפמיניסטית שמתרחשת בימים האלו במגזר הבדואי תודות לפרויקטים שכאלה ועל רקמה צבעונית שיכולה לטוות קשרים בינאישיים, שמשלבת בין מסורת לקדמה, קרא עוד
עוד אטרקציות