1 הגדל תמונה
מוזיאון הנגב לאמנות. תמונה: באדיבות המוזיאון
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
מוזיאון הנגב לאמנות. תמונה: באדיבות המוזיאון
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
מוזיאון הנגב לאמנות. תמונה: באדיבות המוזיאון
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
מוזיאון הנגב לאמנות. תמונה: באדיבות המוזיאון
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
חזית המוזיאון. צילום: יאיר זיידנר
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
בחצר מוזיאון הנגב. צילום: יאיר זיידנר
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
מבנה המסגד הגדול בגן העיר. צילום: יאיר זיידנר
הועלה על ידי מערכתמפה
 

מוזיאון הנגב לאמנות: צנוע אך מרשים

לבאר שבע יש מוזיאון אמנות איכותי להתגאות בו. אמנם קטן, אבל שובב גדול. במוזיאון הנגב לאמנות אין תצוגת קבע אלא רק תערוכות מתחלפות שמציגות אמנות ברמה הגבוה ביותר של אמנים מהשורה הראשונה, פרי השקעתה של האוצרת הראשית של המוזיאון ד"ר דליה מנור. המוזיאון שוכן בגן העיר הממוקם בצפון העיר העתיקה של באר שבע, על בסיס שני מבנים מהעתיקים והמקוריים ביותר של באר שבע התורכית: המסגד הגדול ובית המושל. בית המושל ההיסטורי, שנבנה בשנת 1906, שוקם תוך שמירה על חזותו המקורית ועל חלוקת החללים כפי שהייתה בתחילת המאה. כיום פועלים במבנה ארבעה חללי תצוגה שמציגים תערוכות מתחלפות. המוזיאון מציע גם הדרכות בתיאום מראש.
המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח
בשנת 2014 עתיד להיפתח במבנה המסגד מוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח. בגן שבין המסגד לבית המושל תוקם תערוכת קבע ובה פריטים ארכיאולוגיים מהעולם האסלאמי, ובמבנה המסגד עצמו יוצגו תערוכות מתחלפות בנושאי אמנות האסלאם והמזרח הקרוב.

מועדי ההופעות וההקרנות התקבלו מהמפיצים. אתר מפה אינו אחראי לשינויים.
מה ומתי
28/02/2018 - 02/06/201808-6993535
28/02/2018 - 02/06/201808-6993535
( 4 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  בשביל המסגד ואחר כך התערוכות|5 12.04.17
  המתחם כולל גם את מוזיאון האסלאם ומוזיאון האמנות. המבנה של מוזיאון האסלאם מרהיב וכדאי להכנס לראות אותו. חצר נהדרת עם מזרקה וארבעה עצי תפוז בפריחה. חצר נעימה מאד מעליה מתנשא המגדל של המואזין והקשתות דרכן נכנסים למוזיאון הוא המסגד. הוצגה תערוכה של קליגרפייה מוסלמית. מוזיאון האמנות מעניין עם הדרכה טובה. 5 נקודות למבנה המסגד ו4 לתערוכות. סדנאות יצירה מוצלחת לבנות המתבגרות.
 • מוישלה

  מוישלה
  הפתעה בדרום|5 02.01.14
  מוזיאון ברמה, יפה בפנים, יפה בחוץ. עומד בשורה אחת עם המוזיאונים הטובים בארץ. התערוכה של דם המכבים היתה חזקה מאוד.
 • dalitdo

  dalitdo
  אם נמצאים בסביבה|4 09.10.12
  ביקרנו בתערוכה של סיגלית לנדאו המוצגת בימים אלו במוזיאון, אמנית בהחלט מיוחדת ומגוונת. התערוכה לא גדולה, חסרו לי הסברים לצד העבודות אך נאמר לנו שיהיו הדרכות בהמשך. המוזיאון עצמו-המבנה ששוקם יפה אך מגדל הזכוכית שנוסף לו כל-כך לא משתלב...אף אחד לא חשב שזכוכית לא מתאימה לחום המדברי? חסרה לי גם תערוכת אמנים מקומיים, תערוכה קבועה ואולי פסלים בגינת המוזיאון. מחיר הכניסה סימלי, התקבלנו בברכה וחיוך נעים. לסיכום: כדאי- אם אתם בסביבה ויש תערוכה מעניינת.
 • codish

  codish
  משמים...|3 19.05.10
  המנה בו שוכן המוזיאון די יפה. זו גם נקודת האור היחידה במוזיאון. תצוגות חלשות, הדרכה מתחת לכל ביקורת וחלל תצוגה קטנטן מובילים להמלצה להיכנס רק אם יש זמן להרוג ונמצאים ממש ליד. שתי בנותי הגיעו לאתר במסגרת סיורים מבית הספר ושותפות להערכה ושתיהן נהנות במוזיאוני אמנות טובים.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
דריג'את - המערה שבהרדריג'את - המערה שבהר מומלץ מפה9.3ג'אבר אבו חמאד הוא בן הכפר הפלאחי דריג'את הנמצא למרגלות הר עמשא, בשולי בקעת ערד. לעומת האוכלוסיה הבדואית בכפרים שמסביב, תושבי דריג'את אינם נוודים במקורם אלא חקלאים, מעבדי אדמות, שהגיעו מדרום הר חברון לצפון הנגב באמצע המאה ה-19. כשהגיעו חצבו מערות למגורים, כפי שעשו במקום ממנו באו, ומערות מסוג זה נשארו עד היום. ג'אבר, שף-קונדיטור באחד ממלונות ים המלח, פותח את ביתו בפני מבקרים ומזמין את אורחיו לסיור בכפר, מהמערות למעלה ועד לחדר האירוח במורד הכפר, במהלכו מספר ג'אבר, בחן והומור, ולא פחות מהם במהירות דיבור אסטרונומית, אודות ההיסטוריה של הכפר ומצבו כיום. במהלך הדברים משלב ג'אבר סיפורים מתוך חוויותיו האישיות במערה ואנקדוטות מתהליך השתלבות הכפר ותושביו בעולם המודרני. אגב, הכפר יושב ממש על דרך רומית עתיקה מהמאה ה-3 שחצובים בה מדרגות עתיקות - דרג'את בערבית. לאורחים מוגש כיבוד קל של תה וקפה ופיתות חמות הישר מהטאבון. בדיוואן המשפחתי אפשר להזמין, בתיאום מראש, ארוחות כפריות שמכינות אשתו ובנותיו של ג'אבר וכן נמכרים שמן זית, לבנה שנעשית מדי אביב מחלב עזים, ותבלינים.קרא עוד
מרכז מבקרים רמוןמרכז מבקרים רמון מומלץ מפה9.1מרכז המבקרים החדש במצפה רמון עוסק בשני נושאים עיקריים. האחד הוא הנצחתו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון. השני הוא מכתש רמון. הביקור באתר המשודרג אורך כשעה ומתנהל תוך כדי מעבר בארבעה חללים שבהם מוקרנים סרטים בתזמון אוטומטי. בראשון סרטון קצר המקבץ אירועים בחייו של אילן רמון. בחלל האודיטוריום, אליו עוברים מיד אחר כך, מוקרן סרט ארוך ומדמיע, עם סוף עוצמתי במיוחד, על משימתו האחרונה של רמון במעבורת החלל קולומביה. מרגשות במיוחד הן שיחות הוידאו בין רמון ומשפחתו, שהתקיימו תוך כדי השהייה שלו בחלל, ושולבו בסרט. האולם השלישי עוסק במכתש. מודלים להפעלה עצמית ממחישים את תופעות הטבע של בלייה וקימוט שכבות הסלע, התפרצות געשית ומאובנים אבל שיא הביקור הוא במיצג התלת ממדי שבמרכז האולם. המיצג מסביר באופן ברור ומרהיב את מה שאלפים לא הצליחו להסביר היטב קודם – איך נוצר מכתש. כרקע, מסופר לצופים גם כיצד נוצר כדור הארץ ומהם התקופות הגיאולוגיות החשובות שעבר הכדור. פטנט ישראלי מיושם כאן בהצלחה יתרה ומאפשר את הצגת הסרט על גבי מסך גמיש ודינאמי, שמושתת על חמישים בוכנות, ומעניק את הממד השלישי. בחלל האחרון מוקרן סרקרא עוד


מוזיאון הזכוכיתמוזיאון הזכוכית מומלץ מפה9לאמני הזכוכית יש בית בישראל. אמנם צריך להגיע עד ערד כדי להכיר אותו אבל למי שנמצא באזור המאמץ משתלם. מדובר בהנגר גדול בקריית האומנים של ערד, פרויקט מרענן שהופך את אזור התעשייה של ערד בסופי שבוע לבמה בה מציגים אומנים את פועלם וחזונם. ההנגר שופץ והפך למוזיאון לפסלי זכוכית שמציג תערוכות מתחלפות של אמני זכוכית מכל הארץ ותערוכת קבע מרכזית של אמן הבית גדעון פרידמן. גדעון ואשתו, ממייסדי ערד, הקימו את המוזיאון בסוף 2003. פסליו של גדעון עשויים בשיטת חיבור ויציקה של זכוכית ממוחזרת שמעניקה לפסלים חיות ומורכבות. פרצופים ופסלי גוף מקסימים, מלאי עומק והומור, ממלאים את האולם הגדול של המוזיאון. חלקם עוצבו בתחכום שגורם לדמות לפנות כלפי המתבונן בכל זווית שהוא יעמוד בה, וחלקם פוסלו כך שהחזית מראה דמות אחת והעורף דמות אחרת. במסגרת ההדרכה, הניתנת במקום לכל מבקר, מוקרן סרט על אמנות בזכוכית לשיטתו של אומן הבית. באגף מיוחד שנפתח במוזיאון ב-2007 מציגים עשרה אמנים את עבודות הזכוכית שלהם בתערוכות מתחלפות.קרא עוד
עוד אטרקציות