מרפסת התצפית הטבעית
בהר זיו, מעל הקניון של נחל כזיב, ניצבת מרפסת נוף טבעית המשקיפה על ערוץ נחל קורן, יובלו של נחל כזיב ועל חורש ים תיכוני עשיר המכסה את קירותיו. מנקודה זו, הנקראת בערבית שקיף אנסורה, משמע צוק הנשרים, אפשר היה פעם לראות נשרים עפים או מקננים. כיום, נדיר לראות בגליל המערבי ככלל ובנקודת התצפית בפרט את העופות הדורסים.
איך מגיעים
נוסעים בכביש 89, ברמזור שבכניסה למעיליא פונים צפונה לצוך הכפר. נוסעים כ-400 מ' במעלה הכביש, עד שמגיעים לפנייה רחבה יחסית ימינה (מזרחה). כמה מטרים לפניה יש שורת חנויות וקונדיטוריה מימין. אחרי הפנייה נוסעים כ-20 מ' ופונים שמאלה. כיוון הנסיעה הוא מקום ארעי שנקרא "עזבת אליאס". לאחר כ-500 מ' הכביש הופך לדרך סלולה, ומתחברת אליו משמאל דרך מסומנת אדום. ממשיכים להתפתל במעלה הגבעה עוד כקילומטר, וחונים בקצה הדרך הסלולה. משמאל נראית עזבת אליאס, פינה בטבע שגדר לעצמו אליאס אבו עוקסה, איש הכפר.

ליד עזבת אליאס ממשיכים לצעוד מזרחה בדרך רכב שכבר אינה עבירה למכונית משפחתית. הדרך יורדת בתלילות אל רחבת יער. לאחר כ־100 מ' פונים שמאלה,צפונה, לפי סימון שבילים אדום על הסלעים שמשמאל לדרך. זהו סימון מקומי, לא סימון מוכר. המדרון התלול הופך לירידה מתונה בין הסלעים. הולכים לפי הסימון האדום ביער דליל, שבאביב צומחים בו שלל פרחי בר. אחרי כ-400 מ' בירידה מתגלה לפתע מרפסת התצפית הטבעית של מעיליא. זהירות! לרגליה נפערת תהום עמוקה, ואין להניח לילדים לרוץ קדימה. יש שני מיפלסים, אבל רק מבקרים מנוסים ואחראים יורדים אל המיפלס התחתון. רבים, ובהם זוגות אוהבים, מעדיפים לשבת במיפלס העליון וליהנות מכוס תה או קפה, מהשקט ומהנוף המרהיב.
עזבת אליאס
כשממצים את ההתפעמות חוזרים באותה הדרך, אם כי בעלייה, אל הרכב. אפשר לסור אל "עזבת אליאס", לשוחח עם בעליה ולנוח בצל גפנו ותאנתו. בתיאום מראש אפשר לטעום ממאכליו (טל' 052-2829963).


לקוח מתוך הספר "קסם של מקום" שכתב מיכאל בן דרור.
( 5 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • עמיתמג

  עמיתמג
  מדהים, מפחיד ומצמרר|5 22.04.14
  תצפית מדהימה אך מאוד מסוכנת, ללא כל מעקות בטיחות, אבל שווה ביותר! ההגעה בעייתית ועזרה לנו מאוד ההכוונה של קודמי כאן.אחרי שפונים לדרך המסומנת ללא מוצא ועל עמוד סימון אדום, יש התפצלות דרכי עפר, בה יש לקחת את הימנית, להתפתל עד שמגיעים לשער עליו כתוב כניסה, שם יש לפנות שמאלה.אין כל שילוט לעזבת אליאס, אך יש שילוט לקפה כלשהו, שגם הוא מוביל לאותו מקום וניתן להיעזר בו.
 • noaleibo

  noaleibo
  באמת וואו|5 12.04.14
  אחת התצפיות היפות! ההכוונה לא מדויקת. נכון להיום לא מצאנו אף לא שלט אחד לעזבת אליאס. יש לפנות שמאלה לדרך המסומנת ללא מוצא ועל העמוד דרך מסומנת אדום. להמשיך בדרך העפר, מגיעים לשער עליו 'כניסה', יש לפנות שמאלה לדרך עפר לפני השער ואז מגיעים לאליאס. משם הולכים מזרחה ככתוב. הדרך, גם אם אינה מסומנת היטב, די ברורה. מומלץ!
 • danam_20

  danam_20
  נדיר שיש דברים כאלה|5 27.10.13
  הולכים והולכים, נהנים מהנוף והשקט סביב, ואז בבת אחת - WOW - מתגלה התהום מתחתינו. תצפית מרהיבה ביופיה על נחל כזיב בתחתית וכל ההרים מסביב, עד לבנון.
 • yigaljoffe

  yigaljoffe
  טיול קצר ומקסים|5 13.06.09
  הנוף מצוק הנשרים 500 מטר מעל נחל כזיב העובר למרגלותיו עוצר נשימה, ההליכה מהקצה הצפוני של מעיליא דרך חורש טבעי גם היא חביבה, ניתן לקנח בארוחה טעימה אצל מרים במסעדת אבו רביע בכניסה לכפר בתחנת דלק סונול
 • dannydin

  dannydin
  מדהים|4 25.11.05
  הנשימה נעתקת
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות