1 הגדל תמונה
...
הועלה על ידי m_vizel
2 הגדל תמונה
יער שוהם
הועלה על ידי sagi44
3 הגדל תמונה
יער שוהם
הועלה על ידי sagi44
4 הגדל תמונה
יער שהם
הועלה על ידי shimshi
5 הגדל תמונה
יער שהם
הועלה על ידי shimshi
6 הגדל תמונה
יער שהם
הועלה על ידי shimshi
7 הגדל תמונה
יער שהם
הועלה על ידי shimshi
8 הגדל תמונה
פינה ביער
הועלה על ידי sagi44
9 הגדל תמונה
פינה ביער
הועלה על ידי sagi44
 

צביעת המרכז בירוק

השילוט בפארק יער שוהם מצוין, ואף שהוא זערורי ומיניאטורי יש בו מכל וכל: יער אורנים, שטחי צומח טבעי עם שפע של פריחות בעונה, בוסתני חרובים, שקמים וזיתים, מצפור וגם אתרי עתיקות. היער המתפרש על פני גבעות השפלה הוא בעצם הכלאה בין יער לפארק, והוא הוקם כחלק מהתפיסה החדשה של שימור שטחים פתוחים.
הגבעות הטרשיות מדרום לאזור התעשייה של היישוב הקהילתי שוהם מוגנות במסגרת תוכנית ציר הגבעות. בשטח, הפופולרי בקרב תושבי שוהם הרוצים להתאוורר מהמולת היום יום, הוסדר שביל המותאם לרגל, רכב ואופניים. יש המגיעים לכאן כדי לשמור על הכושר הגופני ורצים באוויר הפתוח לאורך מסלול בן 4 ק"מ שעובר על קטע משביל ישראל. לאורך השביל פזורות מערות קבורה, בתי בד קדומים האתר הבולט בהם הוא כנסיית בקחוס הצלבנית ובצמוד אליה חורבת תנשמת מהתקופה הביזנטית. אם מחפשים טוב מוצאים ביער שרידים אחרים מתרבויות שהתקיימו כאן גם לפני למעלה מחמשת אלפים שנים. כזו היא גבעת הספלולים והמדוכות בה בולטים סלעים חצובי שקעים ששימשו כנראה לפולחן ומשק בית. זקני השבט היו יושבים כאן, אולי מקריבים קורבנות ואולי משוחחים אגב כתישת חיטה וצמחי תבלין. בקרבת מקום נבנה מצפור ואנדרטה לזכר גיא סודאי שנפל בלבנון ב-1994. מספסלי העץ הצופים אל הנוף אפשר לראות את בתי הישובים בסביבה וביום בהיר גם את מישור החוף. באחד מעיקולי השביל בתוך חורש אורנים הוקמה פינת זיכרון לשני רוכבים שנספו בתאונת דרכים. ארנון וזיו וינברג, אב ובנו, היו ממייסדי קבוצת רוכבי האופניים של שוהם, וכיום, משמשת הפינה לזכרם כנקודת מפגש לרוכבי אופניים. אלה מגיעים לכאן מרחבי הארץ ומתיישבים, לפני או אחרי הרכיבה, לפיקניק.

( 8 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • danam_20

  danam_20
  לא גדול אבל יש בו הכל|5 02.03.15
  עתיקות? - יש. פסיפס? - יש. פריחה מרהיבה בשלל צבעים ופרחים? - יש. מקומות פיקניק? - יש. תצפיות ומצפורים ? - יש. נוף מכל עבר? - יש ויש. ואפילו פינת מתקנים. טוב נו, מתקן אחד. קל"ב לתושבי המרכז, לא עמוס, שפע של פינות חד ואפילו סיורים מודרכים עם מתנדבי קק"ל. יופי!
 • סגלגלה

  סגלגלה
  מומלץ בשקיעה|4 12.12.13
  באנו יחסית מאוחר בשבת, מצאנו פינה חמודה עם ספסלים בין העצים ועשינו פיקניק קטן. אח"כ הסתכלנו על הפסיפס ועלינו לתצפית לזכרו של גיא סודאי. מקום יפיפה, מומלץ מאוד בשקיעה. לא ראינו עדיין נרקיסים אבל ראינו סיתווניות. בשביל חבורת תל אביבים שלא יוצאים הרבה מג'ונגל הבטון זו היתה שאיפה ירוקה נחמדה ביותר, ויחסית קרובה לת"א.
 • goodlife

  goodlife
  פוטנציאל קיים שמתממש|5 12.01.13
  ביקור חוזר - יער מבטיח ויפה. פינות חמד סודרו, מצפה יפה והרבה פעילות. לשמחתנו לא רבים באים כך שכדאי לבוא ! 14.10.09 היער עדיין בשלב הצמיחה והגדילה צריך לחכות כמה שנים. בינתים גם מלא באבק מהמחצבה הסמוכה. השבילים מתאימים לאופניים. אין ספיק פינות צל/פיקניק. חבל שהמטיילים משאירים לכלוך.
 • kidar1z

  kidar1z
  טיול רגלי או רכיבה קרוב וממצא|5 07.11.12
  יער חדש שממשיך להתרחב ושבילים מסודרים, גישה נוחה, שני חניונים מסודרים עם שולחנות וצל מסוים. טיילנו, משפחות וילדי הכיתה, בהליכה והילדים אף זחלו במערה. עתיקות ונוף מרהיב. חצי יום של הנאה מבלי לשרוף דלק על נסיעה ארוכה. אנחנו נוהגים לצאת גם לרכיבה על אופניים ביער שוהם. מתאים לתרגולת קלה או בינונית ובכל פעם במסלול מעט שונה.מסלולים על שבילים מסודרים ומעט סינגלים. בקיצור - כל שתחפשו ליום כיף קצר.
 • sigsag

  sigsag
  יער מקסים בפריחתו|5 13.02.10
  הירוק יפה יותר ביום כזה. טיול מדליק לתצפית, מרבדים ירוקים וכל העולם פרוש מתחתינו מהתצפית המדהימה.
 • trattnh

  trattnh
  מתאים למלא כמה שעות קרוב לבית|4 21.04.08
  אפשר לעלות לנקודת התצפית
 • GADIO018

  GADIO018
  שווה ביקור|4 18.12.06
  ממש צמוד לשוהם מעבר לכביש 444 אפשר לפקנק מסלולים לאפניים ולרגל וגם נקודת תצפית על האזור
 • batami

  batami
  כדאי לבקר|4 12.09.06
  ניתן לשלב טיולי אופניים, טיולים רגליים ופיקניקים באזור בו קיימים אתרים ארכיאולוגיים ואתרי נוף רבים. כמו כן ניתן להמשיך על שביל ישראל העובר ביער שוהם לכיוון צפון או מזרח ולבקר באתרים סמוכים.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
בית ביאליקבית ביאליק מומלץ מפה9.7בקצה רחוב שנקרא על שמו עוד בחייו, כבוד שזכו לו מתי מעט מיקירי העיר והאומה, נמצא ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. ב - 2009, לאחר עבודות שיפוץ שארכו כשלוש שנים, נפתחו דלתות הבית מחדש לציבור. הבית המרשים בו גר וכתב ביאליק בין השנים 1925-1934, תוכנן על פי מסורת הבניה המזרחית ומשלב בין מזרח למערב. האדריכלות המזרחית לצד הריהוט האירופי שבעלי הבית הביאו אתם, יוצרים תמהיל פיוטי של שולחן שח, כלי חרסינה, בלטות איטלקיות, נרגילה, קשתות וכיפה בראש הבית. בבית שהפך למוזיאון קטן, אפשר ללמוד על קורות חייו של המשורר, שהאישי בחייו היה כרוך עם הלאומי. בקומת הכניסה שקירותיה צבועים בירוק, כחול ואדום, צבעי הקיר המקוריים שנתגלו באקראי בעת השיפוץ ושוחזרו, נמצאים טרקלין האירוח וחדר האוכל שבו שולחן ערוך לסעודה שכבר לא תיהיה. מדרגות עץ מובילות אל הקומה השניה בה התנהלו חייהם הפרטיים של בני הזוג. חדר העבודה והספרייה שבקומה שוחזרו ומספקים הצצה לחייו היותר אישיים של המשורר. מאוסף הספרים המסקרן, אפשר להתרשם רק ממראה עיניים, שכן למען שימורם הם ננעלו מאחורי חלונות זכוכית. במספר עמדות מחשב מוצגים תולדות האיש וקרא עוד


מרכז נא לגעתמרכז נא לגעת מומלץ מפה9.5מרכז נא לגעת, הנמצא בבית מרשים בנמל יפו, הוא הרבה יותר מסתם בניין יפה, המהות והפעילות המתקיימות בין כתליו הן אבני החן האמיתיות. המקום הוא במה לתרבות ואמנות יוצרת המקדמת דיאלוג שוויוני ומובילה לשינוי חברתי, מתוך אמונה ברוח האדם וביכולתו לגעת ולשנות. המרכז הוקם בשנת 2007 בנמל יפו על ידי עמותת 'נא לגעת' במטרה להעצים את אוכלוסיות החרשים, עיוורים והחרשים-עיוורים בישראל, להוות פלטפורמה לשילובם בתחומי התרבות והבידור בישראל ולהשריש ערכים של פתיחות, סובלנות וקבלת השונה אל מול הקהל הרחב. מרכז נא לגעת הוא בית לתיאטרון נא לגעת - התיאטרון הראשון והיחיד מסוגו בעולם שכל שחקניו הם חרשים-עיוורים (עם לקות כפולה), מתחם האירועים קפיש – בית קפה ומתחם לאירועים בו מתקשרים האורחים בשפת הסימנים עם צוות המלצרים החרשים, מסעדת בלקאאוט - מסעדת שף כשרה בחשיכה מוחלטת עם מלצרים עיוורים וכבדי ראייה, המציעה חוויה קולינרית יוצאת דופן, ומרכז הסדנאות בו נערכות מגוון סדנאות בחשיכה וסדנאות שפת סימנים בהובלת צוות מנחים מקצועיים, עיוורים וחרשים.קרא עוד
עוד אטרקציות