עוף ברודווי

מרכז המבקרים החדש בשמורת החולה ניער מעליו את אבק השנים מהמרכז הישן, שכבר מלאו לו 25, וגייס את מרבית אמצעי המולטימדיה כדי להעניק לבאים חוויה יוצאת דופן. המבקרים עוברים במסלול בין ארבע תחנות שכולל סרט מבוא, תצוגות אורקוליות של היונקים ובעלי הכנף שמסתובבים, והסתובבו בעבר, בשמורה, ולסיכום, טריוויה ממוחשבת שבודקת את מידת ההקשבה בחלקים הקודמים. בסיומו של מסלול התחנות מגיעים המבקרים לאולם חדיש ומשוכלל שבו מוקרן סרט תלת ממדי על נדידת הציפורים מאירופה הקרה לאפריקה החמה דרך שמורת החולה. הקרנת הסרט עמוסה באפקטים חווייתיים – לצופים ניתנים משקפיים מיוחדים, הכיסאות רוטטים וטיפות מים המדמות גשמים ניתזות על הצופים. כניסה למרכז המבקרים מתאפשרת כל 20 דקות החל מהשעה 09:00 בבוקר. אורך הביקור הוא כ-40 דקות ובסיומו מוזמנים המבקרים לצפות בדבר האמיתי בסיור של קילומטר וחצי ברחבי הביצה.
חובה לתאם את הביקור מראש.

( 24 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • danam_20

  danam_20
  עפנו!|5 15.10.14
  המרכז ממחיש בצורה תמציתית ומרתקת את סיפור המקום ואת סיפורם של העופות הנודדים. הפעילות מעניינת ביותר ומצליחה להעביר ולהמחיש בצורה לא מייגעת את הרעיון. החידון מדליק ביותר (זכינו בשלושת המקומות הראשונים....) והסרטון בסוף הוא גולת הכותרת.
 • goodlife

  goodlife
  נחמד|3 19.02.13
  אנחנו מעדיפים את האגמון אבל בימי חורף השמורה עדיפה. הסרט חביב, הסיור והמוצגים גם. בחוץ - אין מה להשוות לאגמון...
 • שירליבבלי

  שירליבבלי
  עגורים בתלת מימד|5 11.12.11
  איזה כיף. יותר טוב מאווטר. עכברים וירטואלים מתרוצצים בין הרגליים, שפירצים של מים מהתקרה ועגורים שעפים לך ישר לתוך הפרצוף. מאז מנהרת השדים בלונה פארק של ילדותי לא נהניתי כך.
 • תלתן

  תלתן
  יופי של פעילות|5 27.07.10
  4 תחנות שונות , מלמדות , חוויתיות . כל תחנה בחדר נפרד. בתחנה השלישית נערך חידון בין כל המשתתפים. מהנה ומלמד. (מי שהקשיב להסברים , יכול לנצח). התחנה האחורנ ה, גולת הכותרת : סרט קצרצר על נדידת הציפורים , סרט תלת מימד שמעלה חיוך. בהחלט שווה.
 • מוקיצימוקי

  מוקיצימוקי
  נחמד|3 01.03.10
  קצת מפחיד לילדים אבל מושקע ומלמד
 • l9901

  l9901
  חוויה|5 10.02.09
  איזו יופי. סוף סוף מישהו השקיע כמו שצריך בסרט תלת מימד עם פעלולים נפלאים לילדים. ההסבר מצויין. בסוף יש אפילו חידון. הילדים מאוד התעניינו. באמת מרכז מבקרים ברמה גבוה. תמורה הוגנת בעד התשלום. נהננו מאוד. מומלץ.
 • talushle

  talushle
  מקסים מקסים מקסים|5 27.12.08
  פעילות כיפית ביותר, מהנה גם עבור ילדים וגם מבוגרים. הזמן עובר מהר ויוצאים מרוצים מאוד!
 • liatpeleg

  liatpeleg
  מקסים|5 22.08.08
  חוויה. היינו כל המשפחה המורחבת - כולם נהנו, כולל הקטן, בן שנתיים וקצת, שאמנם לא הבין את ההסברים אבל מאוד מאוד נהנה מהסרט... המרכז מורכב מחמש תחנות שכולן עשויות מעולה, לא ארוכות, וחוויתיות מאוד לילדים. מהמרכז המשכנו לשמורה - מסלול קצר ויפה. מומלץ בחום
 • ravoren

  ravoren
  מעולה!|5 30.07.08
  חוויה בלתי נורמלית לילדים שיכולים ללמוד ממנה המון. עשוי בצורה מקצועית ומתוחכמת. שווה את הכסף!
 • efi1405

  efi1405
  כל הכבוד|5 03.11.07
  מרכז מבקרים איכותי וחוויתי.בכל תחנה הסבר עניני וקצר על השמורה העופות הדגים והגמוסים ולקינוח סרט תלת מימד מתוק עם אפקטים רבים.הילדים התמוגגו.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
כנסיית הר תבורכנסיית הר תבור מומלץ מפה9.6בראש ההר המקודש לנוצרים עומדות זו לצד זו כנסייה יוונית-אורתודוקסית וכנסייה פרנציסקנית שנבנתה על יסודות ביזנטיים וצלבניים עתיקים על ידי האדריכל המפורסם אנטוניו ברלוצי. במסורת הנוצרית נקרא התבור הר ההשתנות, משום שעליו השתנה ישו בלבושו ובמראהו כשנגלה היסוד האלוהי שלו לעיני תלמידיו הבכירים. בברית החדשה לא צוין בדיוק מיקומו של ההר שעליו התקיים החזיון העל טבעי הזה, אבל צוין הר גבוה והר קדוש. סמיכותו לאתרים נוצריים אחרים הפכו את התבור למועמד הנבחר לשמש כהר ההשתנות. כבר מהמאה הרביעית החלו לבנות כאן מבנים, שנהרסו ושוקמו חליפות. לאחר מלחמת העולם הראשונה החלו בבניית הכנסייה החדשה בה משולבות הקפלות העתיקות והיא תוכננה כך שהאור החודר אליה, יחד עם חומרי הבניין, יצרו את אווירת ההשתנות הבוהקת והמבריקה. בקדמת הכנסייה מצוי פסיפס המתאר את סצינת השינוי - ישו ניצב לעיני תלמידיו פטרוס, יעקב ויוחנן, בין משה, סמל החוק, ואליהו, סמל הנבואה, כמו שנכתב בברית החדשה בספר לוקס: "ויהי בהתפללו, וישתנו פניו, ולבושו הלבין והבריק, והנה שני אנשים מדברים איתו, משה ואליהו". לכל אחד מאלה, המוכרים לנו מהתנ"ך, מוקדשת קפלה מרשקרא עוד


אולמות האביריםאולמות האבירים מומלץ מפה9.6מתחם אולמות האבירים הפך עם הזמן לשער הכניסה הרשמי של עכו העתיקה. כאן, בחצר בפאתי האולמות, תוכלו לרכוש כרטיס משולב לכל האטרקציות של עכו או לכל אחת בנפרד ולקבל כל מידע שתרצו, כולל להצטייד באמצעי הדרכה קולית. הביקור בשטחי המצודה ההוספיטלרית עצמה, בה נמצאים אולמות האבירים, פותח צוהר למחשכי עכו הצלבנית שכיום נמצאת מתחת לפני השטח. המצודה, שהיתה חלק מהרובע ההוספיטלרי העתיק ששקק חיים לפני כמעט אלף שנים, כוללת ארבעה אגפים הבנויים סביב חצר פתוחה. המבנים השתמרו באופן יוצא דופן ועיקר עבודת החפירה כאן היתה הוצאת עפר מתוך האולמות וניקיון כללי, עבודה שנמשכת כל הזמן וחושפת עוד ועוד מבנים. הקהל המבקר יכול להנות מארכיטקטורה צלבנית טיפוסית ואולמות מקומרים, אדירי ממדים, בהם גרו האבירים, אכלו וניהלו את טקסיהם. החל מ-2015 מוקרנים על קירות החללים סרטוני אנימציה הממחישים את החיים כאן בימי הביניים, ואומנים של ימינו עושים את מלאכתם העתיקה בכמה חנויות. בפינת החצר נחשף המקום בו עשו האבירים את צרכיהם. מי שאינו רוצה לחזור חזרה למרכז המבקרים יכול לסיים את הביקור במינהרה שאורכה 350 מ'. המנהרה מסתיימת מחוץ למצודה במרתקרא עוד
עוד אטרקציות