1 הגדל תמונה
כנסיית מריה מגדלנה
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
כיפת הסלע הניראית מבעד לברושים
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
כנסיית מריה מגדלנה
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
כנסיית מריה מגדלנה
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
כנסיית מריה מגדלנה - ארונה של יליזבתה
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
כנסיית מריה מגדלנה
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
כנסיית מריה מגדלנה
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
בחצר הכנסיה
הועלה על ידי danam_20
 

הכנסייה הרוסית במדרון המערבי של הר הזיתים הוקדשה למריה מגדלנה. הדיעה המקובלת אומרת שהיתה פרוצה שחזרה בתשובה, והפכה להיות תלמידה של ישו. מרים הייתה היתה מהנשים שקוננו על ישו כשהלך בדרך הייסורים והיתה הראשונה שראתה אותו לאחר קומו לתחייה. הכנסייה נבנתה בשנים 1885-1888 בסגנון האדריכלות המוסקבאית של המאות ה-16-17 והיא בולטת בכיפותיה המוזהבות דמויות הבצל. בצידה המזרחי של הכנסייה ישנו ציור-קיר, תמונת "עמק יהושפט", שצייר אלכסנדר איוונוב, גדול צייריה של רוסיה במאה ה- 19. הכנסייה פתוחה בעיקר לביקור של תיירים וצליינים רוסים.

הכנסייה זכתה גם לקורטוב של רכילות נוצצת כאשר הנסיכה יליזבתה פיודורובנה (1918-1864), אשתו של הנסיך הגדול של רוסיה סרגי אלכסנדרוביץ', שהייה אחראי על הצליינות הרוסית לירושלים, בקשה להיקבר בכנסיה לאחר שבקרה בה והתאהבה במקום. אחייניתה של אליזבתה, אליס, בקשה בעקבות דודתה להיקבר בכנסייה אף היא. אליס רק נאמר היא אמו של הנסיך פיליפ, בעלה של מלכת אנגליה אליזבת השנייה, סבם של יורשי העצר האטרקטיבים של המאה ה-21 ויליאם והארי. את גופתה החנוטה של יליזבתה, עטופה תכריכי כנסיה לבנים ומהודרים אפשר לראות מאחורי ארון זכוכית משמאל לבמה כשמצד ימין מונחת בארון זכוכית דומה, גופתה של ברברה, בת לוויתה. הכנסייה מרשימה ביותר מבחוץ עם בצלצליה הזהובים, כשבפנים אפשר לפגוש את הנזירות שזהו להן ביתן וכך גם ההרגשה, הרבה פחות תיירותי מכנסיות אחרות, פחות מפואר ויותר אינטימי כשהנזירות שומרות בקנאות על פרטיותן.
שעות הביקור בכנסייה לציבור הרחב מועטות ומיועדות בעיקרן לתיירים וצליינים רוסים. הכניסה דרך השער התחתון.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • dove2

  dove2
  מעניין ומרשים|5 11.10.09
  מאוד מרגש לבקר בכניסה זאת ולהתרשם מהמבנה היפה והגן המטופח, הכניסה היתה מלאה בתיירים מכל קצוות תבל שדיברו נרגשים בבליל שפות, אוירה מיוחדת.
 • ירקרקה

  ירקרקה
  מקום מרגש|5 27.04.09
  הנוף הנראה מהכנסייה: מדהים, המבנה עצמו: מרשים. במהלך הביקור הכנסייה הייתה הומה במבקרים עניין שהוסיף פן אחר לביקור. אייך שהאנשים מתרגשים ונפעמים. מומלץ להרים את הראש מעלה בכל הביקור מחוץ ובתוך הכנסייה.
 • danam_20

  danam_20
  אחד מסמלי העיר|5 18.11.08
  אמנם פנים הכנסיה אינו יפה כמו המבנה החיצוני, אך הגופה החנוטה של הקיסרית בהחלט שווה הצצה פנימה. אפשר לשבת על אחד הספסלים בגינה הקסומה, להסתכל על הכנסיה ולא להרגיש איך הזמן עובר.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


כנסיית סנט פיטר אינגליקנטוכנסיית סנט פיטר אינגליקנטו מומלץ מפה9הכנסייה היפה הזו, הנמצאת במורדות הר ציון, מוחזקת על ידי נזירים קאתוליים מצרפת השייכים למסדר האסמפסיוניסטים. היא הוקמה ב-1931 אבל הרבה לפניה נבנו כאן כנסייה ביזנטית וכנסייה צלבנית, כולן הוקמו כדי להנציח אירוע חשוב בחיי ישוע ותלמידיו. על פי המסורת הנוצרית הכנסייה עומדת במקום בו היה לפני 2000 שנה, בימי בית שני, בית הכוהן הגדול (לא טעיתם - הכוהן היהודי). לכאן הובאו ישוע ותלמידיו לאחר שנתפסו על ידי חבורת יהודים ובראשם התלמיד הבוגד יהודה איש קריות. כאן, על פי אותה מסורת, נכלא ישוע בלילה שלפני משפטו וצליבתו וכאן איכזב אותו בכיר תלמידיו - פטרוס, פיטר, או שמעון בעברית - והכחיש כל קשר עמו. מסופר בברית החדשה שבמהלך הלילה הגורלי נשאל פטרוס שלוש פעמים אם הוא אחד מחבורתו של ישוע וכשהכחיש פטרוס בפעם השלישית התרנגול קרא (גליקנטו בלטינית). זה קרה עם בוא השחר, בדיוק כפי שצפה ישוע לפני כן ואף סיפר לתלמידו את העתיד לקרות. רגשות חרטה התעוררו מיד אצל התלמיד שהלך הצידה ובכה.קרא עוד
עוד אטרקציות