מרכז מבקרים נשר - מפעלי מלט ישראליים

מומלץ מפה
8.1
 

נלבישך שלמת בטון ומלט

מפעל המלט ברמלה נראה למרחוק במיוחד בלילה, כשהוא מנצנץ בשלל אורותיו כעיר מכושפת. ואין פלא, תצרוכת החשמל של המפעל שווה לזו של עיר בינונית. בשנת 1922 הופעל כבשן המלט הראשון בארץ ושק המלט העברי הראשון הגיח ממפעל נשר בחיפה. מאז מייצרת נשר את המלט לבנייה במפעלים שבחיפה, בהרטוב וברמלה. המפעל ברמלה הוקם ב-1953 ובמרכז המבקרים שבו מוצג סיפור הציונות מנקודת המבט המוצקה של המלט. ניסיונות ההסברה עומדים מול אתגרים לא פשוטים מאז תפסו המגמות הירוקות את מקומם של אידיאלים כדוגמת "נלבישך שלמת בטון ומלט". לפיכך הוחלט בשנות ה-1990 לספר גם על המלט הידידותי לסביבה ועל המפעלים שהעמידו את פתרון בעיות הסביבה בראש סדר העדיפויות שלהם. בלב המבנה עוצב כבשן ענק - צינור שהמבקרים צועדים בתוכו. החום כאן מותאם למבקרים בשר ודם, ואפשר רק לשער מה מתרחש בכבשני המפעל, שבהם מגיעה הטמפרטורה עד 1,600 מעלות צלסיוס.
בסיור במפעל הענק אפשר להתרשם מהמסוע המוביל את חומרי הגלם, אולם הייצור, הכבשנים, תחנות המלט ובית האריזה. סיורים למשפחות ואנשים פרטיים מתקיימים בחגים ובימי הקיץ בלבד, בתיאום מראש. במשך שאר ימי השנה הסיורים מיועדים לקבוצות מאורגנות בלבד. הכניסה לילדים מגיל 6 ומעלה.

( 4 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • nachsht

  nachsht
  נחמד|4 07.04.15
  הגענו לסיור משפחות במהלך חול המועד פסח, המקום מסביר פנים, המדריך- פנסיונר של החברה הסביר יפה לגדולים ולקטנים. קצת תעמולה לחברה אבל סה"כ חויה נחמדה בת שעה וחצי, וזה ללא כל תשלום. פרוייקט יפה של חברת נשר, נקווה שמפעלים גדולים נוספים יאמצו את הגישה
 • ocp

  ocp
  סיור נחמד ואינפורמטיבי|4 19.10.11
  הגענו בסוכות במסגרת סיורי משפחות. הדריך אותנו מי שהיה במשך שנים עובד המפעל והיה חדור אמונה והתלהבות מהמפעל. ואכן, המפעל מרשים בגודלו, הטכנולוגיה מעניינת, ההסברים היו ברורים למדי למבוגרים אבל לילדים נדרש מעט תיווך של התוכן. אחר כך הגענו למרכז המבקרים המעניין (אם כי התיאור למעלה קצת מוגזם... כבשן ענק?? מדובר במנהרה קטנה). בסך הכל מאוד נהנינו. נכון שכמו כל מרכז מבקרים המטרה היא לעשות יחסי ציבור חיוביים למפעל, אבל הסיור כולו היה אינפורמטיבי- אמנם בנימה אוהדת ומפרגנת למפעל אבל לא הרגשתי ש"מרחו אותנו" בשום אופן. בהחלט מומלץ למי שאוהב לדעת איך הדברים עובדים.
 • goodlife

  goodlife
  מותאם לגיל המבקרים|5 22.02.11
  התלוותי לכיתה של הבן. המדריכה מתאימה את ההדרכה לגיל המבקרים - ויפה שכך.. מאורגן למופת, מתוקתק ומודרני. מה לא יעשה המונופול כדי לייצר אווירה אוהדת. איכות הסביבה, מחזור, קשר עם הקהילה - המוטיבים חוזרים כל משפט שלישי...מעבר לכך הסיור מענין, מספק הרבה תשוהבות לסקרנותינו הטבעית מה קורה שם במפעל שנראה כלונה פארק, איך מייצרים בטון,, מה קורה במחצבה, מהו המסוע ואיך נוסות מפלצות המחצבה. למשפחות - תעקבו - לקראת החגים נפתח לביקור של כולם.
 • savyon

  savyon
  צמנט פורטלנד|4 24.08.10
  באופן אישי צמנט פורטלנד מעלה זכרונות מהעבר בדמות מפעל המלט בנשר עם ארובות הפולטות חלקיקים לאוויר ומשאיות עמוסות הממהרות לצאת את שטח המפעל. במפעל רמלה הקימו מרכז מבקרים חביב המציג בצורה יפה את תהליך הייצור. סרטון קצר מביא קצת עבודה ועמל עם קצת יישוב הארץ, ציונות ובניה. נאום קצר של מר רבין המנוח ונגינת התקווה ברקע חותמת הסרטון. הסיור מסתיים בנסיעה בשטחי המפעל ובמחצבה. לאוהבי הז'אנר ולמחבבי כלים הנדסיים גדולים. משך הסיור כ 90 דקות.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
מוזיאון תל אביב לאמנותמוזיאון תל אביב לאמנות מומלץ מפה9.8מוזיאון תל אביב תופס מקום מרכזי בסצנת האמנות הישראלית המודרנית. הוא מהווה מרכז חשוב הנותן במה לאמנים ישראליים וכן לאמנים בעלי שם מכל העולם. התארחו ומתארחות בו תערוכות משמעותיות בעולם האמנות המקומי. המוזיאון והמוסדות הסמוכים לו, ספריית בית אריאלה ומשכן אמנויות הבמה הם עורק פועם בלבה התרבותי של תל אביב. המוזיאון הוקם ב-1932 ביוזמת ראש העיר מאיר דיזנגוף. תחילה שכן המוזיאון בביתו של דיזנגוף, אך הרחבת האוסף חייבה את הקמתו של מבנה גדול יותר וב-1971 נחנך משכנו הנוכחי. במוזיאון תצוגת קבע של אמנים אירופאיים מהמאות ה-16 עד ה-19, אוסף אמנות של ציירים מהמאה ה-20 שבו יצירות של אמנים גדולים כקלימט וקנדינסקי ותצוגת קבע של פיסול מודרני ובה גם יצירות של פיקאסו. נוסף על תצוגות הקבע מציג המוזיאון תערוכות מתחלפות בכל תחומי האמנות ותערוכה מתחלפת המיועדת לילדים ונסמכת על אוספי המוזיאון. כן מתקיימים במוזיאון אירועי תרבות כקונצרטים והצגות ומוקרנים בו סרטים. הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 היא ללא תשלום, ילדים עד גיל 14 חייבים בליווי הורים.קרא עוד
בית ביאליקבית ביאליק מומלץ מפה9.7בקצה רחוב שנקרא על שמו עוד בחייו, כבוד שזכו לו מתי מעט מיקירי העיר והאומה, נמצא ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. ב - 2009, לאחר עבודות שיפוץ שארכו כשלוש שנים, נפתחו דלתות הבית מחדש לציבור. הבית המרשים בו גר וכתב ביאליק בין השנים 1925-1934, תוכנן על פי מסורת הבניה המזרחית ומשלב בין מזרח למערב. האדריכלות המזרחית לצד הריהוט האירופי שבעלי הבית הביאו אתם, יוצרים תמהיל פיוטי של שולחן שח, כלי חרסינה, בלטות איטלקיות, נרגילה, קשתות וכיפה בראש הבית. בבית שהפך למוזיאון קטן, אפשר ללמוד על קורות חייו של המשורר, שהאישי בחייו היה כרוך עם הלאומי. בקומת הכניסה שקירותיה צבועים בירוק, כחול ואדום, צבעי הקיר המקוריים שנתגלו באקראי בעת השיפוץ ושוחזרו, נמצאים טרקלין האירוח וחדר האוכל שבו שולחן ערוך לסעודה שכבר לא תיהיה. מדרגות עץ מובילות אל הקומה השניה בה התנהלו חייהם הפרטיים של בני הזוג. חדר העבודה והספרייה שבקומה שוחזרו ומספקים הצצה לחייו היותר אישיים של המשורר. מאוסף הספרים המסקרן, אפשר להתרשם רק ממראה עיניים, שכן למען שימורם הם ננעלו מאחורי חלונות זכוכית. במספר עמדות מחשב מוצגים תולדות האיש וקרא עוד


עוד אטרקציות