המוזיאון מציג את אוסף העוגנים הקדומים של חבר הקיבוץ מנדל נון ז"ל. עוגנים אלה, העשויים מאבנים, שקעו במעמקי הכינרת והם מספרים את סיפור הדייגים והשייטים בימה. אין עוגן דומה לחברו: יש עוגנים לסירות ולאוניות ועוגנים מיוחדים לרשתות דייגים, מרביתם מבזלת ומיעוטם מאבן גיר.

מבחר דוגמאות לאבנים כאלה, שזכו לכינוי "אבני מנדל", עומד מול ביתו של מנדל נון, וכל השאר מצטופפות בבית העוגנים, הנמצא בצידו המזרחי של הקיבוץ. מנדל נון, שלמד היסטוריה באוניברסיטה העברית, נמנה בעבר עם צוות הדייגים של הקיבוץ. בתום שעות העבודה הוא נהג לשוטט בחופי הכינרת וחקר את אורחות הדייגים בימי קדם. בסיוריו נחשפו לעיניו גלי אבנים שהתגלו כשרידי נמלים עתיקים, ואז החל תחביב איסוף העוגנים שלו. יואל בן יוסף, שהיה מורה שנים רבות, הצטרף למנדל בשיטוטיו, וכיום הוא מנהל את המוזיאון ומסייע באירגון האוספים במטרה להופכם לאטרקציה תיירותית. תיירים וצליינים העוקבים אחר דרכם של ישו ותלמידיו בחופי הכינרת מבקרים במוזיאון הקטן ומתבוננים בדגמי הנמלים העתיקים, ברשתות הדייגים, בעוגנים ובמשקולות ורואים אולי בדמיונם את דייגי הכינרת בתקופת בית שני.
תמורת תשלום סמלי בכניסה מובטח סיור מודרך באולם התצוגה.
אחרי שדאגתם לפן הלימודי וההיסטורי של הטיול, מגיע לכם להתפנק קצת, או ליתר דיוק, הרבה. למרבה המזל רוח על המים ספא ייחודי עם נוף מקסים נמצא ממש קרוב אליכם.

רוצים להיות המדרגים הראשונים?

דרגו עכשיו
עוד אטרקציות