1 הגדל תמונה
קיסריה
הועלה על ידי m_vizel
2 הגדל תמונה
ליד המים
הועלה על ידי פלומה
3 הגדל תמונה
ליד המים
הועלה על ידי פלומה
4 הגדל תמונה
ליד המים
הועלה על ידי פלומה
5 הגדל תמונה
הנוף, האויר
הועלה על ידי shamirt
6 הגדל תמונה
נחים בבית קפה
הועלה על ידי shamirt
7 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי נוריתצ
8 הגדל תמונה
עמודים ועוד עמודים
הועלה על ידי meirame
9 הגדל תמונה
פסיפס
הועלה על ידי meirame
10 הגדל תמונה
קיסריה
הועלה על ידי eyalsh
11 הגדל תמונה
קיסריה
הועלה על ידי eyalsh
12 הגדל תמונה
קיסריה
הועלה על ידי eyalsh
13 הגדל תמונה
קיסריה
הועלה על ידי eyalsh
14 הגדל תמונה
קיסריה
הועלה על ידי m_vizel
15 הגדל תמונה
קיסריה
הועלה על ידי m_vizel
16 הגדל תמונה
קיסריה
הועלה על ידי m_vizel
 

לא רק לתיירים

בשתי ערים השקיע הורדוס את מרצו - בירושלים ובקיסריה. הראשונה עיר מקדש והשנייה מטרופולין במתכונת רומית. בשרידי עיר הנמל הקדומה שנבנתה על-ידי המלך לכבוד פטרונו הקיסר אוגוסטוס, אפשר להיווכח כי קיסריה, בירת ארץ ישראל בתקופה הרומית, היתה עיר גדולה ומפוארת ביותר. במרכזה נבנה המקדש הפגאני לאוגוסטוס, שרק חלק קטן ממנו שרד, ובשוליו נבנו מתקני שעשועים כמו תיאטרון (שבו נערכים כיום מופעי מוזיקה ומחול), היפודרום, בית מרחץ וגן פסלים. אל העיר מובילות אמות מים מרשימות, שחלקן השתמרו במלוא הדרן וניתן להלך עליהן (בתשלום, פרטים בטל' 04-6361358). מצפון לחומות העיר משתרעים שרידי רובע יהודי עם בית-כנסת עתיק, ומצפון לו גם החומה הצלבנית שהשתמרה יפה והמגדלים של מגדל סטרטון, העיר ההלניסטית שקדמה לקיסריה.
מסע בזמן
באמצעות מספר אטרקציות מחכימות וחינניות אפשר ללמוד על קורותיה של קיסריה ועלילותיה ההיסטוריות בחלוף השנים, החל מימי הורדוס ועד ימינו. בשתי מצגות אינטראקטיביות וסרטון קצר קמים שברי העתיקות לחיים. מצגת אחת היא למעשה דגם וירטואלי של נמל הורדוס המסביר גם על דרך הקמתו. סרט בן 10 דק' חולף על פני 2000 שנות היסטוריה של העיר באמצעות אנימציה מתקדמת ביותר. בחדר נוסף קמות לתחייה דמויות גיבורי העבר שהקימו את העיר, התגוררו בה ולחמו עליה. על מסכי מדיה עורכים המבקרים מפגש שאלות ותשובות עם 12 דמויות ביניהן הורדוס, פונטיוס פילאטוס, הקיסרית אוגוסטה הלנה, רבי עקיבא, סלאח א-דין, חנה סנש והברון רוטשילד. אפשר לשוחח אפילו עם המלך לואי התשיעי, בגילומו המופלא של עמנואל הלפרין, שהגיע לכאן בשנת 1251 במהלך מסע צלב אליו נדר לצאת אחרי שכמעט החזיר את נשמתו לבורא במחלה אומללה.

בתחומי הגן הלאומי נמצא מתחם חנויות ומסעדות המשקיף על חוף רחצה איכותי. במקום פועל גם מועדון צלילה שלוקח חלק בהדרכת צלילות לפארק ארכיאולוגי תת ימי החושף את שרידי הנמל העצום שבנה הורדוס.

העיר הצלבנית, טיילת ההיפודרום, התיאטרון וגן הפריטים הארכיאולוגיים נגישים לנכים.

( 39 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • shamirt

  shamirt
  סיור עששיות לילי|5 09.08.14
  המקום מסודר ומאורגן עם שלטי הסבר ופלייר המביר אף הוא. חביב ביותר קצת היסטוריה, קצת נוף וקצת דימיון ויכולת לראות את מרוצי הסוסים בהיפודרום. במקום יש גם מס'' בתי קפה בהם ניתן לנוח, לשתות משהו ולהרגע ולדמיין שאנו שועי קיסריה הנופשים בארמונם. הפעם הגענו לסיור עששיות לילי. אחד מהסיורים המעניינים ביותר שעברתי בתקופה האחרונה. מעכשיו קיסריה זה מקום אחר לחלוטין
 • טאטי

  טאטי
  גן לאומי או גן אירועים?|3 28.09.13
  אתר עתיקות מרשים ביותר אבל היינו מוותרים בשמחה על כל המסעדות ואולמות השמחות שבתוך הגן. למבקרים שבאים בשביל הערך ההיסטורי של האתר מומלץ לקחת את הכרטיס המשולב, עם המיצגים האורקוליים. הילדים נהנו מאד ולמדו הרבה. היה ראוי שינקו את כל הזוהמה שהדייגים משאירים על המזח או לחילופין לאסור דייג לגמרי. המזח מטונף ברמות של מזבלה.
 • sasmic

  sasmic
  מרשים מאוד|4 13.01.13
  סיור קליל ומרשים מאוד, המקום בהחלט מהווה אטרקציה תיירותית. מאוד מומלץ לראות את הסרט הקצר המתאר את מה שעבר האיזור לאורך השנים. סה"כ בהחלט מומלץ לכל המשפחה.
 • ocp

  ocp
  שילוב של ידע וחווייה|4 15.04.12
  גם אנחנו ביקרנו במהלך פסח וצפינו במופע הסוסים בהיפודרום. יצויין כי המופיעים היו ילדים בעלי צרכים מיוחדים, דבר שרק הוסיף ממד נוסף לחווייה. באמפיתיאטרון היו שחקנים ששיחקו את הורדוס משוחח עם אישה יהודיה, וכך המחישו בצורה מאוד יפה ונגישה לילדים עד כמה הורדוס היה אדם שנוי במחלוקת. הסרטים היו מעניינים וממצים (שימו לב שבכניסה שליד האמפי וב"מגדל הזמן" מוצג אותו הסרט- אם כי זה לא נורא לראות אותו פעמיים).לילדים חולקה חוברת הפעלה נחמדה מאוד. מכיוון שרוב האתר אינו מוצל, עדיף במידת האפשר להגיע בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות בין ערביים (והבונוס הוא שהשקיעה היא מהיפות שיש).
 • yoavbp

  yoavbp
  אתר תיירות מהרמות הגבוהות|5 09.04.12
  ביקרנו במקום במסגרת אירועי פסח. לשמחתי הגן הלאומי לא היה עמוס בכלל, זכינו לראות הופעה מרהיבה של סוסים בהיפודרום העתיק (הופעה בת כ- 45 דקות שפשוט ריתקה את הילדים והמבוגרים..שאפו ענק למשתתפים והמארגנים על המופע). בכלל האתר כולו מדהים ביופיו, נקי, מטופח, נגיש מאד, נוף משגע. גם החיזיון האור קולי הקצר, תרם להעצמת החוויה שבביקור. אין מילים - אתר מקסים.
 • משפחת טל

  משפחת טל
  מהנה ומעניין|4 20.11.10
  הגענו בשבת ב-12 בצהריים בדיוק לסיור המודרך. היה קצר וקולע ובסופו ראינו את המיצגים. סיימנו אחר הצהריים בשעה ארבע - רק חבל שאף אחד לא הודיע לנו שהשער הראשי _ליד התיאטרון הרומי) נסגר וגלינו זאת רק כשכבר חצינו את כל האתר. כדי לחזור היינו צריכים לחצות שוב ולצאת מהצד השני ולעבור את כל הדרך שוב - מבחוץ. סה"כ מאד נהנינו
 • goodlife

  goodlife
  חשוב לקבל הדרכה|5 17.11.10
  ביקור באתר יכול להיות מרתק ומענין אם מקבלים הדרכה צמודה. הסרט נחמד, העתיקות מרשימות, אבל כדי להכניס צבע ועניין להכל צריך קצת דמיון וקצת הסברים. מהאתרים היפים בארץ.
 • nir_e

  nir_e
  חו"ל - זה פה ממש ממול|5 16.07.10
  אווירה קסומה בעיקר בשעות הלילה, כשכל העתיקות מוארות בצבעים יחד עם תאורת רחוב רומנטית, רעש הגלים ברקע ובתי הקפה והמסעדות המצויים בשפע.
 • eliko421

  eliko421
  אתר היסטורי נהדר|5 07.10.09
  הממחיש ויזואלית בצורה יפה את אשר היה כאן. ביקור בנמל משלים התמונה ומוסיף אווירה.
 • רמד

  רמד
  זהירות גנבים|3 27.01.09
  ללא קשר לסיור בתוך הגן.היזהרו בחניון יש מלא מלא פריצות לרכבים!!! שימו לב בחניה כמה שיברי זכוכיות יש . יש שם המון פריצות לרכבים ראו הוזהרתם.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


שמורת חרוצים - בני ציוןשמורת חרוצים - בני ציון מומלץ מפה9***עקב סחף קרקעות בחורף 2015, החל בשמורה תהליך שיקום שיימשך כשנתיים. אחד השבילים בשמורה עדיין פעיל והוא פתוח לקהל הרחב בימים שישי ושבת.*** השטחים הפתוחים של ישראל מעולם לא נראו סגורים ומאוימים יותר. מי שלא ביקר בשרון בעשור האחרון יופתע לגלות שהנוף הטיפוסי של ארץ הפרדסים — גבעות ועוד גבעות מעובדות באין ספור צורות גיאומטריות, צבועות בכל הגוונים האפשריים של ירוק וחום, וביניהן תפזורת עצי ברוש ותערובת הדרים — שינה את פניו לרצף בתים חדשים וצפופים, מחסנים אפורים ומרכזי קניות. שמורת הטבע חרוצים, כקילומטר דרומית–מערבית ליישוב חרוצים, בדיוק במדרון הצונח אל העמק שבו השתרעו פעם ביצות פולג, היא אי קטן ומגודר של טבע קדום ונעלם. שטחה של השמורה 200 דונם וייחודה במגוון סוגי קרקעות, שבהן גדלים מיני צמחים נדירים הנמצאים בסכנת הכחדה. עם ראשית פריחת החורף מתכסה השמורה מרבד צבעוני של כלניות אדומות, סתוונית היורה, אירוס השרון (הקטן מאחיו אירוס הארגמן, שאותו ניתן למצוא בשמורת הטבע הסמוכה למכון וינגייט), מיני לוטם, קידה שעירה וצבעוני השרון. גם מגוון עצים יש פה, שהבולט שבהם הוא אלון התבור, שריד ליער העשיר קרא עוד
עוד אטרקציות