הפארק הבינלאומי לציפורים - אילת

מומלץ מפה
8.4
סוג: צפרות
 

הפארק הבינלאומי לציפורים אילת הוא אתר טבע שקט ונעים, הנמצא בסמיכות מפתיעה לעיר. הפארק הוקם על המזבלה הישנה של אילת והוא פינת טבע משוקמת המדמה את ה'מלחה' שהייתה במקום בעבר. המקום משמש מרכז פעילות של צפרים וכולל משרד המארגן סיורים בפארק, חנות ותחנת מחקר וטיבוע.

ברחבי הפארק נשתלה צמחיה שמטרתה לשמש כמזון לציפורים, כדי שהציפורים המקומיות כמו גם האורחים הנודדים מחו"ל יוכלו לטעון את גופם באנרגיה שתעזור להם בהמשך דרכם צפונה לאפריקה או אירופה ואסיה. השתייה והמקלחת מחכות לציפורים באגם של מים מליחים ובבריכה של מים מלוחים - כל אחת לפי טעמה. בפארק נראים מיני בעלי כנף ובהם אנפות, קורמורנים, ברווזים, שחפים ושאר ציפורי מים בבריכות השונות, עיטים, עקבים ודורסים נוספים בנדודיהם וכמובן – שפע ציפורי שיר בסבך השיחים והעצים הפזורים בפארק.
הפארק, הנגיש לנכים, פתוח מזריחת החמה ועד לאחר השקיעה והכניסה אליו ללא תשלום. בשעות הבוקר, בתשלום ובתיאום מראש, מומלץ להזמין הדרכה (כשעה וחצי) הכוללת הסברים על הציפורים ועל עבודת המחקר המתבצעת בפארק. בהדרכה מוצגות הציפורים שנלכדו וטובעו באותו יום והמשתתפים מוזמנים למפגש קרוב וייחודי עימן ועם צוות הצפרים של הפארק. ניתן גם לצאת עם מדריך ורכב לסיור צפרות פרטי באזור אילת והערבה הדרומית. סיורים אלה נערכים מוקדם בבוקר ונמשכים כארבע שעות.
איך מגיעים: במחלף אילות פונים לכיוון מסוף יצחק רבין (הערבה). לאחר עיקול המסוף פונים ימינה בהתאם לשילוט ונוסעים על שביל עפר עד שמגיעים לחניית הפארק.

( 4 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • theshumai

  theshumai
  בעונות הנדידה - חווייה|5 21.01.14
  סוגים שונים של ציפורים שאפשר להשקיף עליהן מתחנות התצפית שהכינו במקום.
 • נועםאיזק

  נועםאיזק
  מעניין ותרבותי לכל הגילאים|5 20.10.09
  מטר וחצי מהמולת העיר- מקום שקט ומקסים. נועם המדריך שלף ציפורים משקיקי בד והסביר לנו על כל ציפור, תכונותיה, מאיפה היא באה ולאן מועדות פניה. הילדים התפעמו ושחררו ציפורים אל המשך נדידתם וגם אנחנו למדנו. לא להפסיד.
 • שלימן

  שלימן
  מעורר השראה|5 28.01.09
  המקום מקסים, מטופח ומתאים גם לנכים. שווה להגיע סתם כך, אבל עוד יותר שווה לתאם הדרכה. המדריך נועם מלא ידע, קסם אישי, ואהבה למקום ולציפורים. אחרי ההדרכה כולם: ילדים, סבתות, אורחים מחו"ל ועירוניים שלא אוהבים בע"ח מתאהבים בציפורים ורוצים לתרום למקום. הלואי ויהיו עוד אנשים כאלה ופרוייקטים כאלה!
 • sagyi

  sagyi
  תענוג מומלץ|5 02.01.05
  למרות הגענו לאתר שלא העונת הנדידה מצאנו מקום נקי מסודר וכמות לאמבואטל של צפרים
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
המכתש הגדולהמכתש הגדול מומלץ מפה9.3המכתש הגדול המכונה גם מכתש חתירה, מזרחית לירוחם, הוא אחד מסדרת מכתשים באזור הר הנגב. המכתש מציג לבאים בשעריו, חלון גיאולגי מרתק לתופעת הטבע עצומת הממדים, המספרת ללא מילים על היסטוריה גיאולוגית וביולוגית מקומית בת אלפי שנים. המכתש הגדול סגור במצוקים ורק פירצה שיצר נחל חתירה באגפו הדרומי-מזרחי, מאפשרת את ניקוזו אל בקעת נחל צין. בקירות המכתש נחשפות אבני חול צבעוניות מתקופת הקרטיקון התחתון, מלפני מאה מיליון שנים. במרכז המכתש, בהר מטמור, נחשפות רבדות סלע כהות של סלעי גיר קשים מתקופת היורה, מלפני כמאה וחמישים מיליון שנים. בקרקעית המכתש, בסלעים מתקופת היורה, אפשר לראות מאובנים רבים של בעלי-חיים ימיים ובהם מאובנים של חבצלות ים. כביש 225 חוצה את המכתש ומוביל לנקודת התצפית בהר אבנון. מומלץ לסייר באתר העצים המאובנים ובאתר החולות הצבעוניים, הנמצא בסמוך לחניון האקליפטוסים. החניון מתאים גם ללינת לילה, לפני או אחרי טיול באזור.קרא עוד
פארק תמנעפארק תמנע מומלץ מפה9.3פארק תמנע הוא האח הישראלי של הפארקים הגדולים במדבריות אמריקה. הוא אמנם קטן יותר, אבל יש בו תצורות נוף ייחודיות לעולם כולו. החלק הדרומי של ישראל יושב בקצה אזור מרתק מבחינה גיאולוגית. זהו אחד משבעה מחשופים של סלע יסוד שמפוזרים בעולם ונקראים מסיבים. פירוש הדבר שהמבקרים במסיב דורכים על הסלע הראשוני ביותר שממנו מורכב קרום כדור הארץ. בשוליים של המסיב הערבי-נובי, שם נמצא פארק תמנע, מתערבבים סלעי גרניט אדומים וסלעים המורכבים מאבן חול מגוונת בסלעי גיר צהבהבים, ויחד הם יוצרים את המשהו המיוחד לפארק תמנע. אבל זה לא הכל. בשער הכניסה לפארק מצטיידים תמורת תשלום באיזי גייד, שהוא מדריך תיירים אלקטרוני. לאורך הדרכים ברחבי הפארק מפוזרות תחנות ממוספרות, ואתם פשוט עוצרים לידן ומקבלים הסבר מוקלט מהמכשיר. יש כאן מיכרות נחושת עתיקים וקניונים צבעוניים, כל מיני צורות שיצר הטבע באבן החול וציורי קיר קדומים, מסלולי הליכה ומקדשים וגם אגם מלאכותי קטן. בקיצור, לונה–פארק שלם של טבע ושל היסטוריה. לפני ששת אלפים שנה כרו כאן נחושת, ועד שיתגלה אתר קדום מזה תמשיך תמנע להיות אתר הכרייה הקדום בעולם. כאן עשה המין הקרא עוד


עוד אטרקציות