1 הגדל תמונה
אחד הפסלים
הועלה על ידי אותהגברת
2 הגדל תמונה
גן לאומי אשקלון
הועלה על ידי ashtonny
3 הגדל תמונה
ירידה לחוף הים
הועלה על ידי ashtonny
4 הגדל תמונה
חלק מהמסלול
הועלה על ידי ashtonny
5 הגדל תמונה
משקיפים לים מהמסלול
הועלה על ידי ashtonny
6 הגדל תמונה
חלק מהמסלול
הועלה על ידי ashtonny
7 הגדל תמונה
פינה ירוקה
הועלה על ידי ashtonny
8 הגדל תמונה
גן לאומי אשקלון
הועלה על ידי ashtonny
9 הגדל תמונה
גן לאומי אשקלון
הועלה על ידי ashtonny
10 הגדל תמונה
פינה ירוקה
הועלה על ידי ashtonny
11 הגדל תמונה
צילום: עדי אלון, מערכת מפה.
הועלה על ידי מערכתמפה
12 הגדל תמונה
צילום: עדי אלון, מערכת מפה.
הועלה על ידי מערכתמפה
13 הגדל תמונה
צילום: עדי אלון, מערכת מפה.
הועלה על ידי מערכתמפה
14 הגדל תמונה
צילום: עדי אלון, מערכת מפה.
הועלה על ידי מערכתמפה
15 הגדל תמונה
צילום: עדי אלון, מערכת מפה.
הועלה על ידי מערכתמפה
16 הגדל תמונה
השער הכנעני. צלם: אלי נאמן
הועלה על ידי מערכתמפה1
17 הגדל תמונה
השער הכנעני. צלם: אלי נאמן
הועלה על ידי מערכתמפה1
18 הגדל תמונה
הגן
הועלה על ידי אותהגברת
19 הגדל תמונה
פינה בפארק
הועלה על ידי אותהגברת
20 הגדל תמונה
תבליט רומי
הועלה על ידי מוישלה
21 הגדל תמונה
שרידי החומה הכנענית
הועלה על ידי מוישלה
22 הגדל תמונה
גן לאומי אשקלון - הירידה לים
הועלה על ידי eyalsh
23 הגדל תמונה
גן לאומי אשקלון
הועלה על ידי eyalsh
24 הגדל תמונה
גן לאומי אשקלון
הועלה על ידי eyalsh
 

במסגרת מסעותיו של הגיאוגרף הערבי מוקדסי ברחבי הארץ הוא גם הגיע לאשקלון ובשנת 985 כתב עליה: "אשקלון היא עיר חשובה השוכנת לחוף ים. עצי השקמה גדלים בה בשפע ומצטיינים בגודלם... אשקלון היא עיר נהדרת... נעימה ובנויה בטוב טעם". רבים חשבו כך שנים לפני מוקדסי והחפירות הארכיאולוגיות חשפו כאן ממצאים על יישוב שהחל כאן לפני כ-10,000 שנים. בתחומי הפארק מצוי תל ארכיאולוגי ובו שרידים המעידים על עברה המפואר של העיר: עמודי שיש שזכו לכינוי העממי עמודי שמשון, כותרות מגולפות, ארונות קבורה, פסל של האלה המצרית איסיס, בסיליקה רומית ושרידי חומה, מהמאה ה-12, מתקופת העיר המוסלמית. בשנת 2008 נסתיים פרוייקט שימור השער הכנעני, המוכר גם כשער המקושת העתיק ביותר בעולם ונחשב לתגלית ארכיאולוגית חשובה. השער שנבנה בשנת 1,850 לפנה"ס, היווה את פתח הכניסה לאשקלון הכנענית ודרכו עברו אנשי העיר, עגלות שוורים וחמורים עמוסות סחורות, מלחים וסוחרים.

התל המקסים מהווה מוקד משיכה לצילומי חתן-כלה, יהודים וערבים כאחד, רגע לפני החתונה. בימי חג ומועד, שבתות וימים טובים האתר מתמלא בהמונים שבאים עם המנגלים לעשות על האש. יש כאן מדשאות מוצלות ושולחנות פיקניק, פארק של שיחי אשל ואפילו חוף רחצה קטנטן עם מלתחות ושירותים נקיים להפליא.


השבילים בלב הפארק כולל מגרשי משחקים מיוחדים הוכשרו לנכים. בחוף הים בוצעו שבילי גישה ומתקנים מיוחדים לנכים.
את החוויה של טבע בסמוך לעיר תוכלו להשלים עם ארוחה במסעדת ארטישוק, בסמוך לאשקלון על הכביש המהיר.

( 21 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • עוזיק

  עוזיק
  מתאים מאוד ללינה |5 12.07.15
  מקום מוקפד ומתוחזק היטב. מחמאות על הניקיון בשירותים ובמקלחות. מומלץ!
 • sasmic

  sasmic
  מסודר ומטופח|4 19.05.13
  גן בהחלט גדול, היינו בשבת ולא הרגשנו את הצפיפות, הרבה שולחנות ישיבה ופינות מנגל מסודרות. החוף היה מאוד נקי ונעים והיה בהחלט אקורד סיום מהנה ביותר. לצערי לא הספקנו את רוב העתיקות ולא את מסלולי ההליכה אבל גם ללא זה מאוד נהנו. לאורך השהייה הרגשנו לעתים את אותן חבורות נערים שמסתובבים ללא מעש וגורמים בהחלט לתחושת חוסר נעימות, עושה רושם שהרשות מודעת למצב ופועלת לתקנו. סה"כ בהחלט חביב.
 • peereran

  peereran
  פוטנציאל רב עם בעיה|2 18.05.13
  אתר נחמד מאוד מגוון מקומות לעשות פקניק ומתקנים מיוחדים למנגלים ולפינוי גחלים יתרון מצוין שלאתר יש רצועת חוף מקסימה. החיסרון היחידי אותו חווינו בסוף שהותנו שם, שמסתבר שיש באזור כנופויות של צעירים שתויים שמגיעים לרצועת החוף ומפריעים לרוחצים, למירב הבנתי המשטרה מטפלת בנושא והם אפילו הפגינו נוכחות שאנחנו היינו שם. לא בטוח שאנחנו נחזור לשם בתקופה הקרובה. הדירוג ירד רק בגלל זה אם לא היינו נתקלים בסיטואציה הזאת הניקוד היה לפחות 4
 • danam_20

  danam_20
  מיקום מושלם|5 17.05.13
  גן גדול מאוד (בין האתרים נסענו ברכב). מתוחק היטב ויש מקום מכולם. השוס הרציני שלו הוא המיקום על הים ממש. הבעיה היא חוסר שילוט והכוונה. גם בעזרת המפה שקיבלנו בכניסה עדיין התברברנו בכל אתר ובהגעה לכל אחד מהאתרים. לילדים יש תוכנית פקחים צעירים שכמו תמיד נותנת ערך מוסף לביקור. אפשר לבלות יום שלם על המדשאות, במתקנים, בחוף, בעתיקות.
 • hilala72

  hilala72
  גן מקסים וענקי|3 10.03.13
  היינו במרץ, כשבועיים לפני פסח, ביום שבת. לא היה עמוס בכלל, הגן מקסים וענקי ויש בו הכל: עתיקות, דשא בשפע, חוף ים ומשחקים לילדים. לא לשכוח להביא כדור ומשחקים אחרים לילדים. יש הגבהה לממנגלים ויש נקודות מים בכל חלק בפארק. אפשר לבלות שם בכיף יום שלם מהבוקר עד הערב. השירותים בצד הדרומי, הקרוב לקמפינג (לא ניסינו) לא עבדו, המים לא ירדו. כמו כן יש שם הרבה מבנים נטושים ולא מתפקדים, אולי בגלל העונה. הורדתי שתי נקודות בדירוג - אחת על הענין בשירותים והשניה על המבנים הנטושים והמוזנחים ברחבי הפארק.
 • ashtonny

  ashtonny
  הגן עדן של הגנים הלאומיים|5 03.12.12
  גן לאומי מושלם ומקסים. כל כך ירוק, כל כך יפה. כל כך מטופח ונקי. למרות שהיו הרבה אנשים הרגשנו עומס. השולחנות פיקניק לא צפופים, הם מפוזרים, ולכל אחד יש את הפינה ואת שלו. המסלול קליל ומתאים לעגלות. החיסרון היחיד כמו שכבר כתבו פה, המפה שמקבלים בכניסה, היא לא כל כך ברורה.
 • goodlife

  goodlife
  בילוי ולימוד|5 04.07.11
  פארק המשלב מרחבים לבילוי עם קצת שרידים היסטוריים ביניהם ניתן לשוטט ולהכיר. המרחקים בפארק היפה הזה קצרים, הים קרוב. לבוא ולהנות מכל העולמות. גם הקיוסק בפארק מוכר במחירים שפויים.
 • trattnh

  trattnh
  הופתעתי לטובה|5 26.04.11
  חשבתי שיהיו שם כמה עתיקות ודשא אינסופי, ובפועל גילינו שם גם דשא, גם עתיקות, גם חופים וגם מסלול טיול. הילדים מאד נהנו מהצדפים שעל חוף הצוק (החלק הדרומי של הפארק)
 • amitkeynan

  amitkeynan
  נחמד מאוד|4 10.07.10
  גדול מאוד. מזכיר במשהו את גן לאומי אפולוניה (צוק, מצודה וכו') עם חוף ים יפהפה וחניון לילה שנראה נחמד (לא ניסינו)
 • nachsht

  nachsht
  מרתק|5 23.12.09
  הינו קבוצה עם מדריך שהגיע מרט"ג. הגן עתיר אטרקציות וסיפורים מרתקים (השער העתיק בעולם, שרידי בית הבושת, הביצורים עם החלקלקה, בית הקברות לכלבים ועוד ועוד..), עם הנוף לים, הקרבה למרכז ושפע המקום לפיקניקים- שילוב מנצח
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


שמורת פורהשמורת פורה מומלץ מפה8.9הסימנים לאביב עושים נפלאות לאזור דרום שפלת החוף. מזג האוויר נוח, האוויר צלול, ואינספור כלניות אדומות מרימות תפרחת לצדם של פרגים, נוריות, חרציות ומיני ירוקים אחרים. הפנים הטופוגרפיות של האיזור נראות אז במיטבן: מרחב עצום של גבעות רכות ועגולות, המשמשות בית לארנבות שדה ופרפרים שובבים. שביל הליכה מסומן בירוק עובר בשמורת פורה ומוביל את המטיילים לכמה פינות טבע מקסימות ואתרים היסטוריים. אחד מהם הוא אגמון מוקף סוף וקנה שהופך בחורף לאגם של ממש שמושך אליו עופות מים רבים. אם תתקדמו פנימה לתוך השמורה תגיעו לאגם עונתי קטן. הסכר שנבנה כאן עוצר ואוצר את מי השטפונות של נחל פורה, הנשאבים מאוחר יותר לצינורות ההשקיה של קיבוץ בית קמה. לאורך השביל נגלים גם שרידי גשר טורקי וחורשת אקליפטוסים. הילדים (וגם המבוגרים) יכולים לשחק מחבואים בתוך העשב והפרחים ולשזור זרים מחרציות הבר הגדלות כאן בשפע. מרוב יופי, מרגישים כאילו כל העולם הזה נוצר רק בשבילכם. רק לא לשכוח מצלמה וסל פיקניק.קרא עוד
עוד אטרקציות