מרכז המבקרים המחודש בבאר אברהם מלווה את מסעו הפיזי והרוחני של אברהם אבינו לארץ כנען, ומדגיש את הצמתים שהיו לו לאורך הדרך שהובילה לאמונה מונותאיסטית בארץ המובטחת. המסע במרכז כולל סרט תלת מימד מושקע ומיצג אור קולי מרתק. בחצר המקום נמצאת כמובן הבאר העצמה, המקראית וההיסטורית, שמסמלת מסורת ארוכת שנים בתור מקור המים החיוני ביותר של האיזור.

מרכז המבקרים המחודש בהחלט ראוי לציון לאור ההשקעה הרבה בו. ההדרכה במקום שמה דגש על היותו של אברהם אביהן של כל הדתות המונותאיסטיות - ובהתאם לכך מופיעים הכיתובים במרכז המבקרים בשלוש שפות: עברית, ערבית ואנגלית. הסיורים במרכז מיועדים לקבוצות ולבודדים, ומתקיימים לרוב בכל שעה עגולה. משך הביקור כ-45 דקות ויש לתאם מראש.

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • hm36

  hm36
  ממש מפתיע (לטובה)|5 11.10.17
  היינו אתמול, 2 מבוגרים, שממש במקרה שמעו על המקום, בלי הרבה ציפיות והופתענו בגדול. דבר ראשון, ההסבר מהמדריך לפני הסרט ואחריו היה מקצועי וקשוב ואף הוסיף עוד נתונים לשאלותינו. הסרט נחמד ומתאים גם לילדים (תלת מימד), כאשר בסופו נפתח המסך לבאר עצמה ולשחקנים עם תלבושת של התקופה ומלווים את הקבוצה עד לבאר והסבר מקסים ומשעשע. לילדים חיכתה גם סדנת תופים במקום. בקיצור מקסים גם לילדים וגם למבוגרים!!
 • danam_20

  danam_20
  ממש לא בירא עמיקתא|5 31.08.16
  ראשית אתקן ואומר כי הסיורים מיועדים גם לבודדים. יש להתקשר ולתאום מראש שעה. ולענייננו: הבאר שהיתה יותר כמו בור ביוב מטונף ומצחין במשך שנים רבות סוף סוף קיבלה את הכבוד הראוי לה והפכה לאתר יפה שנוצקו לו תכנים נוספים סביב סיפורה של הבאר ואברהם אבינו. הסיור מתחיל עם מדריך שסוקר את מסעו של אברהם מאור כשדים ועד לבאר שבע כולל המהפך הדתי שעבר. סרטון תלת מימד שעשוי היטב סוקר את האירועים העיקריים בחייו והבאר עצמה ממתינה למבקרים בסוף הסיור. ניכר שהושקעה במתחם מחשבה רבה והוא בהחלט עומד בסטנדרטים גבוהים. יש כרטיס משולב למתחם הקטר - לבדוק בקופות. מבירא עמיקתא לאיגרא רמא.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
שביל הסלטשביל הסלט מומלץ מפה9.5אורי אלון הוא אגרונום, חקלאי ואלוף הארץ בהפרחת יוני דואר. הטיול המודרך שהוא מוביל בחבל הבשור, בין נופי טבע לנופי חקלאות מתקדמת, משלב את כל אהבותיו המקצועיות ואת תחביביו. תחילת הטיול היא בשדות הפלחה ב"דרך השדות", משם עוברים המטיילים לחממות פרטיות בהן אפשר לראות ולטעום תותים מעופפים שהם תותי שדה שגדלים באדניות מוגבהות ובחממה הם מודברים בהדברה ביולוגית ללא שימוש בחומרי ריסוס. בהמשך נכנסים המטיילים לחממות בהן מגדלים עגבניות שרי, עוצרים ליד מכוורות של דבורי בומבוס שהחקלאים נעזרים בהם למטרות האבקה, וממשיכים לפרדס של תפוזים סיניים ותפוזי דם המתפקעים מעסיס אדמדם. בכל אחת מהתחנות במסלול ישנה הפעלה, טעימה או הסבר ובסוף הסיור מגיעים המטיילים לחצר משקו של אלון. שם מפריחים הילדים והמבוגרים יוני דואר כשלכל אחת מהן מוצמדת משאלה קטנה של השולח. במשק של אורי ושולי אלון גדלות לצד שובכי היונים ערוגות תבלין מהם מכינים ביחד לקינוח היום רוטב פסטו שמלווה את הפיתות שנאפות גם הן במקום ומתובלות בסיפורים ואגדות. הסיורים נערכים כשלוש שעות, מתואמים בתיאום מראש ומתאימים לכל הגילאים.קרא עוד


עוד אטרקציות