מרכז המבקרים המחודש בבאר אברהם מלווה את מסעו הפיזי והרוחני של אברהם אבינו לארץ כנען, ומדגיש את הצמתים שהיו לו לאורך הדרך המובילה לאמונה מונותאיסטית בארץ המובטחת. לאחר הפגנת האמצעים החדישים ביותר בעולם המוזיאונים, שכוללים סרט תלת ממד מושקע, מגיעים למוקד המקורי של האתר. בחצר, הפעם בלי עזרה של

אמצעים אורקולייים, נמצאת באר היסטורית משוחזרת, שהמסורת מספרת שהשקתה את עדרי הצאן של אברהם - אולי הבאר שבסמוך לה נשבעו אבימלך ואברהם זה לזה (ומכאן השם "באר שבע"). בסמוך לבאר זו ניצבת באר נוספת מתקופה מאוחרת יותר. שתי הבארות היו פעילות עד כיבוש העיר ב-1948. מרכז המבקרים המחודש אכן מושקע מאוד, אך נראה שהבומבסטיות הניכרת בו באה על חשבון עומק התוכן ועושר המוצגים.
מידע שימושי
הסיורים בבאר אברהם מיועדים לקבוצות ומתקיימים ארבע פעמים ביום. משך הביקור כ-45 דקות ויש לתאם אותו מראש. ההדרכה במקום שמה דגש על היותו של אברהם אביהן של כל הדתות המונותאיסטיות, ובהתאם לכך, מופיעים כל הכיתובים במרכז המבקרים בשלוש שפות: עברית, ערבית ואנגלית. סרט התלת ממד זמין, נכון לדצמבר 2013, בעברית ובאנגלית, אולם בהמשך מתוכנן תרגום שלו לערבית ולשפות נוספות.

רוצים להיות המדרגים הראשונים?

דרגו עכשיו
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד אטרקציות מומלצות
עוד אטרקציות