מרכז המבקרים המחודש בבאר אברהם מלווה את מסעו הפיזי והרוחני של אברהם אבינו לארץ כנען, ומדגיש את הצמתים שהיו לו לאורך הדרך המובילה לאמונה מונותאיסטית בארץ המובטחת. לאחר הפגנת האמצעים החדישים ביותר בעולם המוזיאונים, שכוללים סרט תלת ממד מושקע, מגיעים למוקד המקורי של האתר. בחצר, הפעם בלי עזרה של אמצעים אורקולייים, נמצאת באר היסטורית משוחזרת, שהמסורת מספרת שהשקתה את עדרי הצאן של אברהם - אולי הבאר שבסמוך לה נשבעו אבימלך ואברהם זה לזה (ומכאן השם "באר שבע"). בסמוך לבאר זו ניצבת באר נוספת מתקופה מאוחרת יותר. שתי הבארות היו פעילות עד כיבוש העיר ב-1948. מרכז המבקרים המחודש אכן מושקע מאוד, אך נראה שהבומבסטיות הניכרת בו באה על חשבון עומק התוכן ועושר המוצגים.

מידע שימושי
הסיורים בבאר אברהם מיועדים לקבוצות ומתקיימים ארבע פעמים ביום. משך הביקור כ-45 דקות ויש לתאם אותו מראש. ההדרכה במקום שמה דגש על היותו של אברהם אביהן של כל הדתות המונותאיסטיות, ובהתאם לכך, מופיעים כל הכיתובים במרכז המבקרים בשלוש שפות: עברית, ערבית ואנגלית. סרט התלת ממד זמין, נכון לדצמבר 2013, בעברית ובאנגלית, אולם בהמשך מתוכנן תרגום שלו לערבית ולשפות נוספות.

רוצים להיות המדרגים הראשונים?

דרגו עכשיו
עוד אטרקציות מומלצות
מרכז מבקרים רמוןמרכז מבקרים רמון מומלץ מפה9.1מרכז המבקרים החדש במצפה רמון עוסק בשני נושאים עיקריים. האחד הוא הנצחתו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון. השני הוא מכתש רמון. הביקור באתר המשודרג אורך כשעה ומתנהל תוך כדי מעבר בארבעה חללים שבהם מוקרנים סרטים בתזמון אוטומטי. בראשון סרטון קצר המקבץ אירועים בחייו של אילן רמון. בחלל האודיטוריום, אליו עוברים מיד אחר כך, מוקרן סרט ארוך ומדמיע, עם סוף עוצמתי במיוחד, על משימתו האחרונה של רמון במעבורת החלל קולומביה. מרגשות במיוחד הן שיחות הוידאו בין רמון ומשפחתו, שהתקיימו תוך כדי השהייה שלו בחלל, ושולבו בסרט. האולם השלישי עוסק במכתש. מודלים להפעלה עצמית ממחישים את תופעות הטבע של בלייה וקימוט שכבות הסלע, התפרצות געשית ומאובנים אבל שיא הביקור הוא במיצג התלת ממדי שבמרכז האולם. המיצג מסביר באופן ברור ומרהיב את מה שאלפים לא הצליחו להסביר היטב קודם – איך נוצר מכתש. כרקע, מסופר לצופים גם כיצד נוצר כדור הארץ ומהם התקופות הגיאולוגיות החשובות שעבר הכדור. פטנט ישראלי מיושם כאן בהצלחה יתרה ומאפשר את הצגת הסרט על גבי מסך גמיש ודינאמי, שמושתת על חמישים בוכנות, ומעניק את הממד השלישי. בחלל האחרון מוקרן סרקרא עוד


עוד אטרקציות