1 הגדל תמונה
הכנסיה על הר תבור
הועלה על ידי sagi44
2 הגדל תמונה
פנים הכנסיה
הועלה על ידי goodlife
3 הגדל תמונה
פנים הכנסיה
הועלה על ידי goodlife
4 הגדל תמונה
שרידי מבנים מקום
הועלה על ידי shamirt
5 הגדל תמונה
כביש הגישה לכנסיה
הועלה על ידי shamirt
6 הגדל תמונה
מתחם כנסיית הר תבור
הועלה על ידי eyalsh
7 הגדל תמונה
מתחם כנסיית הר תבור
הועלה על ידי eyalsh
8 הגדל תמונה
מתחם כנסיית הר תבור
הועלה על ידי eyalsh
9 הגדל תמונה
מתחם כנסיית הר תבור
הועלה על ידי eyalsh
10 הגדל תמונה
שער הכניסה לכנסיה
הועלה על ידי sagi44
11 הגדל תמונה
מבט מהר תבור
הועלה על ידי sagi44
12 הגדל תמונה
הכנסיה על הר תבור
הועלה על ידי sagi44
 

בראש ההר המקודש לנוצרים עומדות זו לצד זו כנסייה יוונית-אורתודוקסית וכנסייה פרנציסקנית שנבנתה על יסודות ביזנטיים וצלבניים עתיקים על ידי האדריכל המפורסם אנטוניו ברלוצי. במסורת הנוצרית נקרא התבור הר ההשתנות, משום שעליו השתנה ישו בלבושו ובמראהו כשנגלה היסוד האלוהי שלו לעיני תלמידיו הבכירים. בברית החדשה לא צוין בדיוק מיקומו של ההר שעליו התקיים החזיון העל טבעי הזה, אבל צוין הר גבוה והר קדוש. סמיכותו לאתרים נוצריים אחרים הפכו את התבור למועמד הנבחר לשמש כהר ההשתנות. כבר מהמאה הרביעית החלו לבנות כאן מבנים, שנהרסו ושוקמו חליפות. לאחר מלחמת העולם הראשונה החלו בבניית הכנסייה החדשה בה משולבות הקפלות העתיקות והיא תוכננה כך שהאור החודר אליה, יחד עם חומרי הבניין, יצרו את אווירת ההשתנות הבוהקת והמבריקה. בקדמת הכנסייה מצוי פסיפס המתאר את סצינת השינוי - ישו ניצב לעיני תלמידיו פטרוס, יעקב ויוחנן, בין משה, סמל החוק, ואליהו, סמל הנבואה, כמו שנכתב בברית החדשה בספר לוקס: "ויהי בהתפללו, וישתנו פניו, ולבושו הלבין והבריק, והנה שני אנשים מדברים איתו, משה ואליהו". לכל אחד מאלה, המוכרים לנו מהתנ"ך, מוקדשת קפלה מרשימה ליד בירכתי הכנסייה.

בסבך החורש בהר, שמיקומו האסטרטגי הפך אותו במהלך ההיסטוריה ליעד נכסף לשליטה של רבים וטובים, חבויים גם שרידים של חומות המבצר של יוסף בן מתתיהו מתקופת המרד הגדול. בסתיו פורחות בסביבה החלמוניות ובמשך כל השנה נשקף ממנו נוף מרהיב.

כמו בכל מקום קדוש גם כאן המבקרים מתבקשים לשמור על לבוש הולם. ללובשי הגופיות לסוגיהן, כדאי להביא בתיק איזו כסות ראויה.
למידע נוסף על העיר נצרת אתם מוזמנים להיכנס ל''מתחם נצרת'' באתר ''מפה'' - אטרקציות, מסעדות, אפשרויות לינה ועוד!

( 24 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • דליקטס

  דליקטס
  חבילה מיוחדת במינה|5 19.05.13
  בד"כ אנו רואים את הכנסייה מכיוון טבריה, הפעם החלטנו גם לנסוע עד אליה ולהשקיף אל הנוף מהצד האחר. כבר בדרך הלב נפתח מהנוף המדהים (360 מעלות)וכשמגיעים לראש ההר, נכנסים בשדרת העצים המרהיבה ומגיעים לעולם אחר, הגענו מופתעים עוד יותר. נוף עוצר נשימה: מומלץ ביותר, השקט שסורר שם: דבר שאין אנו רגילים אליו ומעריכים אותו מאד. מבנה הכנסייה נחמד אך לא מאד מיוחד (ישנן יותר ממנה) הבוסתן שלצידה פורח ומטופח והשרידים העתיקים תמיד גורמים לנו לחשוב: אין היו בונים פעם וכמה מסכנים החמורים והסבלים שהעלו הכל אל ראש ההר. אז מה היה לנו: טיול+היסטוריה+נוף+אויר מדהים. מומלץ בחום
 • ocp

  ocp
  כנסייה יפה|4 02.04.13
  כמו תמיד בנדלן- המיקום עושה את ההבדל... הכנסייה עצמה יפה ומרשימה אבל לא יוצאת דופן.
 • l9901

  l9901
  מעניין!|5 21.03.11
  הביקור מרשים, אפשר לראות בזמן אמת את התפילות, המבנה גם הוא תורם לחוויה. כדאי להכנס לביקור אם אתם בסביבה. אגב, הנוף בדרך למעלה עוצר לנשימה.
 • goodlife

  goodlife
  מרשים|5 01.04.10
  הסיור בכנסיה מעניין וגם הנוף הנשקף ממנה. כנסיה יפה, לא נופלת מאלו שאנחנו מבקרים בחו"ל. הזדמנות להסביר גם לילדים על דתות אחרות בעולם. מרשים!
 • פסולינה

  פסולינה
  היוונית אורטודוכסית מקסימה|5 15.02.10
  לכנסיה האורטודוקסית ניתן להיכנס רק אם אתה דובר יוונית או מוכיח בדרך אחרת את "אמונתך". עוד אופציה היא להגיע אחת לשנה כאשר חוגגים את שמו של "סוטיריוס"- אחד הכינויים לישו שמשמעו המושיע. על שם זה קרויה הכנסיה.
 • eliko421

  eliko421
  הנוף, האווירה והכנסייה|5 07.10.09
  החוויה היא כבר בטיפוס למעלה, שם נגלה לנו מבט פנורמי של הגליל התחתון ועמק יזרעאל. בהמשך, הכנסיה - שמשרה אווירה מתאימה. להגיע במקרה למיסה - זו חוויה מוצלחת עוד יותר. נחמד להגיע מוכנים, ולספר ל"נוער" על ההיסטוריה של הכנסיה הפרנצ'סקנית במיוחד במקום שכזה.
 • galiavu

  galiavu
  חו"ל בתבור|5 30.08.09
  אחרי אינספור טיולים וביקורים בהר הגענו סוף סוף בשעות אחר הצהריים המוקדמות של יום חול, כשהחניה ריקה והכנסייה פתוחה עדיין לביקור. איזה יופי! המתחם מרשים ומטופח, הנוף הנשקף ממרפסות התצפית מהמם (ואיזה אוויר באמצע אוגוסט!) ובכנסייה נערכו בדיוק תפילה וטקס חלוקה של לחם הקודש, שריתקו ילדים ובוגרים כאחד. הנזיר הפרנציסקני גדול הממדים שניצב בפתח לא ידע להסביר הרבה (דובר איטלקית ופולנית בלבד...) אבל השלמנו פרטים באינטרנט. טעימה קטנה ומתוקה של חו"ל.
 • sasmic

  sasmic
  העליה יפה לא פחות מהכנסייה|4 14.04.09
  כבר בשלב העלייה עם הרכב מרגישים משהו שונה באוויר, בכל פנייה מתגלה נוף מדהים. הכנסייה עצמה מרשימה עם עבודות פסיפס יפייפיות. הנוף הנשקף מהתצפית בכנסייה, גם הוא עוצר נשימה.
 • ציפורשיר

  ציפורשיר
  הוקסמנו מחדש|5 11.09.08
  הפעם האחרונה שבקרנו במקום הייתה כל כך מזמן שכבר שכחנו. העליה לראש ההר היא חלק מהחוויה ועם כל סיבוב מתגלה עוד ועוד נוף שאין לא סוף. שדרת הברושים בכניסה לכנסיה בכלל גמרה עלינו, אבל זה כנראה שריטה אצלנו, כל כך יפה ורגוע ופשוט ושקט. הכנסיה גם מאוד יפה ומטופחת.
 • thebard

  thebard
  מעניין וחוויתי|4 24.06.06
  שימו לב לשעות הפתיחה (יש הפסקה בצהריים ובשבתות הביקור הוא עד 18:00 ).כנסייה צנועה,עתיקה ומעניינת עם יחסית מעט עבודות אומנות.תצפית פנורמית יפה מאוד מהחצר.אנו התלהבנו יותר מכנסיית הבשורה שבעיר העתיקה,שבנצרת.תזהרו מהעליות ומהירידות בכביש שמוביל לכנסיה ויוצא ממנה-נדרשת ערנות והכביש צר.כמובן לבוש צנוע.משך הביקור הוא פחות משעה.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
אולמות האביריםאולמות האבירים מומלץ מפה9.6מתחם אולמות האבירים הפך עם הזמן לשער הכניסה הרשמי של עכו העתיקה. כאן, בחצר בפאתי האולמות, תוכלו לרכוש כרטיס משולב לכל האטרקציות של עכו או לכל אחת בנפרד ולקבל כל מידע שתרצו, כולל להצטייד באמצעי הדרכה קולית. הביקור בשטחי המצודה ההוספיטלרית עצמה, בה נמצאים אולמות האבירים, פותח צוהר למחשכי עכו הצלבנית שכיום נמצאת מתחת לפני השטח. המצודה, שהיתה חלק מהרובע ההוספיטלרי העתיק ששקק חיים לפני כמעט אלף שנים, כוללת ארבעה אגפים הבנויים סביב חצר פתוחה. המבנים השתמרו באופן יוצא דופן ועיקר עבודת החפירה כאן היתה הוצאת עפר מתוך האולמות וניקיון כללי, עבודה שנמשכת כל הזמן וחושפת עוד ועוד מבנים. הקהל המבקר יכול להנות מארכיטקטורה צלבנית טיפוסית ואולמות מקומרים, אדירי ממדים, בהם גרו האבירים, אכלו וניהלו את טקסיהם. החל מ-2015 מוקרנים על קירות החללים סרטוני אנימציה הממחישים את החיים כאן בימי הביניים, ואומנים של ימינו עושים את מלאכתם העתיקה בכמה חנויות. בפינת החצר נחשף המקום בו עשו האבירים את צרכיהם. מי שאינו רוצה לחזור חזרה למרכז המבקרים יכול לסיים את הביקור במינהרה שאורכה 350 מ'. המנהרה מסתיימת מחוץ למצודה במרתקרא עוד


עוד אטרקציות