מוזיאון מראה במדבר

1 הגדל תמונה
צלם: ילוביצקי שלמה
הועלה על ידי נוצהלבנה
2 הגדל תמונה
צלם: ילוביצקי שלמה
הועלה על ידי נוצהלבנה
3 הגדל תמונה
צלם: ילוביצקי שלמה
הועלה על ידי נוצהלבנה
4 הגדל תמונה
צלם: ילוביצקי שלמה
הועלה על ידי נוצהלבנה
5 הגדל תמונה
חלק מהמיצג
הועלה על ידי נוצהלבנה
6 הגדל תמונה
חלל לסדנאות ואירוח
הועלה על ידי נוצהלבנה
7 הגדל תמונה
הגלריה
הועלה על ידי נוצהלבנה
8 הגדל תמונה
פינת קריאה
הועלה על ידי שיפרהל
9 הגדל תמונה
יצירה
הועלה על ידי נחלידאלי
 

אלון ואביטל אהרוני, שעוסקים באמנות, בהדרכה ובהנחיית קבוצות, הקימו ברובע האומנים בערד את מראה במדבר, מוזיאון לתרבות האדמה והחרס בו מוצגות תערוכות בנושאי קרמיקה ואדמה בתחומי יצירה שונים. בני הזוג אהרוני, אנשי חינוך בנשמתם, מקדישים מזמנם לפיתוח פרוייקטים קהילתיים בתחום האומנויות בנגב, לקידום אומנים ולמתן מקום תצוגה וביטוי למגזרי האוכלוסייה השונים, תוך עידוד שיתוף הפעולה ביניהם. בני הזוג גם מוציאים סיורי מדבר בהקשרים חברתיים ותרבותיים.
המוזיאון נמצא באזור תעשייה לא מלבב המהווה את ההיפוך המושלם להאנגר המטופח ומלא הקסם שמחכה בפנים. ההאנגר מחולק לארבעה מתחמים: גלריה בה מוצגת התערוכה המרכזית של הזוג אהרוני, בו מוצגות עבודות קרמיקה שיצרו השניים וגם תערוכת צילומי מדבר של הצלם אריה ברלב. בנוסף, ניתנת במה גם לתערוכות מתחלפות. סדנה גדולה בה מועברות פעילויות יצירה והמשמשת גם כמקום יצירה לאומנים אורחים. מתחם אירוח מרווח המעוצב בסגנון מרוקאי המיועד לאירוח קבוצות הנערכות בו סדנאות החל מיצירה ואמנות וכלה ביוגה, מדיטציה, דמיון מודרך ומודעות. חלל נוסף מוקדש לחנות בה אפשר לרכוש מיצירותיהם של אביטל ואלון.
במקום מתקיימים קונצרטים ומופעים אינטימיים ובתיאום מראש, ישמחו בעלי הבית לארח ללינת לילה את מטיילי שביל ישראל. הלינה על גבי מזרונים ובתשלום סמלי.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
מרכז מבקרים רמוןמרכז מבקרים רמון מומלץ מפה9.1מרכז המבקרים החדש במצפה רמון עוסק בשני נושאים עיקריים. האחד הוא הנצחתו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון. השני הוא מכתש רמון. הביקור באתר המשודרג אורך כשעה ומתנהל תוך כדי מעבר בארבעה חללים שבהם מוקרנים סרטים בתזמון אוטומטי. בראשון סרטון קצר המקבץ אירועים בחייו של אילן רמון. בחלל האודיטוריום, אליו עוברים מיד אחר כך, מוקרן סרט ארוך ומדמיע, עם סוף עוצמתי במיוחד, על משימתו האחרונה של רמון במעבורת החלל קולומביה. מרגשות במיוחד הן שיחות הוידאו בין רמון ומשפחתו, שהתקיימו תוך כדי השהייה שלו בחלל, ושולבו בסרט. האולם השלישי עוסק במכתש. מודלים להפעלה עצמית ממחישים את תופעות הטבע של בלייה וקימוט שכבות הסלע, התפרצות געשית ומאובנים אבל שיא הביקור הוא במיצג התלת ממדי שבמרכז האולם. המיצג מסביר באופן ברור ומרהיב את מה שאלפים לא הצליחו להסביר היטב קודם – איך נוצר מכתש. כרקע, מסופר לצופים גם כיצד נוצר כדור הארץ ומהם התקופות הגיאולוגיות החשובות שעבר הכדור. פטנט ישראלי מיושם כאן בהצלחה יתרה ומאפשר את הצגת הסרט על גבי מסך גמיש ודינאמי, שמושתת על חמישים בוכנות, ומעניק את הממד השלישי. בחלל האחרון מוקרן סרקרא עוד


עוד אטרקציות