1 הגדל תמונה
צלם: ילוביצקי שלמה
הועלה על ידי נוצהלבנה
2 הגדל תמונה
צלם: ילוביצקי שלמה
הועלה על ידי נוצהלבנה
3 הגדל תמונה
צלם: ילוביצקי שלמה
הועלה על ידי נוצהלבנה
4 הגדל תמונה
צלם: ילוביצקי שלמה
הועלה על ידי נוצהלבנה
5 הגדל תמונה
חלק מהמיצג
הועלה על ידי נוצהלבנה
6 הגדל תמונה
חלל לסדנאות ואירוח
הועלה על ידי נוצהלבנה
7 הגדל תמונה
הגלריה
הועלה על ידי נוצהלבנה
8 הגדל תמונה
פינת קריאה
הועלה על ידי שיפרהל
9 הגדל תמונה
יצירה
הועלה על ידי נחליאלי
 

אלון ואביטל אהרוני, שעוסקים באמנות, בהדרכה ובהנחיית קבוצות, הקימו ברובע האומנים בערד את מראה במדבר, מוזיאון לתרבות האדמה והחרס בו מוצגות תערוכות בנושאי קרמיקה ואדמה בתחומי יצירה שונים. בני הזוג אהרוני, אנשי חינוך בנשמתם, מקדישים מזמנם לפיתוח פרוייקטים קהילתיים בתחום האומנויות בנגב, לקידום אומנים

ולמתן מקום תצוגה וביטוי למגזרי האוכלוסייה השונים, תוך עידוד שיתוף הפעולה ביניהם. בני הזוג גם מוציאים סיורי מדבר בהקשרים חברתיים ותרבותיים.
המוזיאון נמצא באזור תעשייה לא מלבב המהווה את ההיפוך המושלם להאנגר המטופח ומלא הקסם שמחכה בפנים. ההאנגר מחולק לארבעה מתחמים: גלריה בה מוצגת התערוכה המרכזית של הזוג אהרוני, בו מוצגות עבודות קרמיקה שיצרו השניים וגם תערוכת צילומי מדבר של הצלם אריה ברלב. בנוסף, ניתנת במה גם לתערוכות מתחלפות. סדנה גדולה בה מועברות פעילויות יצירה והמשמשת גם כמקום יצירה לאומנים אורחים. מתחם אירוח מרווח המעוצב בסגנון מרוקאי המיועד לאירוח קבוצות הנערכות בו סדנאות החל מיצירה ואמנות וכלה ביוגה, מדיטציה, דמיון מודרך ומודעות. חלל נוסף מוקדש לחנות בה אפשר לרכוש מיצירותיהם של אביטל ואלון.
במקום מתקיימים קונצרטים ומופעים אינטימיים ובתיאום מראש, ישמחו בעלי הבית לארח ללינת לילה את מטיילי שביל ישראל. הלינה על גבי מזרונים ובתשלום סמלי.

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • iofer

  iofer
  ביקור מהנה|4 07.12.09
  היינו ביום חמישי שבו המוזיאון אמור להיות פתוח. עבדו בסידור המקום והרשו לנו להציץ, נראה מעניין. ביקור עם הדרכה בוודאי שיצדיק את הזמן והעלות הנדרשים.
 • ecosafe

  ecosafe
  אוירה נעימה|5 16.08.06
  עברנו במקום והתאהבנו. המקום נעים, רחב ידים ומעניין, פשוט ומקסים.
- 1
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד אטרקציות מומלצות
עוד אטרקציות