1 הגדל תמונה
חריש במחרשה
הועלה על ידי מיצפה
2 הגדל תמונה
מבט כללי מהאויר
הועלה על ידי מיצפה
3 הגדל תמונה
ערכת מילוי בקבוק חול צבעוני
הועלה על ידי מיצפה
4 הגדל תמונה
בית בוץ
הועלה על ידי moshida
5 הגדל תמונה
פעילות מצפה גבולות
הועלה על ידי moshida
6 הגדל תמונה
אפייה במקום
הועלה על ידי moshida
7 הגדל תמונה
יש מה להציע
הועלה על ידי moshida
8 הגדל תמונה
המוכרות של היום
הועלה על ידי moshida
9 הגדל תמונה
למכור לחם לחלוצים
הועלה על ידי moshida
10 הגדל תמונה
מאפית לחם מקום המדינה
הועלה על ידי moshida
11 הגדל תמונה
אפיית פיתות
הועלה על ידי moshida
 

מצפה גבולות הוא אתר לימודי שמפעילה עמותת מצפה גבולות. במרכז האתר עומד שחזור היישוב הראשון בנגב, הבנוי כולו לבני בוץ. במקום אפשר להתנסות בחיי היומיום של המצפה בשנות הארבעים: בנייה בלבני בוץ, אפיית לחמניות בתנור לבנים, חדר תלבושות ברוח התקופה ועוד. יש כאן גם גן ארכיאולוגי, מפעל משוחזר לעיבוד וליטוש יהלומים, ופעילויות המספרות על אורח חייהם של החלוצים בנגב. המקום קרוב מאד לדרך הבשור ולגשר העץ החוצה את הנחל. הפעילות מיועדת לקבוצות בלבד (30 איש) ובתיאום מראש.

בכל שבת בשעה 13:00 בתיאום מראש יוצא סיור מודרך בעגלת טרקטור בדרך נופית חדשה שנקראת דרך השדות, ומתקיימות גם פעילויות יצירה בפסיפס.
אורחן מצפה גבולות

( 8 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • goodlife

  goodlife
  פסטיבל תפוחי אדמה|4 10.04.12
  נערך בחוה"מ פסח - ארוע נחמד עם הרבה הפעלות מגוונות לילדים תוך שימוש במקום להפגין גם את הישגי החקלאות במקום וכו'. האתר עצמו היסטורית פשטני ודורש השקעה.
 • eliko421

  eliko421
  נהדר|5 03.02.10
  באנו בשבת בצהריים - והיה ריק !!! הסיור יוצא ב 11.00 ועובר על ההיסטוריה של המקום מאז חומה ומגדל ועד היום. הפעלות נהדרות לילדים (לבני חול, אפיית פיתות, סיור ברפת ובשדות תפו"א וגזר). ענין גם את המבוגרים (WTF זה קיבוץ ? איך זה באמת לינה משותפת, כשלילד אסור לישון עם הוריו ? וכו'). עקב ה"עומס" כנראה, המדריך עדי, שנהנה מאוד להסביר גם היה פנוי ועניין אותנו עד מאוד. מומלץ.
 • ramoron

  ramoron
  מעניין למבוגרים וכיף לילדים|5 22.04.07
  פרט לסיור במצפה, הכולל תחנות שונות, הילדים זוכים לאפות חלות ולבנות בלבני בוץ. יחס נפלא של המארחים.
 • efi1405

  efi1405
  מכל הלב|4 21.12.06
  פעילות חוויתית שווה.בנינו חנוכיות מבוץ "אדובה",אפינו לחמניות וגולת הכותרות הייתה סיור בטרקטור,קרלוס הנהג /מדריך לקח אותנו ל3 שעות!!! סיור בטרקטור :לפרדסים ,לשדות תפוחי האדמה והגזר ולסיום לרפת ולמכון החליבה,מקסים.כשסיימנו לקחנו את החנוכיות שהתייבשו.מומלץ בחום.
 • מיצפה

  מיצפה
  גם מבוגרים וגם ילדים|5 24.07.06
  נהננו מאד מהארוח. המקום משוחזר ןמוחזק היטב. נהנו מהטיול בטרקטור. הפעילות באתר מקסימות ולמבוגרים ממש שלווה פסטורלית. 3 שעות של הנאה. הזמינו אותנו לפסטיבל הקרוב פסטיבל תפוחי אדמה. בקיצור מקסים.
 • GADIO018

  GADIO018
  לא רק לילדים|5 05.03.05
  המקום עצמו משוחזר ושמור היטב .שווה כניסה
 • amir74

  amir74
  אירוח למופתתתתתתתת|5 08.10.04
  כבר בהתחלה התקבלנו שם בסבר פנים יפות ואירוח מדהים קיבלנו מאפה פרי כפהם של ילדים שעסקו בהפעלה שבמקום מקום היסטורי עם הפעלות מענינות לילדים ואפילו מבוגרים יכולים להתנסות ממש מעניין ואירוח והסברה למופת מומלץ בחום בחום מזמן לא נהנו ככה חוויה לימודית ומהנה ושוב אומר אירוח למופתתת
 • mikilewinger

  mikilewinger
  הבעיה של השילוט|5 05.10.04
  כשבכל אזור המרכז כל עסק זוכה לייצוג הולם על ידי שלט - מצפה גבולות מרוחק כ 5 ק"מ מהכביש הראשי, ובגלל חוקי השילוט במדיתינו, אין שילוט המפנה את המבקרים המעטים למקום המקסים הזה. ראשית פונים לקיבוץ ומשם למצפה. בכל זאת - טמטום המדינה, שמקשה עוד יותר על התיירות המקומית המגמגמת...
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
שביל הסלטשביל הסלט מומלץ מפה9.5אורי אלון הוא אגרונום, חקלאי ואלוף הארץ בהפרחת יוני דואר. הטיול המודרך שהוא מוביל בחבל הבשור, בין נופי טבע לנופי חקלאות מתקדמת, משלב את כל אהבותיו המקצועיות ואת תחביביו. תחילת הטיול היא בשדות הפלחה ב"דרך השדות", משם עוברים המטיילים לחממות פרטיות בהן אפשר לראות ולטעום תותים מעופפים שהם תותי שדה שגדלים באדניות מוגבהות ובחממה הם מודברים בהדברה ביולוגית ללא שימוש בחומרי ריסוס. בהמשך נכנסים המטיילים לחממות בהן מגדלים עגבניות שרי, עוצרים ליד מכוורות של דבורי בומבוס שהחקלאים נעזרים בהם למטרות האבקה, וממשיכים לפרדס של תפוזים סיניים ותפוזי דם המתפקעים מעסיס אדמדם. בכל אחת מהתחנות במסלול ישנה הפעלה, טעימה או הסבר ובסוף הסיור מגיעים המטיילים לחצר משקו של אלון. שם מפריחים הילדים והמבוגרים יוני דואר כשלכל אחת מהן מוצמדת משאלה קטנה של השולח. במשק של אורי ושולי אלון גדלות לצד שובכי היונים ערוגות תבלין מהם מכינים ביחד לקינוח היום רוטב פסטו שמלווה את הפיתות שנאפות גם הן במקום ומתובלות בסיפורים ואגדות. הסיורים נערכים כשלוש שעות, מתואמים בתיאום מראש ומתאימים לכל הגילאים.קרא עוד


עוד אטרקציות