1 הגדל תמונה
..
הועלה על ידי m_vizel
2 הגדל תמונה
...
הועלה על ידי m_vizel
3 הגדל תמונה
מקווה ישראל
הועלה על ידי eyalsh
4 הגדל תמונה
מקווה ישראל
הועלה על ידי eyalsh
5 הגדל תמונה
מקווה ישראל
הועלה על ידי eyalsh
6 הגדל תמונה
מקווה ישראל
הועלה על ידי eyalsh
 

מסע במנהרת הזמן - בית הספר החקלאי

בבית הספר החקלאי מקווה ישראל, מתחם שנהוג לחלוף על פניו בדרך לחולון או ממנה, נחבאות פנינים של ממש: שדרת דקלים עתיקה שתוכננה כמיטב המסורת הפריזאית, בית כנסת מרשים, מסגרייה שבה תוכננה ויוצרה מרגמת ה'דווידקה' המפורסמת, יקב תת-קרקעי ששימש גם כמקום מסתור ואימון של חברי ארגון ה'הגנה', שלל סיפורים היסטוריים ופינות חמד נוספות. הכל החל בעקבות חזונו של יעקב נטר להקמת בית ספר חקלאי בארץ הקודש. לאחר מסע שכנועים וגיוס כספים פתח בשנת 1870 בית הספר החקלאי את שעריו והוא פועל עד לימים אלה. במקווה ישראל שוכנים גם משרדי המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות, שהקימה את מרכז המבקרים וההדרכות במקום.
הפיקוס הבנגלי
בכניסה, בסוף שדרת הדקלים ולפני השער, נמצא אחד העצים היפים והמרשימים בארץ. מקבץ הגזעים הוא למעשה פרט אחד של פיקוס בנגלי, שמקורו בחבל בנגל בהודו. הפיקוס הישיש בן כ-120 שנה, ניטע כנראה ב-1888, והרגלו להצמיח מהענפים שורשים מטה, שמתעבים לגזעים, הוא שהעניק לו את המראה העבות.
הביקור מיועד לקבוצות. מספר משפחות המתאגדות יחדיו מוזמנות להשתתף במגוון הפעלות לילדים ולמבוגרים כגון פתרון כתבי חידה, חיפוש אתרים בעזרת מפות, ועוד.

( 4 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • ocp

  ocp
  כבר אין כאלו|4 17.05.15
  קפיצה מרתקת אל העבר, עם סיפורי ראשית ההתיישבות ואנשים שחשבו ועשו בגדול.מעורר השראה.
 • danam_20

  danam_20
  הזמן עמד מלכת|5 09.04.12
  למרות השנים שעברו, למרות הדורות שהתחלפו, התחושה היא שהזמן עמד מלכת. כמובן שזה הודות לעובדה שהמקום מוקיר את העבר ומשמר אותו בצורה מכובדת, כחלק מהעתיד. הצמחיה, הגנים, הכל מטופח ונעים.
 • לוזדוד

  לוזדוד
  יש בו הכל|5 15.07.09
  יש במרכז בוטניקה בגן הבוטני היסוריה בכל פינה תולדות הישוב במסגריה בייקב ובכל פינה מקווה ישראל היא ישוב ולא נמצאת בחולון אלא חולון נמצאת ליד מקווה ישראל
 • yoavbp

  yoavbp
  לא רק לחולונים- פנינת חן|4 12.04.09
  בכניסה לחולון נמצא ביהס החקלאי מקווה ישראל ובו עשרות פינות חמד החל מהפיקוס הבנגלי העצום, היקב התת קרקעי, הגן הבוטני ועוד. כיף לחלץ את העצמות ולנשום קצת אויר בריאה הירוקה הזו היושבת בלב הנוף האורבני והאפור.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות