המוזיאון הוקם ב-1951 בפתיחת תערוכה לכבוד מארק שאגאל. משנת 1977 הוא שוכן במבנה אבן יפה בשכונת הדר על גבול ואדי ניסנאס. המוזיאון מתמקד באמנות ישראלית עכשווית בעיקר פלסטית ומכיל, בין היתר, אוסף של גרפיקה מקומית ובין לאומית ועבודות ציור, רישום, פיסול, צילום ועבודות על נייר. המוזיאון נותן מקום של כבוד גם לאמנות הוידאו והמדיה הדיגיטלית כחלק משאיפתו להיות מעודכן בתמורות החלות באמנות בת זמננו. התצוגות ממלאות את עשרת החללים של המוזיאון. תמי כץ-פרימן היא האוצרת הראשית של המוזיאון.

ארכיון הוידיאו של מוזיאון חיפה פתוח לקהל
במרכז למדיה חדשה של מוזיאון חיפה לאמנות נמצא ארכיון וידיאו הפתוח לקהל הרחב. הארכיון מציע לצופה גישה למאה עבודות המדיה מאוסף המוזיאון ולחוויה אינטראקטיבית, שבה הוא מוזמן ליצור לעצמו מעין "תערוכה" משלו. בארכיון עבודות באורך מלא של חלוצי הווידיאו בארץ, וכן עבודות וידיאו עכשוויות של אמנים ישראלים. העבודות בארכיון עוסקות במגוון רב של נושאים, החל בהיסטוריה של הווידיאו ועלייתה של תרבות אודיו ויזואלית בארץ וכלה בסוגיות של זיכרון ופוליטיקה ובמרקם החיים כאן ועכשיו. מטרת פתיחת ארכיון עבודות הוידיאו היא לפתח ידע בתחום אמנות הווידיאו והמדיה הדיגיטלית, ולפרוש מגמות שונות בעשייה העכשווית וההיסטורית באופן נגיש לאנשי מקצוע ולקהל הרחב. את ארכיון המרכז למדיה חדשה בנתה האוצרת אילנה טננבאום בשנים של חקר היסטוריית הווידיאו בארץ.
רוצים לדעת עוד על אתרי בילוי בחיפה בפסח 2014? - לחצו כאן

( 4 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • dalitdo

  dalitdo
  חוויה מעולה|4 15.10.17
  המוזיאון הפתיע אותי לטובה- בניין יפה עם 3 קומות גדושות בתצוגות מרתקות. היינו ממש ביום האחרון של תערוכת אנונימיX והצטרפנו לסיור מעולה (של איילת, מדריכת המוזיאון). לדעתי הדרכה היא חובה במוזיאונים לאמנות, נותנת נקודות ראייה נוספות, רקע על האמנים והעבודות, והרבה חומר למחשבה. בילינו שם כ-3 שעות, היה מאוד נעים ומעניין לשוטט בין חדרי התערוכה השונים. הבטחנו שנשוב ומחכים לתערוכה הבאה.
 • אוהביהעיר

  אוהביהעיר
  עוד קצת מאמץ|4 11.12.11
  וזה היה מושלם, עם תאורה נכונה והצגת הסברים באור ולא בפינות חשוכות זה היה מושלם. המחיר:כרטיס כולל ב-5 ש"ח לכל המוזיאונים: שפוי ביותר, תערוכות נהדרות מוצגות שם בימי החג של החגים. שימו לב שבסופ"ש בימי החג של החגים המוזיאון נסגר ב-16:00.
 • galiavu

  galiavu
  שווה ביקור|4 18.07.10
  מקום מפתיע - ולא מפני שאין לחיפה מה לומר בענייני אמנות (ע"ע הביאנלה המוצלחת שהתקיימה בנמל לא מזמן) או מפני שאני תל אביבית סנובית - אפילו חיפאים מבטן הודו בפניי שלא היו במוזיאון מעולם... חשבנו שמדובר במוזיאון קטן וש"נגמור" אותו צ'יק צ'ק, בפועל היינו מרותקים לגמרי לתערוכת האוספים והצליחו לגרש אותנו רק בשעת הסגירה. בהחלט נעקוב מעכשיו אחרי התערוכות המוצגות כאן.
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  תמיד יש משהו יפה|4 13.03.10
  מוזיאון נעים הדרכות מעניינות תמיד יש מה לראות גם אם לא הכל לטעמי. מספיק שאני נהנית מכמה יצירות. עכשיו יש תערוכה מעניינת על אוספים. החנות של המוזיאון נהדרת
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות