מוזיאון חיל האוויר

1 הגדל תמונה
בצוקית
הועלה על ידי shamirt
2 הגדל תמונה
הילדים על פייפר
הועלה על ידי shamirt
3 הגדל תמונה
מוזיאון חיל האוויר, חצרים
הועלה על ידי eyalsh
4 הגדל תמונה
מוזיאון חיל האוויר, חצרים
הועלה על ידי eyalsh
5 הגדל תמונה
מוזיאון חיל האוויר, חצרים
הועלה על ידי eyalsh
6 הגדל תמונה
מוזיאון חיל האוויר, חצרים
הועלה על ידי eyalsh
7 הגדל תמונה
מטפסים על מטוסים....
הועלה על ידי sagi44
8 הגדל תמונה
"דגמי" טייסים
הועלה על ידי sagi44
9 הגדל תמונה
מוזיאון חיל האוויר
הועלה על ידי sagi44
10 הגדל תמונה
על המסוק
הועלה על ידי tomika
11 הגדל תמונה
חצרים
הועלה על ידי שלומישלום
12 הגדל תמונה
המטוס של עזר ויצמן
הועלה על ידי שלומישלום
13 הגדל תמונה
ליל הגלשונים
הועלה על ידי שלומישלום
14 הגדל תמונה
חצרים
הועלה על ידי שלומישלום
15 הגדל תמונה
חצרים
הועלה על ידי שלומישלום
16 הגדל תמונה
חצרים 1
הועלה על ידי שלומישלום
17 הגדל תמונה
מוזיאון חיל האוויר
הועלה על ידי moshida
18 הגדל תמונה
מוזיאון חיל האוויר הלביא
הועלה על ידי moshida
19 הגדל תמונה
מוזיאון חיל האוויר
הועלה על ידי moshida
20 הגדל תמונה
מוזיאון חיל האוויר
הועלה על ידי moshida
21 הגדל תמונה
מוזיאון חיל האוויר
הועלה על ידי moshida
22 הגדל תמונה
מוזיאון חיל האוויר
הועלה על ידי moshida
23 הגדל תמונה
מטוס בתצוגה
הועלה על ידי sagi44
 

אם תתקלו באחת מהכיכרות בבאר שבע במטוס כפיר אמיתי, סעו בכיוון שאליו חרטומו מצביע ואתם במוזיאון חיל האוויר תוך דקות ספורות. המוזיאון מאפשר לכם הצצה לעולם התעופה הישראלי והצבאי בפרט. ברחבה המרכזית של המוזיאון מוצגים למעלה מ- 100 מטוסים מעשרות דגמים שונים שהיו בשירות צה"ל מאז קום המדינה. מהמסרשמידט והספיטפייר המיתולגיים ועד הלביא וה F-15 נציגי העידן החדש. חלק ממפלצות התהילה הללו נראות כמו צעצוע של ענקים וקשה להבין איך פעם טסו ונלחמו בכאלה מטוסים חסרי תחכום. אבל כמו שכל ציפור יודעת, כנפיים ומנוע פועם הם כנראה כבר התחלה טובה. באחת מפינות המתחם נמצא בואינג 707 שאי אפשר לפספס. הבואינג שימש כמפקדה מעופפת במהלך מבצע אנטבה וכיום משמשת בטן המטוס כאולם להקרנת סרט תדמיתי, מיושן מעט, על החיל. מלבד מטוסים אפשר לחזות כאן באמצעי לחימה כולל מערך נ"מ, ערכת מילוט של טייסים, פינת הנצחה לרון ארד ומעט היסטוריה.

למרות תדמיתו הנוצצת של החיל, המוזיאון מיושן ונידמה כי שנות הזוהר חלפו עברו. פינת החי, שמהותה תצוגת בעלי כנף, רעיון נחמד כשלעצמו, עלובה ומוזנחת ולא ברור מדוע מתעקשים להחזיק בה. תהילתו של המוזיאון היא על המטוסים שבו ולכן מומלץ לתאם הדרכה אישית אחרת ייתכן ותחוו תחושת החמצה, בבחינת תפסת מרובה לא תפסת. במטוסים מסויימים אפשר לשבת בתא הטייס, מיועד בעיקר לילדים ולילדים בנפשם שזו להם הזדמנות להגשים חלום. המקום לא ממוזג ולכן לא מומלץ לבקר כאן בימים חמים.

( 26 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • אלגוריתם

  אלגוריתם
  בית קברות למטוסים|1 08.04.15
  רק שאין שם טיפת דשא כנהוג בבתי עלמין. כל השאר משאיר חוויה דומה לשל בית קברות... מומלץ למזוכיסטים בלבד ובחוה"מ (אז לפחות זה בחינם)
 • dvamir

  dvamir
  מוזאון עלוב מכל הביחנות|1 28.08.11
  1. המוזאון קיים כבר 20 שנה רוב התצוגה בשמש קופחת ללא עץ לרפואה או ללא סככות צל מדובר על מוזאון באיזור מדברי זה פשוט טרוף 2. ההסברים כל כך צרי עולם הכל מתחיל וניגמר דרך הפרספקטיבה של חיל האוויר שום פרק טכני שום דבר שבאמת אפשר ללמוד ממנו אלה רק פרטים לפי ההסתכלות של חייל האוויר 3. המקום פשוט מוזנח זהו חלון הראווה של חיל האוויר לציבור הוא צריך להיות מצוחצך נקי ובפועל רחבות לא נקיות עשבים לאורך הרחבות ומטוסים שעומדים לפול ולא מתוחזקים בקיצור בזיון
 • dafnag

  dafnag
  מורשת והסטוריה|4 22.12.09
  הגענו ביום חול, טלפנו ואמרנו באיזו שעה נגיע ואכן חיכתה לנו מדריכה אישית. היינו אמא ושלושה ילדים (6-8). ההדכה היתה קצת לקונית ו"חיילית". אפשר היה להתאים אותה קצת יותר לילדים (שאלות, חידות, "מצא את המטוס"). המחיר היה קצת גבוה לדעתי לתמורה (82 שקלים לארבעה) אבל להפתעתי הילדים די נהנו. מצד שני - הקטן הכריז בסוף שחיל הים נראה לו יותר מעניין (?).
 • HappyHikers

  HappyHikers
  חוויה שמיימית|5 20.10.08
  המוזיאון מאורגן יפה וניכר שהשקיעו כל מאמץ אפשרי להנעים השהייה בו. המדריכים היו אדיבים ומקצועיים. חוויה מרנינה.
 • eli213

  eli213
  בחופשת סוכות ממש מצוין|5 17.10.08
  בסוכות החויה מרנינה. מעבר למזג האויר המצוין והמטס המרהיב של הסטירמן והספיטפייר יש עוד פעילויות ב ח י נ ם - קורס טייס לילדים, תצוגת טיסנים, כתבי חידה ופרסים, צילום בסרבל טיסה ועוד בקיצור יום של הנאה
 • dadicooler

  dadicooler
  מורשת וחלום|4 20.01.08
  היינו עם הילד (בן שנתיים וכבר אומר שרוצה להיות טייס) מאוד נהנו וגם הוא עכשיו הוא החליט להיות יותר ממוקד... הוא רוצה להיות טייס מסוקים :-) מומלץ!
 • shamirt

  shamirt
  נחמד ומרשים אך צפוף ודחוק|3 12.12.07
  יש להגיע כאשר לא עמוס (לא בחול המועד) ואז החוויה יותר משמימה
 • rasheric

  rasheric
  מקום מעניין ונחמד|4 06.10.07
  היה מעניין ומטוס של המוזאון חג מעלינו במקרה כאשר הגענו. כיף לילדים לטפס על המטוסים המיועדים לכך. הגענו קרוב לשעת הסגירה ולא הספקנו לראות את הסרטון, והחום ( הרגיל לאוקטובר ) היה כבד מכדי להנות מכל דבר שאינו במיוזוג או בצל. התערוכה בבנין המורשת מעניינת ומשכילה למי שאין לו רקע בנושא. לדעתי חשוב שהילדים יראו!
 • עדית36

  עדית36
  היינו בחוה"מ- שעה בפקק|5 10.04.07
  היינו בחוה"מ פסח. הילדים נהנו מאד, במיוחד בן ה-7 הפעיל. גם אבא נהנה. הנסיעה ארכה שעתיים וחצי במקום שעה ועשרים (שעה ומשהו עמדנו בפקק). שימו לב! בדרך חזרה יצאנו ממיתר ב-20:00 וכבר לא היו פקקים.
 • רמד

  רמד
  סביר לא יותר|3 03.04.07
  שמענו על המקום כל כך הרבה אך קצת התאכזבנו - מלבד לראות כמה מטוסים אין הרבה מה לעשות במקום-ציפינו יותר מחייל האוויר. הילדים איבדו עניין אחרי חצי שעה מזל שיש כמה מטוסים שניתן לעלות ולשחק בהם
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
שביל הסלטשביל הסלט מומלץ מפה9.5אורי אלון הוא אגרונום, חקלאי ואלוף הארץ בהפרחת יוני דואר. הטיול המודרך שהוא מוביל בחבל הבשור, בין נופי טבע לנופי חקלאות מתקדמת, משלב את כל אהבותיו המקצועיות ואת תחביביו. תחילת הטיול היא בשדות הפלחה ב"דרך השדות", משם עוברים המטיילים לחממות פרטיות בהן אפשר לראות ולטעום תותים מעופפים שהם תותי שדה שגדלים באדניות מוגבהות ובחממה הם מודברים בהדברה ביולוגית ללא שימוש בחומרי ריסוס. בהמשך נכנסים המטיילים לחממות בהן מגדלים עגבניות שרי, עוצרים ליד מכוורות של דבורי בומבוס שהחקלאים נעזרים בהם למטרות האבקה, וממשיכים לפרדס של תפוזים סיניים ותפוזי דם המתפקעים מעסיס אדמדם. בכל אחת מהתחנות במסלול ישנה הפעלה, טעימה או הסבר ובסוף הסיור מגיעים המטיילים לחצר משקו של אלון. שם מפריחים הילדים והמבוגרים יוני דואר כשלכל אחת מהן מוצמדת משאלה קטנה של השולח. במשק של אורי ושולי אלון גדלות לצד שובכי היונים ערוגות תבלין מהם מכינים ביחד לקינוח היום רוטב פסטו שמלווה את הפיתות שנאפות גם הן במקום ומתובלות בסיפורים ואגדות. הסיורים נערכים כשלוש שעות, מתואמים בתיאום מראש ומתאימים לכל הגילאים.קרא עוד


עוד אטרקציות